Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Hello...
Am pus si EU poze de la botez si cu ocazia asta am vizualizat din nou si toate piersicutele dulci dulci.ca sa nu omit pe nimeni am lasat cate un coment direct acolo.
Ada ma bucur ca e bine nectarel.
Mygirl imi imaginez cu cata nerabdare iti astepti sotul si ce cutremur va fi cand va veni
Felicitari tuturor piersicutelor care au fost deja botezate si spor la pregateli celor ce urmeaza.noi l am facut la 7 sapt
Laura ma bucur ca v ATI mai revenit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ce ochios frumos ai Ali ! Are ochii albastrii , nu ?

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cat stau piticii vostri afara pe zi?

ma refer mai ales la cele care nu aveti curte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Al meu a avut o noapte mai agitata, a cam scancit, dar am rezistat si i-am dat papa la 1 si la 4, apoi la 7 trezirea "oficiala" desi el se trezise de pe la 5-6 si se foia. Norocul meu e ca nu plange... Cu papatul se ingroasa gluma, are deja 7,600 kg la 3 luni, niste sunculite de trebuie sa-l dau cu crema la fiecare cuta. Mergem luni la pediatru sa vedem ce zice cu alimentatia.

Fetelor, vorbeati de kineto. V-a fost recomandat sau mergeti voi cu bebeii din proprie initiativa?

Ali, multumesc pentru comentarii la poze, dragut din partea ta ca ti-ai facut timp sa scrii vorbe bune la toata lumea . Denis al tau e un scump, ditamai flacaul, mare si frumos, superbi ochisorii. Se face un brunet cu ochi albastri...pfuuu...o sa faca fetele coada la el. Al meu in schimb se face un blond roscat cu ochi caprui spre negri...bun si asa (cra cra).

Kimmy, sunt alaturi de tine la programul infernal, in timpul zilei cel putin ma suge de ma rupe. De aia spuneam mai sus ca incerc sa rezist sa nu-i mai dau chiar la cerere, ci la minimum 2 ore,preferabil mai mult. Nu a uitat-o Eric pe Emma dar distanta...offf . Eu o sa-i prezint "pretendente", el o sa aleaga...

Porumbita mersi pt sugestiile de exercitii pt capsor, stiam si eu de pozitia "avion" pe antebrat, dar la greutatea lui si durerile mele de incheieturi nu stiu cum o sa fac. Acum ce sa zic, el isi tine capsorul bine, tinut in brate la verticala, dar nu pt mult timp, ca e lenes.O sa-l tin mai mult timp pe burtica, zilnic.

Fetelor aici s-a facut frig noaptea, ziua e inca frumos. Vreau sa stau azi mai mult pe afara cu bb, ca zilele urmatoare se anunta ploi. Voi veti iesi cu ei la plimbare in anotimpul rece, bine nu la -10 grade sau mai jos sau pe viscol? Eu cred ca da.

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ali, am uitat sa spun ca tortul vostru de botez a fost o minune, de decoratiuni vorbesc, n-am mai vazut asa ceva!

Porumbita, noi stam 1-2 ore sau mai mult pe afara, depinde daca iesim cu caruciorul sau cu masina la cumparaturi. Dar sunt si zile cand nu iesim din diverse motive (ploaie, vant, sunt eu prea obosita sau bb e prea fornait).

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Hello!
Am fost si eu azi la targ, am luat un Marsupi pt sot, niste biberoane mai mari ca deja cere 170ml / portie cand iesim in parc si aveam doar Avent, ori acum ii place mai mult Medela cu tetina Calma. In rest 2 maieuri si o salopeta, nu m-am indurat sa iau mai multe ca erau scumpe si imi plac mai mult cele de la H&M fata de ce am vz aici.

Ma intreba cineva cum fac cu laptele cand decongelez: il incalzesc lent in apa rece, apoi il pun in incalzitorul de biberon si in geanta termoizolantasi maxim in 1.30 - 2 h i-l servesc in parc.

Kimmy: nasol rau prin ce treci, te inteleg ca esti la limita

ALi: e mortal Denis, frumusel foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:


Salutare fetelor!

Astazi Robert face o luna, o felie de tort si sampanie din partea noastra. 
E concurs de greutate pe aici? Am fost la control la 3 saptamani si jumatate si aveam 5200, astazi la o luna avem aproape 5500, dar e si nascut la 3800.
Din pacate am plecat din spital cu un stafilococ, care a populat nasucul, asa ca de astazi am inceput sedinte de aerosoli cu antibiotic.
Pentru colici la noi merge colief cu sab simplex, infacol nu suporta, se stramba si il scuipa, espumisan la fel. In plus am renuntat eu la lactate si pare mai bine. La noi colicii se manifesta dupa ora 5 dimineata cand eu sunt rupta de somn.

Kimmy si al meu adoarme la tzitzi, dar cand simt ca nu suge ii fac masaj la talpi si incepe, trebuie stimulat sa manance o masa consistenta. Cand il las mai putin de 10 min cere mult mai des. Al meu se satura in 13-15 min, des adoarme  dupa 5 minute, atunci incepe masajul. 

Bere fara alcool beau si eu, moretti imi place cel mai tare. Dar mai mult beau Karamalz, o bautura din malt, fara alcool cu aroma de lamaie, nu stiu daca ajuta la lactatie dar imi place si consum la grele.

O noapte linistita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Viairo, sa-ti traiasca Robert sa fie sanatos. Si noi am avut stafilococ in nas si am facut aerosoli cu ser fiziologic si un nas picaturi cu amoxicilina.Dupa serviciu , l-am scos Pe Nectarel afara si am stat pana a inceput vantul.Ali, ce ochi frumosi are bebelu.Aruba, unde este targul?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Am uitat ce era mai important. Cum se schimba semnatura ca numai eu cred ca am mai ramas cu caruciorul?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Viairo , la multe lunite lui Robert . Ada si eu am fost afara dar vantul ne-a bagat destul de repede in casa . Acum ne pregatim de baie , vad ca este destul de linistit Andrei , sper sa nu fie linistea din naintea furtunii
Fleur , eu cred ca nu trebuie sa fii ingrijorata de greutatea lui Eric , papa doar san , daca asa asimileaza el .... Andrei mi-a luat cam 900 gr pe luna , dar fiecare are ritmul lui .
Cand alti bebelusi la o luna si jumatate radeau cu gura pana la urechi , eu nici nu stiam cum este , al meu abia la 2 luni si un pic a inceput sa fie ranjit
Revin ... a sosit momentul de jacuzzi

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput