Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna burticilor,
ma bucur sa vad ca toata lumea se simte mai bine,mai calma...
felicitari la mamicile care au facut cumparaturi.
eu m-am hotarat pana la urma sa iau scutece dodot,nu huggies.asa am cumparat si servetele.
azi am gatit mai toata ziua asa incat maine sa nu mai fac nimic...
o sambata si duminica placuta!!odihna la toata lumea.

embarazada de 29+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irilac31
Si o intrebare... scutecele huggies sunt mai bune decat pampers pt noi nascuti, sau era doar o oferta irezistibila la expo?


Irilac sincer nu stiu daca sunt mai bune,mamicile au pareri impartite.Pentru inceput am zis sa iau huggies,au protectie pt buric si arata cand e ud scutecul..plus servetele sunt fara miros.Daca bebe le tolereaza bine o sa continui cu ele,daca nu incerc pampers.Multe din prietenele mele au pampers.Si o sa imi iau si o cutie de lapte praf,in caz ca nu vine laptele.NAN1 HA pentru alergii,e mai bine sa previi decat sa tratezi.Desi sunt la privat o sa le cer sa nu ii dea decat anti alergii adus de mine.

Astept sa primesc pompa electrica de muls,scoica si landou de la o prietena.Apoi am mai primit cadita,2patuturi si saltea de cocos nefolosita(bebe nu a stat in patut),masa de infasat,baby phone,multe hainute fff frumoase. Acum important e sa ne mutam,pana atunci nu mai cumpar nimic sa le car de colo colo.

La serv cred ca mai merg pana la 1 nov...o sa imi fie din ce in ce mai greu Voi la cate sapt vreti sa ramaneti acasa (cele care nu sunteti deja acasa)?
Valicutza tu esti ok? Ai mai fost la dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

'Neata, pisicutele!

Azi-noapte m-am uitat pe pereti, am dormit cam 3 ore, deci acum ma uit printre dinti...

Denysucule, ti-am raspuns
Dana0000, nu cred ca ai ratat nimic Sterilizator ai luat, sau vrei sa iei?
Irilac, din cate stiu eu Huggies sunt f bune, mai ales cele newborn
Angelique, stai cumintica acolo Eu zic sa le sugerezi macar nasilor sa ia un carucior usor


Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

'Neata, pisicutele!

Azi-noapte m-am uitat pe pereti, am dormit cam 3 ore, deci acum ma uit printre dinti...


Onutz 31+ cu Lucian

Imi pare rau ca nu ai dormit dar m-ai amuzat cu expresia maxim

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Neatza,
Raportez o noaptea rea cu reprize de somnic.Aseara am avut pofta de macaroane cu lapte si l-am trimis pe sot sa ia iar eu m-am apucat sa le fac.Mare greseala din partea mea,am crezut ca nu o sa am nimic ca se fac repede dar ma termina durerea dintre coaste,nu pot sta mult timp in picioare ca se declanseaza si trece greu de tot.Deci dupa 20 de minute de stat in picioare si pe scaun am suferit toata noaptea.Acum imi este frica sa merg sa manancMai pateste cineva ca mine sau tot de la rinichi sunt si durerile astea?

Onutz imi pare rau ca nici tu nu ai dormit

Fetele o duminica minunata sa aveti

28+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

burticute buna dimneata!

of of, cu somnul asta e din ce in ce mai greu si eu m-am cam chinuit, ma doar oasele, si m-am tot trezit pe spate...
yupiii am implinit 34 de saptamani...
va doresc o zi frumoasa...

34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata,noi am dormit bine....asa pe la 6 dimineata, m-am lipit cu burtica de tati, ca e cald si mi s-a trezit papusa...asa era de bucuroasa ca a dat de o atingere ca nu se mai oprea...misca de mama focului ca nu am rezistat mult.mi s-a facut rau, parca eram in barca...a trebuit sa ma intorc sa se lininsteasca si sa mai pot dormi... e desteapta foc, nuż

MENICS felicitari!!

DOURADOUDOU LA MULTI ANI SI MULTA, MULTA SANATATE,FERICIRE ALTAURI DE FAMILIE!!!!!!!!!!!!!!SA AI O ZI EXCELENTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

embarazada de 29+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Citat:
citat din mesajul lui irilac31
Si o intrebare... scutecele huggies sunt mai bune decat pampers pt noi nascuti, sau era doar o oferta irezistibila la expo?


Irilac sincer nu stiu daca sunt mai bune,mamicile au pareri impartite.Pentru inceput am zis sa iau huggies,au protectie pt buric si arata cand e ud scutecul..plus servetele sunt fara miros.Daca bebe le tolereaza bine o sa continui cu ele,daca nu incerc pampers.Multe din prietenele mele au pampers.Si o sa imi iau si o cutie de lapte praf,in caz ca nu vine laptele.NAN1 HA pentru alergii,e mai bine sa previi decat sa tratezi.Desi sunt la privat o sa le cer sa nu ii dea decat anti alergii adus de mine.

Astept sa primesc pompa electrica de muls,scoica si landou de la o prietena.Apoi am mai primit cadita,2patuturi si saltea de cocos nefolosita(bebe nu a stat in patut),masa de infasat,baby phone,multe hainute fff frumoase. Acum important e sa ne mutam,pana atunci nu mai cumpar nimic sa le car de colo colo.

La serv cred ca mai merg pana la 1 nov...o sa imi fie din ce in ce mai greu Voi la cate sapt vreti sa ramaneti acasa (cele care nu sunteti deja acasa)?
Valicutza tu esti ok? Ai mai fost la dr?



da, sunt ok, pe acasica, cu fata si cu pregatirile pt venirea lui bebe, marti mai merg la doctor..azi am schimbat iar saptamana..am intrat in sapt 35

http://lmtf.lilypie.com/2PQCp3.png
34+ de si mami de Dienutza 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Salutare girls;)

dupa cum va ziceam: iar m-am sucit..o noua zi o noua suceala;)) ieri iar am fost la targ si iar m-am indragosti de Quinny, Doamne sunt de groaza!

mi-am luat si eu de data asta husbandul cu mine si am terminat cu tot. am cumparat aproape tot ce era maxi-important.
- Am semnat cu o banca de celule stem.. cu MLB din Germania.
- Am cumparat patutul (este formidabil de frumos: de la bebedesign.ro, e 'alb-wood-line-creamy' se numeste culoarea cu sertare bleu si cu de toate , plus baldachin, cu lenjerie, saltea cocos cu hrisca, tot tot tot la el;
- Am cumparat si caruciorul..mi-a deschis ochii cica sotul..m-am vazut ff abatuta ca nu stiam ce sa aleg si mi-a zis ca oricum stam la parter, nu urc deloc scari cu el,deci hai sa ne calmam si sa le probam pe toate si vedem si sa imi iau fix ce imi place, fara compromisuri:))si am probat Graco Symbio, Kinder Craft si Quinny, erau sg care imi placeau si la design si aveau rotile pe care le vroiam eu..si bineinteles ca ne-am hotarat la quinny buzz 2 in 1, are 9 kile cadru ca sa il bag in masina cand plec in parc, deci e cat 2 sticle de apa plata mari,asadar nu mi s-a mai parut asa greu cand l-a strans sa il rdic ca pt protbagaj spre ex. Deci am cumparat ieri si caruciorul. E albastru frumos foc si ne-a falimentat bineinteles dar husbandul mi-a zis ca nu se mai uita la bani ca doar e primul fecior :))
- pana la urma am luat si sterilizatorul..sa fie acolo, sa nu alerg dupa el in caz de ceva;
- am luat si eu femibion vreo 3 cutii ca era mult mai ieftin ca in farmacii;
- am luat si Colief picaturi anticolici preventiv ca si alea erau mai ieftine;))68 de lei (in farmacie cica sar de 87 de lei)
- am luat si eu 1+1 huggies newborn dar si 4 pachete servetele tot de la ei(insa acasa am realizat cu stupoare ca au un paraben in ingrediente..Godddd..aveau dreptate asistentele de la cursul de gravide: folositi servetlele fffff rar, acasa niciodata, ci doar in excursii, la mall,etc.. niciodata acasa, acasa spalati bebe cu apa si sapun la chiuveta dupa fiecare pishulica);
- am mai luat niste pantalonasi superbi din catifea si vreo 3 bodyuri;
- si inca un set de sabloane cu vopseluri de perete ca ii placusera in plus sotului;
- si acum SOC: am castigat si la o extragere la Baby expo: primii 4 au castigat carucioare frateee sa lesin:))si urmatorii 4 pachete cu chestii mai marunte dar ok , eu am fost a 5a :)))si am castigat 3 premii: perna de gravida (d-aia mare superba..si nu aveam ca dormeam cu o perna normala intre picioare)... am mai castigat si un set de dvd-uri pt mama si un termometru digital cu vf flex.). In plus ieri dimineata m-a anuntat un site si ca am castigat 2 invitatii moca la targ, deci nu am mai platit nici intrarea:)) Ieri a fost o zi plina!!!
- Aseara am fost si la un botez, ne-am intors pe la 3 dimineata.. deci am si petrecut...vroiam sa va intreb: la contractii, cand e burtica tare , f tare, ce va doare??? va doare ceva? care e senzatia? eu nu imi au seama daca ce simt cateoodata si asta numai seara/noaptea sunt contractii sau sunt balonata si prea plina de la atata mancare. Doar am burtica fff tare si parca prea plina dar nu ma doare absolut nik.

30+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe; No Spa;Tardiferon Fol,
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Menics felicitari pentru schimbarea saptamanii

Valicutza felicitari si tie,mai ai atat de putin

Doura la multi ani si tot ce iti doresti,sa aio zi frumoasa alaturi de familie

Bioana si eu cand lipesc burta un pic de tati baiatul meu incepe si misca si ii trage suturi intr-una.Cum ma indepartez de el cum se potoleste

Mami contractiile nedureroase dureaza un pic 30 de secunde cam asa,se intareste burtica,simti o presiune si apoi se relaxeaza si devine mai moale.Felicitari pentru achizitii,eu nu stiu cand o sa mai fac cumparaturi pentru bebe ca parca sunt legata de pat,cum ma misc un pic cum ma simt rauSi e atat de frumos afara

28+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput