Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 18

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Asa e, Mirela, si eu cred ca ii pui pe ceilalti intr-o situatie stanjenitoare daca te apuci sa te certi de fata cu ei. Plus ca e mai umilitor pentru partener sa-l certi de fata cu alta lume.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Monna,
- am nascut la 38 de saptamani si 4 zile, cezariana la Filantropia cu dr Safta Veaceslav
- bebelina s-a nascut pe 5 martie 2012 ora 13:30, la nastere a avut 2500 gr si 47 cm si o cheama Beatrice Ioana
- eu sunt nascuta pe 14.04.1979 si numele meu complet e Daniela Maria

Mai trebuie ceva?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauritasmile spune:

Buna fetelor!
Am introdus si noi astazi pastarnacuk in piure-ul de legume si toata seara a fost marait la maxim. Sa fie de la pastarnac oare?
Si inca o intrebare: mai are cineva un bebe care vrea doar in brate(inclusiv la somnul de peste zi)?Nu stiu cum sa fac sa-l mai invat sa doarma si in pat.
De carut nu mai spun ca reusesc cu greu (cand e proaspat trezit din somn si satul) sa-l conving sa stea 30/40 min.
Mi-e groaza pt ca urmeaza sa revin la serv si cred ca bona ori ma va laaa balta ori il va lasa sa planga pt ca nu stiu cate bone stau non-stop cu bebe in brate la aproape 8 kg.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Mi-a zis azi pediatra sa nu-i dau calgel, ca are xilina si cica cu ar fi tocmai indicat. Mi-a zis sa-i dau altceva (numai din plante) dar nu am notat si am uitat, bineinteles.. o intreb maine si va zic, daca vrea cineva sa incerce.

Despre Mister, hai sa zic una buna si una rea :)
+ eu nu prea gatesc (desi stiu si zic eu ca o fac bine) pt ca nu am timp.. mi se pare prea mult sa stau cu Gaza toata ziua si sa mai si gatesc.. si nu zice nimic saracu'
- firmele sunt uneori mai importante decat mine, sau cel putin asa imi lasa impresia.. nu tot timpul, recunosc, insa uneori as vrea sa se comporte ca un angajat, nu ca un angajator
+ nu-mi contesta cele mai importante decizii, daca pt mine conteaza ceva f mult, nu prea comenteaza
- imi lasa mie absolut toate responsabilitatile cu plata utilitatilor, intretinerea, etc.. el nu cred ca are habar nici macar unde e casieria
+ desi sunt grasa rau acum, ma iubeste si ma doreste si se vede asta
- e un visator.. nu e chiar defect, insa eu sunt mult mai cu picioarele pe pamant si uneori e deranjant sa-l tot aduc si pe el in lumea reala
+ nu m-a jignit niciodata (desi eu am facut-o)
Vreau sa las asa, cu un + in plus, pt ca merita pana la urma :)

Eu m-am apucat de ceva sport prin casa, imi propusesem 50 abdomene pt inceput dar la 25 deja vedeam verde in fata ochilor. La fel, am facut 25 genoflexiuni dupa care nu m-am putut ridica de pe scaun 10 minute. Se tot uite Gaza la mine si nu intelegea de ce nu mai focalizez.. ar fi amuzant daca n-ar fi trist :)

Happy, si eu i-as fi crapat capul daca eram in locul Diei, fara sa ma gandesc ca n-a fost cu intentie.. Asta sa se incadreze ca un mare - la mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Laurita a mea are peste 9 kg si bazdaci cu bratele, atat la somnul de amiaz doarme in pat, mai nou nu mai doarme noaptea in patut, aseara am culcato la 10 iar la 11 s-a trezit si m-am pus eu cu ea la ea in patut so adorm iar...a devenit dependenta de mine, noroc ca stau 2 ani acasa si s-a dezvata pana atunci. dar de carut nici vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Daniela este mai mult decat suficient , esti in listuta.

Si daca tot am intrat pe userul comun ma apuc si de facut capitol nou.

monna3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Capitolul 19

Mergi la inceput