Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Aruba tu ai masurat-o sau pediatra? Dc e reala masuratoarea e destul de putin, dar fiecare copil are ritmul lui de crestere. Intreaba si tu un medic. Suna la neonato la medlife. Si piticul meu a luat cam putin in prima luna, dar dupa aia s-a pus pe lungit.

Pe bona nu o cunosteam insa lucreaza la prietena mea la firma si o vor restructura cu 1 oct. ca restrang activitatea. Ea mi-a recomandat-o. Sper sa fie ok. Mi-am amanat reinceperea serviciului pt 15 oct ca sa apuc sa stau cu ea 2 sapt. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

Am fost azi la BE, sa vedeti nesimtire extrema: un wrap amarat, o bucata de material cu tiv, exact ca al meu il vindeau cu preturi intre 120 si 160 de lei.Eu exact asa am de vanzare si le dau cu 40 de lei

In rest am luat de la daninoline lucruri de casa f bune si ieftine

Am ochit si niste scutece refolosibile, vreau sa le incec plus o agatatoare din material pt bb pt scaun ( in scapa denumirea)

Cam atat, aparatori si cadita sper sa gasesc maine in Victoria

In casa sta cu body si pantalon, deinvelit o pun intr-o paturica care se face si sac

Azi i-am pus pt prima data caciulita la somn

Afara I sta in fct de ceilalti din pacate si treburile mele

Am pus pompa mea magnifica de 2 zile ca a trebuit sa plec fara bb si am stocat niste lapte, clar ca imi creste productia dupa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Carmen, detalii ref la bona ne dai ?program, pret, etc?

Pusi sa ve fie cu folos botezul

Aruba, a mea a luat 10 cm in 2 luni si 1800g

Diversificarea, hm, grea problema.Eu am schema mea de dr.O sa mergem pe bio, natural cat se poate.Am un nene care are produse de genul asta, carne clar de curte

Am luat un model nou de suzeta, poate poate am noroc desi la cat ii auzim glasciorul ...oricum o iau pentru masina mai mult in rest, trebuie sa planga si ea cateva minute pe zi

E atat de gingasa si sperioasa, noi invatati cu baietii...ea isi flutura genele si la un zgomot mai puternic sau isi mareste ochisorii ei frumosi.Oare o ramane ca A cu ochi albastri?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ile ea nu e bona de meserie. A mai avut grija de un copil pana la 2 ani, cand a mers la gradi. Ii dau 800 ron pe luna pt primele 3 luni, apoi probabil 1000 cand incepem si diversificarea. Prog de luni pana vineri de la 9 la 5-6. Eu o sa muncesc 4 ore pe zi, iar cand revin eu de la serv, o sa ma ajute si cu restul treburilor casei, curatenie, mancare, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Yep, si la mine la fel, 12-20,
V-am spus ca dau anunt pt bone.M-au sunat 60 de persoane fetelor, nici nu am vb cu toate.Si cand ma gandesc cat vroia fosta mea bona pt serviciile eisi mi-a spus ca vine si munceste la mine pe degeaba .
Am vb cu una rec de cineva vroia 1200 lei, plus cadouri dar fara sa spuna ce face ea de banii astia., numai pretentii si fitze
Sper sa ma ajute Dumnezeu sa fie o pers cum imi trebuie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Deci tu cat ii dai? Are grija de toti copiii? Curat, mancare, etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dimineata. Va dau cu drag un epresso iar eu cred ca o sa beau unul dublu

Cred ca ce am mancat in seara ac.nu i-a placut lui bebe ca toat#259; noaptea s-a foit si a avut gaze ca si mine de altfel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Maria si la mine unul dublu . Cum minunea tine doar 3 zile la mine a tinut 5 . Ieri din cauza ca a plouat nu l-am scos afara , de regula el doarme 3 ore cand iesim la plimbare , in casa a avut doar reprize scurte de somn . Am fost si la targ ieri si l-am carat dupa mine iar nu a dormit cum trebuie si sa te tii aseara urla ca din gura de sarpe , nu va spun ca aseara la 10 ne plimbam cu el pe afara , cum am iesit din bloc cum a adormit , am stat vre-o jumatate de ora cu el , cum am intrat in casa parca a simtit , s-a pus iar pe plans . "Radeam" cu sotul , i-am zis sa dormim afara pe banca . Problema este ca nu plangea de colici , acum imi dau si eu seama dupa aproape 3 luni care sunt durerile de burta , practic urla asa in continuuu

Mamicile .... este posibil sa planga si de la schimbarea asta de vreme sau unde nu si-a facut programul de zi cu zi ????

L-am leganat pe picioare 50 min , nu am facut asa ceva pana acum , dar aseara a atins orice limita ,plangea si cu colicii ...dar il luam in brate ,il tineam lipit de mine si se linistea , acum nimic , plans din ala isteric de ramanea fara aer . Cu kk nu era problema facuse ieri de 2 ori , a iesit si acum de dimineata dar si la ora asta este tot marait. Ma depaseste situatia , chiar nu imi pot da seama ce are , ori este umiditatea prea mare , ori ...ori ... ori
De cand il am nu a facut asa de rau , cred ca trebuia sa stiu cum este sa fie si mai rau si i-a aratat , pai durerile de colici sunt parfum pe langa urletele astea si nici nu inteleg de unde se trag . L-am dezbracat in pielea goala , i-am facut baie ...urla si mai tare

Sper sa fi fost un episod urat si sa se termine azi , ca daca nu va scriu de la balamuc , este imposibil sa te uiti la el cum ramane fara aer de plans si sa nu-l impaci cu nimic .
Azi o sa iesim afara sa-si faca programul , poate o fi fost asta motivul .

Poate a mai patit careva dintre voi si imi dati si mie un sfat

Bag o cafea. Va

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Mai fetelor ora 4 si 5 am nu sunt ore de cafea ci de ciorba de potroace

Si la Anne bebe sunt lucruri de botex, nu stiu preturi

Laura, ce ai luat de la targ?

ref la plans: ce am eu in vedere e ca bb nu e robot si ce face azi nu e o regula sa faca si maine, nu e previzibil
si a mea a facut doua crize de plans tot asa dupa ce am plimbat-o pe afara si bubulina mea e plimbata saraca
Eu zic asa : lume multa, agitatie, un deochi de la cineva, orice ii poate da o stare de agitatie.Asta e , strangi din dinti si mergi mai departe.
Eu mai fac o rugaciune ( poate ajung si eu sa impartasesc mandra ca de sf Cruce nu am fost in stare), o aghiazma, un mir, altceva nu stiu Sau dormitul pe banca in parc

Aveam o cunostinta, ii urca pe copii cand eraumici in masina si asa ii adormea

Eu am bagat ieri un MD si vad ca o cam chinuie la burta pe bubu

Carmen era sa uit: 7 ore/800, 8 h 900 cu tot, cafea, o masa, gustare etc incluse.Jumatate din suma in vacante



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ref la imbracaminte Capraru e f simpatic, scrie pe temperaturi ce trebuie sa pui pe el

Valy, nu am apucat sa trimit poze, sapt asta a fost nebunie la mine cu scoala, gradi, etc.Daca mergi la targ , cum sunt wrapurile cele mai simple asa am si eu dar alte culori

Hai ca mi se trezeste bubulina, sa o schimb si sa ii fac toaleta pana se trezesc ceilalti

Mergi la inceput