Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

aruba-poate imi trimiti si mie poza cu rochita de botez pe pm.

astea de colici merg date si dupa masa...cand vedem ca e bb agitat???eu ii dau numai inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

despre ALINAN-happy drink-stiti ceva????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Miha,joi merg la dentist si-ti apun ce-mi zice dar din ce am citit astia nu interzic alaptarea pentru ca anestezia nu trece in sange,fiind locala.
Eu si asa nu am mult lapte,de unde sa mai si arunc?

Kimmy,sunteti in trend cu rochita si pijama dedesubt...sa vezi moda de acum.
Sa va traiasca crestina!

Noi o sa fim ultimii la botez cu siguranta,din motive de lene.Ma gandeam la data de 3 nov ca atunci l-am conceput si am eu asa un fix,ca si la Lucas am facut la fel.

Despre cadou la nasi,parca era cineva din Cluj,nu mai retin cine.Se practica obiceiul asta si in Ardeal???Ca eu nu auzisem pina pe forum de asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Nici eu nu stiu de cadou pt nasi la botez. Eu am botezat trei copii si nu am primit niciodata cadou, asa ca nu o sa iau nici eu.

Fleur, Ali, nu am vrut sa va depasim . Oricum, Mihaita s-a nascut grasanul odiseeii, deci nu a facut decat sa creasca conform programului. Eu abia astept sa vina nenatoloaga sa o intreb dc nu a luat prea mult in greutate - peste 1,5 kg in 5 saptamani..

Avem o zi tare cuminte, nu stiu de la ce, dar doamne ajuta sa tina. Am mancat si eu niste fructe, am dat mailuri, am citit ziare, BOIERIE

Am descarcat si eu in sfarsit pozele cu asta mic, o sa trimit cateva pe mailul comun, va rog mult sa le puna una dintre voi pe picasa, ca eu nu stiu sa il accesez decat de pe laptop, pe care nu l-am mai deschis dinainte sa nasc.

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello.
Sper ca sunteti bine toate.
Ma bucur pentru piersicutele care au scapat de colici. Azi noapte si azi dimineata ne-au chinuit si pe noi. Sau cel putin cred ca asta a fost.
Am tot cautat pe net despre produse anticolici si la Debridat am gasit pareri contradictorii. Laura, sa ne ti la curent cum functioneaza.
Fleur, Aruba, multumesc ca va ganditi la mine. Alaptatul nu merge prea bine. In continuare ma mulg si ii dau din biberon. Pusul la san a avaut drept consecinta doar urlete si treziri din ora in ora. Acum primeste si supliment de LP si observ ca lapticul meu scade. O sa ii mai dau cat o sa mai am plus ce am la congelator din vremurile bune. Intr-un fel ma invinovatesc, dar pe de alte parte ma cam bucur sa scap de alaptat. Stiu....sunt o mama denaturata....
Bebelusii vostrii scancesc si se agita in somn? A mea inceste si scanceste si chitaie fara sa se trezeasca. Nu imediat dupa ce adoarme, mai degraba spre trezire, dar sunt destul de puternice manifestarile.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui muraturica

Hello.
Am tot cautat pe net despre produse anticolici si la Debridat am gasit pareri contradictorii. Laura, sa ne ti la curent cum functioneaza.

Mamica Aurorei - 20.08.2012


Ce ai gasit contradictoriu ? Stiu doar ca se constipa de la el ... mai este si altceva ???

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Laura, gasisem un articol in care se spunea ca ar contine un colorant E nu stiu cat care ar fi contraindicat pentru copii. Nu mai stiu exact linkul dar oricum am dat cautare pe google si am gasit asta undeva pe prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

balanta, noi mergem in parc pe jos, cu caruciorul, acum ca vine frigul ...inca nu stiu cum ne organizam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

fetelor am obs la Ana mea ca doarme foarte mult cand se schimba vremea.de ex azi a dormit toata ziua, abia apuca sa pape putina si doarme la loc , iar eu nu am stiu sa profit si sa dorm si eu, mi-am tot gasit cate ceva de lucru.

balanta ai gasit saci de dormit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

nu am mai apucat sa scriu/citesc
avem sedinte, rechizite de luat, program nou, cautat bona, o nebunie

Azi am facut vaccinul de 2 luni, rotav. nu o sa il fac



Mergi la inceput