Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Doamne ce scumpa si dragalasa e bubulina mea, e cuminte foc, s-a jucat pe pat langa mine cu un elefantel si apoi a supt un pic, apoi am pus-o in patut si a adormit singurica
Si nu are decat 2 lunite
Iar fratii se poarta f frumos cu ea, mai ales cel mare ii vorbeste bland, calm, vine la ea cand se scartiie si o intreaba tot felul gen: ti-e foame, vrei tzitzi, vrei la mama, nu trebuie sa plangi, uite jucaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Ilenutza,sunt norocoase fetitele noastre sa aiba frati mai mari;si Rudy o adora [e Laila si e cel mai fericit cand il las sa o tina un minute in brate;

Ada,ma intreb oare ccand si daca va ajunge sa fie el puiul meu constiincios si sa fe dorinta/initiativa lui sa-si faca tema;are o imaginatie debordanta....si la cat vorbeste...i ia de 3 ori mai mult timp tma decat ar trebui;auzi povesti "mami, C e ca o gura deschisa si vrea sa-l manance pe A dar uite ca R stie sa-i intoarca spatele si isi vede de drum";ma amuz teribil...dar la terminarea temei lui....sunt epuizataTudor al tau e mare,o fi mai matur la 10 sau 11 ani cat are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Mi-am adus aminte sa va mai intreb ceva: Pe noi ne va prinde diversificarea in plina iarna. Cum faceti cu legumele ce trebuie date atunci copilasilor? Le cumparati pe moment de pe unde gasiti (supermarket etc) sau puneti de pe acum la congelator din astea romanesti, cat de cat bio?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Multumim fetelor pentru urari!

Maria nu stiu cand a trecut timpul...3 luni. Parca mai ieri tineam in mana un gandacel mic si acum e ditamai flacaul. Am pus 2 poze noi pe picasa.

Danett eu ziua il tin inca in maneca scurta ca am 24-25 de grade in casa, iar noaptea ii pun salopetica subtirica. Fara caciulita inca...mai pe la 15 grade afara o sa-i pun.

Uite ca la faza cu diversificarea ai pus o intrebare buna. Ideal ar fi sa punem la congelator, dar nu stiu cat isi pastreaza proprietatile. Chiar o sa ma gandesc. Eu am cate ceva prin congelator ca ai mei s-au mutat la tara, dar ar trebui suplimentat cat inca mai avem din ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ziceati ca mai e un puseu de crestere la 3 luni? Azi e cam infometat... Trage din tzitzi de mai are putin si o smulge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dannett

Mi-am adus aminte sa va mai intreb ceva: Pe noi ne va prinde diversificarea in plina iarna. Cum faceti cu legumele ce trebuie date atunci copilasilor? Le cumparati pe moment de pe unde gasiti (supermarket etc) sau puneti de pe acum la congelator din astea romanesti, cat de cat bio?

Mami de Ecaterina (06.07.2012)



o sa foloses doar borcanele intre 6-8 luni apoi combinat cu mancare gatita pana la 1 anyu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Hello si de la mine!
Maria,eu nu mai zic nimic...ca parca toata ziua ma plang.Sincer nu stiu cum am rezistat si aseara.La 12.30 a adormit.Si azi tot perioade scurte de somn are.Noroc ca tzatzele mele saracele s-au obisnuit cu terorista si pare sa fie suficient momentan.Desi nu se mai intaresc ca pana acuma.Azi de exemplu m-am trezit si eu ca dupa ce a lasat sanul mi-a tasnit laptele.
Eu in casa am tot peste 24 de grade,desi s-a racit considerabil afara,si ii dau body si costumas subtire peste.Altfel mie mi se pare ca nu se simte bine.Stranuta des,sughite...Caciula nici eu nu ii dau in casa,nici macar dupa baie,ca e cheluta tare,si se usca in 2 secunde
Nu stiu ce am mancat ieri dar am fost foarte balonata,si vad ca azi si pe Emma o cam doar burta,si i-am donat toate picaturile anticolici la vecina.
Noi marti mergem la vaccin.Asta de 2 luni cica il au.Vecina in schimb a trebuit sa-l cumpere pe cel de 6 luni.

Am vazut si eu pozicile noi frumoase
Ma duc sa bag o masina ca azi nu am facut nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Revenim si noi dupa o scurta absenta..motivata.
Sambata am avut botezul ( am pus cateva poze si pe picasa), totul a decurs peste asteptari. Sara a fost foart cuminte, de la 11.30 dinmineata (cand am iesit din casa) si pana la 21.30 (cand am ajuns acasa) s-a comportat exemplar. Nu a plans absolut deloc, nici la biserica nici la restaurant. Preotul a zis ca e campioana la cumintenie, nu i-a auzit deloc glasciorul.

Azi implinim si noi 2 luni, a crescut mult pana acum (62 cm si 5.400 gr), purtam hainite de 3-6 luni. Nu avem colici, ocazional ii dau Bonnisan. Noptile noastre sunt foarte linistite, avem 1-2 treziri scurte (papam LP in 10 minute si inapoi la somn.


Am vazut ultimele poze de pe Picasa,sunt foarte frumoase.
Pupam si dorim La multi multi ani frumosi si sanatosi lui Patrick, Eric (3 luni) si Denis (2 luni).

Mami de Sara Ioana (21.07.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Vroiam sa va mai zic,ca Emma de o vreme face doar o data treaba mare,foarte moale,si din pampers premium care ii iesea de fiecare data si la picioare si la spate.Am cumparat babylove de la dm,si desi nu-mi place ca e si mai rigid,si e flexibil la spate,nu pe laterale,kk nu iese si sunt si ieftine.Am zis ca pe noapte si dimineata ii pun din astea si pe restul zilei pampers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Fetelor, ziceati ca este n puseu de crrestere si la 6 saptamani? Azi cred ca o sa imi manance si urechile. A mancat numai cate 150 la fieca masa si dupa inhata suzeta de ziceam ca o inghite. Acu la 2 am mai pus 30 si ce sa vezi, i-a mancat si pe aia. Si acum doarme, cred si eu ca e obosit de atata mancare . Oricum, cred ca e ceva in aer, cum zicea si Laura, a dormit f frumos si asta noapte, si dimineata, poate aerul asta ma rece.
La mine in casa sunt cam 26 dde grade si il tin in body cu maneca lunga si sosetute, iar noaptea cu pijama subtire. Nu il invelesc cat cu un scutec de bumbac. Azi sunt 23 dde grade in casa, i am dat body cu maneca scurta si o salopeta de catiefea. Eu sunt in trening cu maneca lunga, stiu ca noi sntem mai frigurosi ca ei, dar nu vreau sa raceasca.
Nici eu nu ma gamdisem la ce facem c diversificarea, nici nu stiu cum se face . Ma apuc sa citesc si eu, poate pun una alta la congelator, am doar fructe momentan.
Va pup

Mergi la inceput