Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Va dau si eu cu intarziere o felie de tort. Ieri a facut si Aurora o luna. E deodata cu Robert si cu bebelusul Bumbitzei. La multi ani tuturor sarbatoritilor de ieri.
Laura, ma bucur ca au venit vremuri mai bune si la voi si ca Debridatul functioneaza.
Ali, superb tort. A meritat drumul.
Kimmy, cand te aud cum povestesti cu suptul imi aduc aminte de zilele cand facea si Aurora asa.
Delia, ma bucur ca ai intrat sa ne mai dai vesti.
Nu mai retin acum ce si cui mai vroiam sa scriu, dar mai revin daca ma lasa asta mica.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Noi stam afara cam o ora jumatate. Iesim o data pe zi, desi cat a fost vreme buna mi-am tot propus sa iesim de doua ori. Nu am hranit-o niciodata in deplasare si nu stiu cum ma descurc de luni. Sotul merge la serviciu si noi stam la et. 4. Greu de ajuns cu copilul si caruciorul jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Neatza fetele!
Eu sunt in urma cu cititul, asa ca:
Aruba imi plac rochiile f mult.
Fleur, da al meu isi tine capul destul de binisor. Mi-e frica sa-l las sa doarma pe burtica, il pun doar din cand in cand sa mai faca exercitii, cu mine de fata bineinteles.
Si eu am avut dureri ca la ciclu la 6-7 sapt si cateodata ceva scurgeri rozalii, vad ca acum au trecut.

Vad ca de cateva zile bebe Tudor nu mai mananca asa bine, acum ii dau Bonnisan, am renuntat la colief. Intre mese nu e agitat si am zis ca poate s-au terminat colicile. Vad insa ca la masa e f agitat, mananca vreo 80 ml si apoi se opreste si tipa. Il tin in brate sa ragaie, rar mai mananca 20-30 ml dupa asta. Pediatra a zis sa-l las in pace, ca probabil e doar o perioada, ca o sa-i treaca, insa eu sunt cam speriata.



Mama de Tudor, nascut la data 26.07.2012
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza. Doamne ce-mi place programul asta cu trezire intre 5.30 si 6 si trezirea finala pe la 9 si ceva...

Laura maine la 4 poti sa vii si la mine la o ciorba daca nu mai ai somn

Ali simpatic foc Denisutul. Iar tortul a fost bestial.

La multi ani piersicutelor sarbatorite ieri! Dar si celor sarbatorite azi Patrick si Eric. Dau o felie de tarta cu fructe!

Fleur cei care se cumintesc la 3 luni sunt cei care au colici si plang. Ca pe-acum se zice ca trec. La Eric nu se aplica. Patrick ieri nu a avut nicio criza, nu a plans deloc, insa acum si el cere atentie, are nevoie de activitati ca se plictiseste repede.

Roxy pai e cazul sa-i imprietenim ca e cam greu de gasit bona. Vorbisem cu o verisoara, acceptase, apoi s-a sucit. Azi o sa mai vad o tanti, sper sa-mi placa si sa ne intelegem, ca amr foarte putin.

Noi pe canicula ieseam cateodata dimineata o ora, si seara tot cate o ora in fct de cat era de cald. Cand s-a mai racorit, cate 2-3, plus cate o zi intraga cand mergeam pe la tara. Il mai scoteam si pe la terasa seara. Ii place ff mult. Aseara am fost la cora toti 3. A dormit o perioada, apoi s-a trezit dar nu s-a agitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Ada si al meu e constipat, ii puneam supozitor la 48h. De cand ii dau Bonnisan si beau suc de mere cu morcov si putina sfecla vad ca face singur la2 zile , a facut de vreo 2 ori zilnic.Eu sincer cred ca e de la sfecla, ca joia trecuta am pus mai multa si a facut de 2 ori in ziua aia insa a fost tare nelinistit, cred ca se stricase la burtica.

Mama de Tudor, nascut la data 26.07.2012
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna dimineata si de la noi!
Aruba si mie imi plac rochitele, in special cea scurta.
Am facut si noi vaccinul. Am ales sa il facem doar pe cel de la stat..am tot stat in dubii pt Rotarix, dar am ales sa nu..Sper sa nu ajungem sa regretam.
Ecaterina la 2 luni si 2 saptamani are 60cm si 5,5kg. Greutatea ne cam pune pe ganduri pentru ca stagneaza de ceva timp...Am vb cu dr sa mai asteptam o sapt sa vedem daca mai ia si daca nu..vedem atunci ce e de facut.
Dupa vaccin nu a facut febra, coincidenta sau nu parca are mai multe gaze si face kk ceva mai des.
S-a stricat vremea si la noi. I-am mai pus o bluza peste body si pantaloni mai grosuti. Caciula nu cred ca e cazul inca la ce pleata avem. Voi cum imbracati copilul in casa ziua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

La noi faza de tare, dr de fam nu are nici un vaccin si prin urmare trebuie sa-l cumpar eu. Chiar mi se face sila de tara asta. Pai la cat platesc la stat, nu beneficiez de nimic.

Mama de Tudor, nascut la data 26.07.2012
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Laura cum a iesit ciorbita? Ce baiat cuminte ai tu zilele acestea, merita sa ii ia mami ceva frumos de la targ.

Aruba foarte sic rochitele, mai ales cea in dungi.

Porumbita in general noi iesim de doua ori pe zi, dimineata intre 2 si 3 ore, iar pe seara aprox. o ora.

[b]Kimmy[/b] cum mai esti azi?Poate ca Emma e in lin puseu de crestere de 6 saptamani. Oricum Silviu nu renunta asa usor, mai aes ca si el de doua zile cred ca are ac. lucru findca mamanca non stop.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

La multi ani piersicutelor nascute azi. Ce repede trece timpul deja 3 luni au Eric si Patrick.

Danett eu il tin tot in body si pantalon, nu mi se pare ca este foarte rece, iar caciulita nu am de gand sa-i dau deloc in casa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna fetele.
Maria Laura ce va veni sa fiti asa matinale?ma gandesc ca ATI mai bagat dupa o Tura de somnic
La multe lunite si anisori piersicutelor noastre dulci ce implinesc deja 3 luni
Ma bucur ca va placut tortul si imi pare rau ca nu vi am putut trimite si voua cate o felie.si ma simt mandra ca va plac ochisorii nostri(CRA CRA)dar asa cum zice si roxi avem o colectie de piersicute dulci si frumoase.toti sunt deosebiti si minunati

Mergi la inceput