FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 31

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

pai nu stiu exact...in primul rand trebuie sa te refaci psihic...si sa scapi de interventie fara complicatii...eu am de facut analizele si la mine dureaza vreo 2-3 luni...eu ma pregatesc sa spre grecia undeva inainte de Craciun!!
stai, liniste-te si fii sigura ca si noi vom fi ...doar ca noi suntem mai incercate!!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

rodica
imi pare tare rau, iti doresc sa treaca repede si fara probleme ziua de maine, de poimaine sa faci planuri...
eu la jumatatea lunii martie am avut sarcina oprita in evolutie urmata de chiuretaj, le-am scris celor de la Reprofit(unde tocmai pierdusem programarea din mai pt ca aveam BCF la ultima eco) ei mi-au propus pauza 2,3 luni si m-au reprogramat pt iulie, si uite ca a fost cu bine pana acum
multa putere iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

fetelor ce sa mai zic de matusica noastra, ce nu a fost zis pana acum??...e cea mai deosebita persoana ce am cunoscut eu vreodata...cu un suflet in care ma gandesc unde incape atata bunatate si daruire pentru ceilalti!!!
matusico draga...nu am cuvinte sa iti multumesc pt gestul ce l-ai facut pt mine si pentru fetele care ne vor urma!sda iti dea Dumenzeu bebei sanatosi si sa fii cea mai fericita mamica din lume pt ca MERITI!!!!
medicul MAMAS merita si el tot binele din lume, pentru ca e un profesionist si in primul rand a dat dovada ca e OM si intelege durerea noastra....eu ma pregateam sa pregatesc un discurs pt sotul meu in care sa il intiintez ca mai trebe sa facem rost de niste banuti si uite ca cu ajutor divin si de la cine trebuie...fet-ul nu costa asa de mult...si pot sa imi i-au bebei acasa curand!!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Sandy, iubita te rog nu mai gandi asa...testele pipi depisteaza hormonul HGS mult mai tarziu decat se vede in sange...asa ca daca puiutul tau s-a prins mai tarziu..clar ca si in testul pipi se vede la fel....daca nu ai sangerari si dureri...eu zic ca e de bine si trebuie doar sa primeste o bataita si daca nu are cine sa ti-o dea vin eu ...du-te si fa beta si vei vedea ce valoare frumoasa va avea....
ce nu inteleg eu e...de unde stii tu ca puiutii tai au fost mai lenesi in dezvoltare ca a lui noi2?...ti-au zis cei de la clinica ca nu se dezvolta bine, sau ce?...
i-a vezi-ti tu de pus pe iarna in continuare...poate trec pe la tine cand merg la matusica, ca ma innebuneste cu muraturile ei in saramura...si la noi in ardeal se pun doar in otet si nu am de unde sa ii duc din alea cum ii plac ei....deja are pofte...parca vad cum va fi de Craciun

va pup fetelor pe toate fara exceptii...va doresc o noapte buna si linistita....
in timpul zilei va citesc de pe telefon, oriunde sunt, in masina sau prin magazine sau pe strada....stiu si aflu repede ce scrieti doar ca nu pot sa scriu doar seara cand ajung la calculator!
va pup si va iubesc!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Miracol

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asia spune:

Nu am scris pina acum pt ca am fost tare suparata..
Beta nu a crescut deloc pina vineri si azi a fost la 20.3 UI.
A fost ultimul fiv pe care l-am facut.
Nu mai am putere sa trec peste atittea esecuri...
Si nici financiar nu mai fac fata.
Va doresc tot binele din lume si sa dea DD ca visele voastre sa devina realitate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

asia cat ai avut primul beta ca nu mai stiu......ce scrii tu nu e de bine...te cred, pentru toate e un efort financiar f mare...imi pare f f f rau pt tine...si eu am trecut recent printr-un esec...si ma doare sufletul sa stiu ca mai trec si alte fete prn asa ceva!
poate inca nu e totul pierdut...ideea e sa creasca...la mine a fost aceeasi valoare...si au aparut si sangerarile
of Doamne...sa ai incredere in Dumenzeu..El decide pt noi!!te rog sa fii tare!te imbratisez cu drag!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

asia, am recitit in capitolele anterioare...am vazut ca la primul beta ai avut 45 UI...inseama ca a fost in scadere....imi pare f rau

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Asia te rog nu depune inca armele si nu intrerupe medicatia.
Poate ca vineri mai aveai rest din Pregnyl(nu la toate persoanele se elimina la fel de rapid). am citit undeva ca dupa 5000Ui se poate sa il mai gasesti si la 12 zile in sange.
Iar faptul ca azi ai avut beta 20 inseamna ca e pozitiv(deci ai o sarcina!!!!) Accum important e daca ea evolueaza. Ar tb sa il mai repeti peste 2 zile sa vezi daca se modifica si abia apoi sa iei o decizie.
Rodicadupa chiuretaj ii trebuie endometrului cel putin 3 cicluri menstruale pentru a se reface. Bafta multa maine.

Miracol te astept cu drag ca am pus si castraveti cu otet dar maine vine tura de asortate cu sare. Si mie imi plac mai mault cele cu sare, dar cu varsta nu mia pot manca prea multe ca retin apa; dar asa de pofta tot pun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Miracol dear stiu de embrioni ca erau mai slabuti dupa dezvoltarea lor in ziua 2 si 3 dar si dupa faptul ca Noi 2 a avut la transfer Blastocisti HB si XB adica cele mai bune doua variante de blastocisti (pregatite de implantare), in timp ce eu am avut doar un EB(adica early blasto) si o morula adica (intarziat cu o zi fata de normal) si un embrion de doar 16 celule (adica intarziat cu 2 zile fata de normal). Sper ca totusi macar blastocistul sau morula sa fi fost strong destul ca se se fi prins.
Noapte buna si tie si tuturor fetelor

Mergi la inceput