Boboceii nostri la liceu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mersi Madadum, o sa trec maine pe acolo.

Are o unica bluza alba. Are si niste tricouri albe, insa nu vrea sa le poarte ca o dezvantajeaza.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Viviana, as vrea sa te rog ceva, daca poti sa-mi dai ceva informatii despre fosta voastra scoala, nr.3. Ma intereseaza in primul rand daca e o scoala buna, si pe partea de ciclu primar, dar si 5-8. Noi ne pregatim de cls pregatitoare sau cls 1, depinde de cum vor hotari guvernantii nostri... Adica intram la anul la pregatioare, dar nu se stie 1005 unde se va tine, deci daca vom intra la scoala in cls 0 sau in cls 1...
Mai vroiam sa te intreb de partea de afterschool, daca extista ceva in sensul asta (nu are cine sa o ia la 12 zi de zi, si nu stiu ce solutie sa gasesc pt asta), in special pt ciclul primar, cand nu pot s-o las cu cheia de gat....
Si mai vroiam sa te intreb, fiind si bazil acolo, daca organizeaza si cursul de inot, ceva (nu de performanta, ci doar ca sport)

Merci anticipat si spor la scoala!

PS: Ce mai faceti cu proful ala terorist de istorie, v-a mai stresat? Sper ca nu... prea tare!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Rufus....am fost la sedinta diriginta mi a placut , colectivul parintilor ok ..Bianca e incantata si asta e tot ce conteaza

in ce clasa e Teodora??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmi1975

Rufus....am fost la sedinta diriginta mi a placut , colectivul parintilor ok ..Bianca e incantata si asta e tot ce conteaza

in ce clasa e Teodora??




La "E"...
Voi?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Monica, am pareri impartite.
Si daca imi permiti prefer sa ti le scriu pe PM.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ora de istorie.
A ascultat.
Liniste deplina. Copiii stau nemiscati in banci.
"Azi va ascult." Ochii se maresc si supararea lor e palpabila.
"Pareti cam tristi. De ce? E o zi frumoasa afara!"
Ia catalogul si il rasfoieste. In linistea adanca din clasa numai paginile se mai aud. O data, de 2 ori. Tensiunea creste.
Se opreste. Ia un creion si il arunca pe pagina. Pe ce nume pica creionul acela va fi ascultat.
O fata. Iese la tabla. Se balbaie. Profesorul ii pune intrebari ajutatoare. Are lacrimi in ochi.
"Cine te-a suparat? Ca doar nu e sfarsitul lumii. Bine treci la loc. cu indulgenta 6"
Un baiat se ofera sa fie ascultat. Ia 9.
Fii-mea isi aduna curajul si cu toate ca inima-i bubuia in urechi a raspuns la o intrebare.

Le-a spus ca daca ora viitoare creionul va pica pe un elev ce are deja nota, tot va fi ascultat.

Azi a predat. Mi-a spus fata ca preda asa de frumos si ca are o dictie perfecta incat e o placere sa asculti.
Si ca la ascultat chiar ajuta elevul cu diverse intrebari.

Am stat de vorba acasa si dupa ce mi-a povestit de tensiunea si frica cu care a stat in ora i-am zis cam asa: "ai trecut prin atatea nasoale in v-viii si nu poti face fatza la asta?"
I-am propus sa scrie despre toate orele de istorie si apoi la terminarea liceului sa-i dea profului caietul.
I-am propus sa scrie pentru a se elibera de frica si sa i-l dea profului ca sa aiba un scop.

Se pare ca pe profu' asta l-a precedat renumele. cred ca mai mult de asta sunt ei speriati.

La geografie au un prof in varsta, splendid zic ei. Si ca i se zice Discovery datorita vastelor cunostiinte pe care le imparte cu elevii.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Viviana, da, te rog scrie-mi pe PM informatiile/ parerile tale.

Merci frumos!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui cosmi1975

Rufus....am fost la sedinta diriginta mi a placut , colectivul parintilor ok ..Bianca e incantata si asta e tot ce conteaza

in ce clasa e Teodora??




La "E"...





noi la ,,J,,
Voi?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Mergi la inceput