Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Epopeasca la targ costa 7 lei flaconul micut..cred ca are maxim 150-200 ml(nu m-am uitat pe el)..e suficient sa iei 3, 4 culori si apoi le combini si obtii mai multe eventual.

30+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe; No Spa;Tardiferon Fol,
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Neatza,

In sfarsit am avut si eu o noapte mai buna,dureri de spate mai putine si contractii deloc.Sper sa o tin asa ca altfel va trebui sa imi fac injectii singura ca sotul nu e acasa.Nici el nu se simtea bine dar e tare incapatanat si nu vrea sa mearga la dr.

Bubu hai ca mai ai un pic si gata nu mai mergi la serviciu,trece saptamana viitoare repede si o sa ramai acasa sa vb cat vrei tu cu Nicholas

Mami felicitari pwentru achizitii


28+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Mesajul de mai sus era scris de dimineata dar nu am apucat sa-l trimit pentru ca am iesit si eu un pic la soare pe un sezlong si am papat un pic.

Epopeasca ma bucur ca te simti mai binePoate au iesit cu pete pereti deoarece nu a apucat sa se usuce bine zic eu si sper sa fie asa.

Fetele ce mi-as dori sa merg si eu la Baby expo,dar din pacate trebuie sa o iau usurel si sa nu abuzez pana vad eu ca sunt mai bine.

Mami asteptam poze cu caruciorul sigur vei face alegerea cea mai buna.

28+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna din nou

Ma bucur sa aud vesti bune asa de dimieata.
Eu ma sint putin obosita. Am fost la piata si mi s-a facut un somn pe drum de numai. M-a oprit la o farmacie si mi-am luat tensiunea. A scazut fata de dimineata si probabil si de aici starea de somn.
Ma duc sa manac putin si poate reusesc sa dorm. Daca pot ca e miting aviatic pe lacul Morii si eu stau langa el.
Sa va zic ce zgomot fac avioanle?

Nicoleta 27+ Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Mi-am luat nevastu si mi-am facut curaj sa ies din casa si am fost la baby expo. O raita rapida cu pauze de stat pe scaunele vanzatorilor, un set frumi pentru baietel, 2 mici si un pahar de must si am plecat la socrii unde am facut cunostinta cu caruciorul si cu patutul baietelului. Mi-a facut bine iesirea desi am avut dureri . Am inregistrat si prima noapte in care baiatul a avut prea multa energie si nu a lasat-o pe mami sa doarma. Acum ma pun sa recuperez ca tare somnel imi e. Odihna scrie pe mine

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Helllo burtici
cate o la toate si burticile. Imi pare rau pt ziua de ieri la voi, cam stresanta si cu nervi, sper sa nu repete. Imi place sa citesc numai vesti bune de la voi. Mult optimism si zambet. Multa sanatate va doresc si rabdare, rabdare, si iar rabdare. Mai aveti inca putin.

Onutz, Bubu, aveti PM



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Si burtoiul meu s-a plimbat prin baby expo.Am achizitionat : huggies 1+1 cadou pt nou nascut cu bumbac si decupaj buric + servetele huggies,biberon avent si protectie sani tot avent din silicon;perie pt biberon si suzeta;aspirator nazal,termometru de apa,Colief,femibion 2(a fost doar 55 lei vs 68 cat dau de obicei),sosete,set de manichiura pt bebe si cea mai importanta achizitie un sling reglabil de la "poarta-ma".Nu stiu daca e reclama dar m-a convins o mamica care a cumparat,avea o fetita de 4luni si a testat bebelusul "live" si statea ca in fotoliu,mamica avea mainile libere si bebe era lipit de mama,exact cum trebuie.E scump ce-i drept 160lei dar cred ca o sa imi cumpar material si dupa ce ma prind ce si cum mai imi fac unul sau 2
Nu stiu daca v-am zis ca citesc "Bebelusul meu intelege tot", e o carte geniala despre de ce plang bebelusii si cum sa ii ajuti sa elimine frustrarile.O recomand,daca nu va e utila macar vedeti alta perspectiva.
Am si ceva mostre bubchen,o sa folosesc produsele lor pt bebe.Mie imi plac mult,au si gama cu galbenele bio.
Hainele nu m-au atras,erau si multe chinezarii
Carucioarele nu sunt cu maner reversibil,doar graco symbio(pret 2800lei-cam mult)-restul se poate muta landoul/scoica dar e greu si copilul si ambalajul...nu mi se pare convenabil.Eu am nevoie de unul cu roti mari,suspensii si sa fie ingust.Nu le suport pe cele mari si late.
Voi ce ati mai luat de la baby expo? Ce am ratat?

Offf v-am zis ce bine e acasa? A fost greu sa fiu asa departe de sot pentru 2 sapt Intre timp am vandut apartamentul,acum asteptam sa ni se aprobe creditul pt diferenta sa ne luam casa.Incet,incet trebuie sa ne facem bagajul ca mai avem vreo 3 sapt de stat aici..nu-mi vine sa cred,o sa bocesc la greu-eu aici am stat din ziua 1

Mena,Angi ma bucur ca sunteti mai bine.Sa o tineti tot asa!


Va pup burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Am uitat sa va zic ca am gasit si unde sa fac Lamaze, la "naste cum simti" si ca am gasit o tanti care pt 270lei vine si face 6 sedinte de cate 1ora pentru masajul bebelusui.Te invata cum sa ii faci masaj pe momente de dezvoltare.
Dupa cum vedeti m-a apucat panica,as fi cumparat tot baby expo
Luni platesc si celulele stem,apoi vineri cred ca ma duc sa dau avans la Medicover...sunt pusa pe treaba.

In cateva zile schimbam si noi prefixul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna dragelor, n-am apucat sa citesc din urma...am venit doar sa va spun ca am vazut la C&A scutece de bumbac...parca vorbeati voi de ele acum ceva vreme....erau la reducere setul de 6 scutece de la 50 lei la 20 lei. Sincer eu la voi am auzit prima oara de astfel de scutece, nu prea stiu cat de bune sunt, mie mi s-au parut ca un tifon impaturit in mai multe...pt cine este interesat, gaseste acolo.

Si o intrebare... scutecele huggies sunt mai bune decat pampers pt noi nascuti, sau era doar o oferta irezistibila la expo?



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Dana felicitari pentru achizitii,ai cumparat ceva nu gluma.Felicitari si pentru vanzarea apartamentului sa gasiti repede o casuta si sa va mutati pana vine

A mai trecut o zi de stat la orizontala,ma simt din ce in ce mai bine,ma supara un junghi intre coaste cum stau mai mult in picioare sau pe scaun sa mananc ma termina.Daca nu ar fi acest junghi m-as simti mult mai bine.Daca stau intinsa trece
Eu la carucior nici nu ma gandesc ca o sa mi-l ia nasii,deja l-au gasit nici nu stiu cum arata stiu doar ca este cu albastru.

28+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput