FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 31

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Fetelor... cand aud de "betele" voastre ma apuca disperarea, ma vad pe mine acum un an, incercand sa inteleg cum e posibil sa ai un FIV reusit (beta pozitiv) dar fara sarcina .
Dupa acest episod, m-am cautat de mutatii si am gasit 3.


Sandy la primul FIV am facut 3 pishu tests - toate negative (masochista ) insa beta a fost pozitiv.
De atunci n-am mai facut niciun pishu test, in schimb in ziua 10 de la ET eram cu "vena in dinti" in fata laboratorului. Adevarat ca nici beta n-a mai trecut de valoarea 1,2 dar asta-i partea a 2-a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Asia imi pare rau . Te imbratisez strans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

asia

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Neata Dragele mele!
Raisa2012, Naida voi nu ne mai spuneti nimic? Cum sunteti? Nu vreti sa impartasiti si cu noi bucuria voastra?
Asia, Rodica imi pare tare rau, stiu prin ce treceti pentru ca si eu am trecut prin aceeasi situatie ca a voastra! Dar, trebuie sa mergem inainte...pana vom reusi!
Apalina draga noastra tu ce mai faci? Se apropie termenul?

Brigit iubita, ti-ai adus puisorii acasa? Ne-am bucura daca am afla macar 2 vorbe de la tine!
Alina, ce mai face mica printesa? E activa? Bravos
Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

neata,
asia , imi pare rau!!!
nu am cuvinte ca sa-ti aline durerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

hallllllooooooooo feteeee,
Lara's back in the house

ce mai fac fetele mele preferate???

permiteti sa incep cu "fina", da?:
sper, deci m-am deconspirat zici? ma bucur ca ti-ai regasit flerul, ironia si autoironia..si ca ti-ai pastrat motto-ul fata plina de speranta..iti sta foarte bine asa..sper ca, esti happilica cu felul in care te-am inlocuit (ti-am promis doar, remember?..) si cum era sa las sa se iroseasca atata si atata amar de munca (oricum, meritul pt aspectul acestui topic iti apartine intrutotul)..predau stafeta anytime..

amalia-matushica, m-ai zapacit, mujer, cu atatea info si cu majusculele alea..pls, uita-te putin dc e ok modificarea? (nu-nteleg ce-i fiv egg collection+ICSI 1200 Euro? adek, la fivul normal de 2200E, daca faci ICSI mai adaugi 1200E? ca nu reiese..)

miracol, puiule, rodica, dorinta, asia
noi 2 (sau 3? sau 4?), tusferi (gemenashi?? ti-am zis eu???), dannyM mega felicitari pt reusite!

sandy, honey, tot vreau sa-ti spun ceva: in atare conditii, si tu esti la fel de "tanara" ca si noi2 (par example), pt ca varsta ta biologica e irelevanta..esti fix la fel de tanara, ca si donatoarea ta..sper sa fie bine si pt tine, finalmente

new-entry's (stefana, fumi) si old friends (ruxandrica), bine v-am gasit fetelor..rux', deci te-ai decis sa cut corners, bag de seama..pai, sa fie intr-un ceas bun si ma bucur maxim ca "te-am regasit" aici, unde le mai tin de urat fetelor astora deosebite..

si-acum, last but not least, gashca vesela de burtoase inimoase: alina, iri, bichi, coco, looana, ivi, teli, smaickule, apalina va hug-enesc si va kiss-enesc de nu va vedeti si..tineti aproape!!

_
to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Brigit?? a zis cineva Brigit????? sa-nteleg ca a aparut sor'mea????

jeeezzzz, mi-a stat inima-n loc efectiv
sisterule, stiu ca esti o mama constiincioasa si zeloasa si sigur ai tone de facut cu twinsii, dar, pazesc clipa aia de relax in care sa send a message our way...

pupic times three!!





to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

Lara
fetelor, am fost la hematolog seara si mi-a dat reteta de clexane si inca o lista de analize
i-am scris si doamnei doctor U si-mi spunea ca ar trebui sa iau si medrol. Voi ati luat?
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Neata frumoaselor, veniti cu mine la o coffe cu laptic si inghe?
Mai, mai, mai....Lara, ai scos nasucul , asa-i ca suntem irezistibile? Te si eu tare tare, ce mai faci, pe unde ai mai umblat?
Amalia...ai deja pofte ...cum sa fac sa-ti trimit eu niste muraturi? prin posta nu cred ca merge ca se varsa moarea
Asia....imi pare nespus de rau, chiar ma gandeam la tine de ce nu ne mai spui nimic, te imbratisez cu drag. E foarte greu, mai ales cand trebuie sa lupti si cu partea materiala, pe langa cea psihica.....stiu f bine cum e. Le va aranja DD pe toate ai sa vezi, cand ti se inchide o usa, intotdeauna se deschide alta. Acorda-ti o perioada de regasire si abia apoi poti hotara daca mai ai puterea sa o iei de la capat sau nu Si eu sunt de parere ca nu e totul pierdut, mai fa o beta sa vezi cum evolueaza.
Sandy... lasa tu statisticile si comparatiile intre embrioni, pt mine iti spun sincer ca nu contau daca erau XB, HB....era f bine si o morula ca oricum niciodata nu ajunsesem la stadiul asta cu embrionii mei. Ai fost azi la beta?
Rodica, esti in gandurile mele azi, sa te ajute DD sa treci cu bine peste incercarea asta

Sa aveti o zi frumoasa


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Lara bine ai revenit Te rog ocupa-te in continuare de paginuta pt ca eu sufar de lene iar piticii mei de la mansarda inca joaca tontoroiu si tb sa-i duc in alt CO.
Motto-ul l-am pastrat pt ca asa m-ai botezat, astept sa ma rebotezezi , mi-ar place ceva de genul "fata cu burtica" dar e tare complicat si raman "fata plina de speranta".
Tu ce ai mai facut? Ai facut ET-ul.

Ruxandrica m-a bufnit rasul la fraza cu "vena in dinti", chiar mi-am imaginat un desen cu tine care tineai vena in dinti si o duci la BHCG

Fumi Medrol este tot un cortizon ca Prednisonul care l-au avut in schema fetele de aici.






Mergi la inceput