Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Hello, girls, ati fost harnicute azi, am avut ce citi, insa chiar ca bate un vant de agitatie in zona,relax, dragelor! E weekend si burticile voatre au ceva pretios acolo care va simte foarte bine starea, linistiti-va va rooooog!

Andie,eu sunt exact ca si Onutz, -ZEN! Daca nu ar fi durerea asta pacatoasa de spate, arsurile si corsetul de durere de sub sani, as sta numai cu gura pana la urechi! Devin, pe masura ce trece timpul, tot mai curioasa si mai nerabdatoare pentru Marea Intalnire cu strumful!

Am vazut o trimitere catre site-ul cu carucioare ABC design.Vreau sa spun ca si noua ne-a placut la un moment dat modelul asta de roti, dar in toate magazinele ni s-a spus ca daca intra zapada intre rotile alea doua, ingheata si nu se mai misca, asa ca a fost nerecomandat, mai ales iarna, sau pana se duce zapada..

A.C., tot inainte pana la ziua cea mare, felicitari! Eu si Onuztescu te urmam indeaproape!

Nicoletaabia astept sa ma opresc, in fiecare seara sunt praf de oboseala, taraiala prin metrou, autobuz, scari interminabile, etc..NU mai pot, vreau acasa!Hai ca mai avem un pic!

Bioana,da,e tare rece dimineata, dar dupa amiaza sunt 16-17..acum ploua de zor, ca tot vine weekendul, care va fi ploios tot!Ref la faptul ca bei mai mult lapte..V-am zis ca si eu beau, de vreo doua luni, aproape o juma de kil in fiecare dimineata..Well, de azi am schimbat-o pe iaurt, fiindca incepusem sa ma balonez cumplit dupa ce beam laptele, apoi am si citit ca baloneaza- asa ca prefer de acum un iaurt simplu in care arunc o lingurita de tarate si una de in macinat fin..ambele bune pentru constipatie, ca nici eu nu mai pot merge zilnic la toaleta, dar macar nu am hemi, -vorba lui Popi- si sper sa scap fara.
Fetelor, lasati seara o lingurita de tarate la macerat intr-o cana cu apa si beti apa aia dimineata si stiti ca si apa de la prune uscate e foarte buna de baut dimineata, in caz de constipatie..

Angelique, draga mea, imi pare rau de voi amandoi, sotul tre sa se puna repede pe picioare,ca el e sprijinul, ajutorul tau, sper ca s-a dus la doctor! Aveti grija unul de altul, multa sanatate si odihniti-va amandoi in weekendul asta!

Gina2- de acord, sa se duca sora Menei la hotel undeva si sa o/ii lase in pace!

Mena!te rog NU mai accepta sa iti fumeze in casa, asta trebuie sa ii spui de la obraz!da-mi nr de tel, ca ii trimit eu un mesaj ca sa priceapa, daca inca nu a priceput ce rau poate face fumatul pasiv bebeului si tie! ce naiba! asta chiar tre sa i-o zici de la obraz, daca se face ca nu intelege-vorba Bioanei..

Irilac-fii Zen si tu!te rog mult, ignora ce nu iti place, altfel are sa te afecteze starea de lucruri mai mult decat poti crede ..Te rog!Pai bine ma, sa te faca sa plangi si tot ele sunt cu fundul in sus????aoleu, fetele mele, cand citesc situatii din astea imi dau seama ca sunt o norocoasa sa fiu numai cu iubi meu.Tin mult la socrii mei, sunt suuuper, insa nu as vrea sa imi spuna cineva ce sa fac la mine in casa, ca devin uricioasa instant.

Menics, sper din suflet sa iti iasa bune analizele!

Mamide 2, NU cumpara tot, ok?zi buna maine!

Gina2, sanatate si relaxare, ai grija de tine, te rog...

Eu sunt fericita ca e weekend, ma minunez cum trece timpul si ma gandesc ca de la 1 oct stau home si pot vorbi cu puiul de cate ori vrea sa se joace, ca de la serviciu il mangai asa, pe furis, insa nu pot sa il bag in seama, scumpul de el, oricat ar ciocani..(mami, pe mine nu ma baga nimeni in seama

In alta ordine de idei, continui sa ma lupt cu arsurile puternice, cu durerea de spate care s-a latit si acum e asa, o banda de durere pe tot mijlocul-si cu nebunia de durere de sub sani, pe care se pare ca o mai aveti cateva...rea rau, imi vine sa plang uneori,asa de puternica e!Dar! mergem inainte si puiul creste si e cuminte si rabdam totul pentru el!

Va doresc burtici cuminti, zile linistite si cu odihna la greu, relaxare si senin si in suflete si in ganduri!
Fruntea sus, sa ne dam mana si sa fim un ZEN colectiv, ce zicetiÉ

o mie de pupici pentru dragele mele!Imi sunteti toate asa dragi de parca va cunosc de o viata intreaga, imi lipsiti daca nu reusesc sa stiu cum sunteti si sunt ingrijorata pentru fiecare pana apar vestile! Cred ca Odiseea asta o sa ne lege intr-o prietenie asa, pe viata!



31 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

mami de 2 dar de ce investesti banii in sterilizator? asteapta intai sa vezi daca vei avea nevoie de el.
Mie si caruturile Abc Design mi se par aproape la fel de grele ca Quinny.

bubu eu am pus linkul la caruciorul Abc Design pentru ca mi-am amintit ca acum ceva timp cuiva ii placea modelul acela si ma gandeam ca fiind la oferta poate vrea sa-l cumpere. Despre zapada nu stiu ce sa zic, aici ninge rar iar cand ninge intra nemtii imediat in priza de curata tot. In Ro alta e situatia...

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Neata fetele

Mami spor la cumparaturi. Si sa gasiti ce va place. Mi-ar fi placut si mie sa merg, da sotul e la muca si salariul l-am termina imediat ce l-am luat.

Bucu Imi pare rau ca ai arsurile alea, sunt pacatoase rau. Nu poti lua nimic pentru ele. Ceva mai usor care sa le mai calmeze. Am avut la prima sarcina si dupa trei zile luam un dicarbocalm ca sa ma pot odihni. Poate poti lua putin bicarbonat de sodiu, reduce aciditatea din stomac.

Eu am mancat ieri niste costica afumata si probabbil a fost cam sarata. Acum am niste carnaciori la degete. Cu miscare sper sa se desumfle. Ma trec azi doar pe legume si fructe.

Si va diresc un sfarsit de saptama frumos si cu mult soare.

Nicoleta 27+ Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

buna dimineata burtici!!!
fetelor eu pentru arsurile de la stomac iau rennie.. am vazut ca nu numai ca nu sunt contraindicate.oricum sunt sigurele care ma calmau... am incercat si cu lapte dar dupa ce beam, in criza aia aveam senzatie de arsura si regurgitare.. deci mai rau... asa cu suptul patilutei... e ok

eu nu am fost la nalize am amanat analiza pt cand voi sta acasa pt viitoare pt a merge aici langa mine la spital de cele 3- ori ...

32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Neata fetelor;
* azi am aflat ca am castigat pe un site de profil si 2 invitatii la targ azi in Buc. gratis, dupa ce ieri platisem bilet... ma mir cum de nu m-au anuntat astia ca le-am castigat luni peste 2 zile )))))
macar il bag moca pe al meu azi :))
- pai ma gandeam sa cumpar totusi sterilizator, pt ca suzetele trebuie sterilizate...nu? sau nu merita... Doamne sper sa am lapte si sa nu seman cu mama la capitolul asta ca mama nu a avut nici pt mine nici pt frate-miu decat putin si ala nu ne saturam si ne dadea si completare inca de la inceput;
- Asa e, carucioarele Abc sunt ff grele, ca si Quinny...insa de la Abc, doar Cobra e mai usor ca restul (decat 3tec-ul sper ex) insa nu f semnificativ. deci imi vine sa plang ca nu stiu ce sa aleg!.. nu ma impac cu astea cu roti mici si duble deloc..si cam toate sunt cu roti mici si duble: Inglesina, Peg-perego..totul de ieri de la targ..offff..sper sa fac alegera corecta azi:)

30+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe; No Spa;Tardiferon Fol,
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

'neata, fetele!

Mami, sterilizator din acela am luat si noi
Noi am gasit standul Huggies, dar nu stiu de ce nu am luat scutece...
E acolo unde sunt multe carucioare si vis-a-vis de mustela, la o 'intersectie', ca sa zic asa


Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bubu

Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

mami eu cred ca 3 suzete acolo poti sa le si fierbi. V. al meu de ex. de la 4 luni nici suzeta nu a mai vrut. Presupun ca a fost si vina mea ca am uitat de suzete si le-am fiert mai mult, erau in latex si s-au intarit putin iar V. le-a scuipat apoi.
Gandeste pozitiv si sigur vei reusi sa laptezi exclusiv. Poate ca nu va fi simplu dar trebuie sa incerci...
Carucioarele cu roti mici chiar nu le recomand in Ro. Cele mai bune pentru drumurile de acolo sunt cele cu roti gonflabile si suspensii bune si nu prea scump ca sigur se strica de la trotuare. Multa bafta la alegerea modelului care vi se potiveste!

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Angi, eu am luat sterilizator. Stiu ca e acolo, e in garantie 2 ani si daca am nevoie il folosesc. Pretul e f bun si chiar nu vreau sa ma stresez cu copil nou-nascut ca tre'sa mai cumpar sterilizator. Cu fierberea nu prea stiu eu cum sta treaba (nu as vrea totusi sa stric nimic)
Daca nu voi avea nevoie de el o sa-l pastrez acolo, daca o sa am nevoie la al doilea copil stiu ca a fost al meu de la inceput si sunt microbii nostri acolo, nu ai altora :)

Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Buna dimineata dragele mele!
Eu azi m-am trezit Zen total diferit fata de starea de ieri. Ieri seara s-a pus sotul pe zugravit si movul meu deschis e cam prea inchis si au mai iesit si pete (adica nu e culoarea uniforma) nu stiu de ce Probabil nu a amestecat bine culoarea, dar nu cred ca e asta. In fine. Sunt zen si cu asta. Azi nu vreau si sper sa nu ma enervez deloc. Nici macar pt ca eu vroiam sa finiseze sotul peretii si el s-a dus sa caute alt bec pt fii-sa Soarele straluceste de numa' si cred ca si asta ma binedispune. Si am mai si adormit abia dupa 3 jumate azi-noapte din cauza peretilor.
Sper sa va treaca tuturor supararile cum mi-au trecut mie.
Cu burta se pare ca e mai bine. Am bagat de dimi un no-spa si acuma da Sofi intruna din maini si din picioare ca imi danseaza burta in toate partile si abia tin laptopul in brate
Abia astept sa se termine si la noi nebunia cu amenajatul si sa apuc sa pregatesc totul pt sosirea bebelinei
Mami cat te-a costat vopseaua pt pictat pereti? Eu aici nu gasesc acrilice defel Sobloane imi fac eu, nu mai dau banii si pe alea
pe burtici!!!!

Gina 33 + Sofia Maria si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput