Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 18

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

marci, felicitari pt primul dintuc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Cristina, pai cand am incercat cu ce apreciem si admiram, n-a mers - era una dintre "solutii". Asa uneori descarcarea in niste limite are si ea rostul ei, oricum fiecare e libera sa scrie ce are chef, voiam sa zic acolo, de fapt, ca nu ma mai bag sa ofer solutii sau ceva, ca sa nu para ca nu e loc de "plans", ca nu asta era intentia. Dar nu stiam cum sa formulez si am zis cu sezonul.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Dia, naspaaaa! bine ca e ok fata!

referitor la ce a zis Anca, cred ca vroia sa zica ca de fapt copii care mananca mai "gras". grasimine ajuta formarea creierului, care impinge oasele mai bine acum cat sunt bebelusi si nu e "sudat" craniul si se mareste usor. asta cu grasimile am mai citit-o si eu mai ales pe la subiecte despre alimentatia traditionala. in topul recomandarilor era untul, oul cu galbenus moale daca e sursa sigura, ciorba de oase de vita, supa de gaina de tara... bine adaptate la varsta bebelusilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

hai sa zic eu ce apreciez la sotul meu:
- faptul ca tace de multe ori cand eu am bazdaci (uneori neindreptatiti) chiar daca poate merge pe principiul: 'las nebuna sa isi faca damblaua'
- faptul ca nu uita niciodata ce il rog (eu sunt mai uituca si mai uit diverse.. lucruri carora nu le dau importanta)
- e intelegator si imi respecta perioadele de oboseala (exemplu: nu mai avea tricouri calcate.. desi eu calc multe odata.. si eram super obosita si zic: aualeu, sa iti calc ceva. el zice: lasa iubita, iau maine un pulovar ceva.. gasesc eu cu ce sa ma imbrac. esti obosita). nu ca as fi ascultat ce a zis el, dar parca am capatat putine resurse sa ii calc ceva in graba
- am ajuns la stadiul de a nu ne contrazice in 'public' sau sa ne criticam de fata cu prietenii (avem exemplare care fac asta)
- nu e mofturos la mancare. mananca ce ii dau
- ma iubeste si imi arata asta (acu' na.. uneori mai uita )
- ne arata (mie si alexiei) ca suntem prioritatea lui
hai, l-am laudat destul. ar mai fi multe de zis.. dar daca m-as apuca la criticiiiiiii... aualeuuuuuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

bineinteles ca fiecare are dreptul sa scrie ce vrea ca si pana acum, pe mine nu ma deranjeaza dc cineva se plange, citesc orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Bravo Mirela! la asta ma gandeam sa si scriem, ce frumoase calitati are sotul tau si imi place ca nu va criticati in public, asta chiar apreciez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daniela_F_79

Monna, sigur ca va dau datele! Mie spuneti-mi ce trebuie sa fac, pt ca sunt noua pe aici si nu prea stiu...
Eu sunt nascuta pe 14.04.1979 in Bucuresti
Fi-mea, Beatrice Ioana e nascuta pe 05.03.2012 in Bucuresti

Multumesc!

Mami de Beatrice Ioana - 5 martie 2012


mai trebuie cateva detalii de la nastere: greutatea bebelinei, inaltimea, ora la care ai nascut, cate saptamani aveai atunci si cum ai nascut, cezariana sau natural

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Cristina, avem prieteni care se cearta de fata cu noi, care isi critica nevestele/barbatii cu altii de fata.. mie mi se pare urat rau. domnule, daca ai o problema.. e fix problema personala.. o rezolvam ACASA. nu ca am fi noi cuplul perfect, ca nu suntem.. si suntem departe de a fi.. dar discutam acasa... cand suntem in 'deplasare'.. totul e perfect chiar daca noi poate suntem certati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buburuza1979

Citat:
citat din mesajul lui monna3

Buna fetele,

Bubu aoleu... deci si la voi e la fel situatia . E din ce in ce mai marait si nu vad nici un semn c-ar iesi vreun dintisor

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii





da... dar macar eu sunt calita! adica nu mai am sperante de mai bine :))) oricum sunt alaturi de tine ca stiu ce inseamna! nici Camilia nu mai merge? Orajel nu ai testat sa vezi cum reactioneaza?

mami de doua comori: Serban si Mara


Camilia il mai calmeaza putin ca daca nu i-as da ar fi jale. Am incercat si Orajelul dar nu mi-a parut a avea vreun efect.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Marci felicitari pt dintisor!
Cristina stii cum e, toti au si calitati dar e mai simplu sa-i spui defectele ca deh... asa te mai descarci putin
Mirela chiar ca-i nasol criticatul in public

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput