Boboceii nostri la liceu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

E la Iorga.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

vivi,cum il cheama soro,pe tartorul de la istorie?

la noi e naspa.4 ore de trei ori pe sapt.inca nu stiu ce diriga are.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Il cheama Cosmin Niculae.
In timp ce-mi povestea de el ma hlizeam de nu se poate. Pentru ca mie imi place stilul lui.

L-am cautat pe internet sa-i vad calificativele acordate de elevi.
Are vreo 3,50 stelute din 5 maxime cotat fiind ca bun.
Notele date au fost ori 5 ori 0,50.
Cei cu 5 comenteaza ca datorita lui au luat bacul fluierand fara sa trebuiasca sa toceasca in mod deosebit. Invatand ora de ora le-a fost mai usor.
Cei cu 0,50 spun ca a bagat spaima-n ei si ca nu au putut sa mai invete.

Aseara am fost la sedinta.
Momentan nu am nicio parere de diriginte. Prof de sport, fost si actual antrenor de rugby.
Mi-a placut pentru ca ne-a spus ca iubeste mult copiii, ii place sa lucreze cu ei si vrea sa faca din ei o adevarat echipa. Sa devina prieteni, sa se sutina reciproc "toti pentru unul, unul pentru toti"

Nu admite: chiulul, jignirile si vorbele urate, tocurile prea inalte.

Ii place: tinuta decenta, sa-i urmareasca in pauza si cand considera ca s-au "imprietenit" cu cine nu trebuie sa le atraga atentia.

In rest bucataria obisnuita. Nu se strang bani pentru diverse fonduri.

Nu au manuale toti copiii. Si unele nici nu se mai editeaza.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Si la Teodora a fost ieri sedinta.
Diriginta mi-a placut, e "de-a noastra", cu doi copii mici, foarte normala. Merge pe incredere foarte mult, nici nu-si face socoteala ca vreun copil ar vrea s-o pacaleasca cu vreo scutire falsa, sau alte minciuni. E foarte relaxata. E normal: copii au trecut de la scoala la liceu. E o diferenta.
Nici un fond de clasa, scoala sau alte cele.
Punctul forte: catalogul virtual. Cu note, absente, observatii (daca e cazul). Aici m-a uns pe suflet.
Cu manualele rezolvam cum putem, pe okazii.ro, la targul de manuale din sect 2 (parc Obor, mai e si we viitor).
Tinuta decenta, dar vinerea vin imbracati cum vor.
Exista burse. In afara de cei cu probleme, oricine are medie mare poate lua bani. Teoretic, peste 8.50 si 10 la purtare. Practic, peste 9,50. Teodora a zis ca vrea si ea cateva milioane. Eu n-am nimic impotriva.
Fiind liceu economic, la vara au trei sapt. practica. Inca nu se stie, fac in liceu sau la intreprinderi. Daca va fi la intreprinderi, firme, sper sa gasesc printre voi manageri care s-o indrume catre serv. de conta-finante. sa-si faca temele. Media lor se incheie dupa aceasta practica.
Teodora e "sefa" clasei si face (automat) parte din consiliul elevilor. Nu stiu cum au ales-o, ca a fost concurs. Daca ma gandesc bine, o prinde chestia asta.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

rufus, o trimiti la mine la job la practica.
vb serios.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

La noi sefa clasei a fost aleasa de diriginte. O fetita pe care o stie din V-VIII.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

rufus, o trimiti la mine la job la practica.
vb serios.



S-a facut!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cosmi, ai fost la sedinta?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Totusi ma streseaza bluza alba uni obligatorie.
Zau daca gasesc pe undeva.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Totusi ma streseaza bluza alba uni obligatorie.
Zau daca gasesc pe undeva.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi



se gasesc bluze albe - gen Polo- tocmai bune pentru scoala la H&M

Mergi la inceput