Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Apoi,ELLY,tara lui Papura Voda.La noi ,s-a inceput cu Infanrixu si acum au dat Pentaxim pt vaccinarea de 4 luni.Toate chestiile astea ascund interese de ordin financiar...ce hotii fac astia cu firmele mari farmaceutice,fer Dzeu...pe spinarea si sanatatea copiilor nostri.Cu cine sa te bati?
ANITTO,imi pare rau ca M n=are nici un chef de scoala...probabil se uita ce bine=i sade Iuliei,agatata mereu de sanul tau.O vrea si dragul de el acolo.Ioana se pare ca a depasit criza de gelozie.Acum simt ca incearca sa ne impresioneze cu performantele ei scolare.E toata un zel...ieri era superincantata de prima ei ora de geografie,azi de cea de istorie...o=nnebunit ploada de la EBV
MIRRELUSH,cand erai pe drumuri nu mai aveai timp sa te gandesti la prostii,vrei bataitza?Hai,cand iti vine un gand negru mai bine zi un Tatal nostru!
La multe lunite,MIHAITA de Aever!
ALBINUTZO,cum e la servici?Nu ti-i dor de puiu mic?Eu cat is plecata numai la el ma gandesc,iar cand ajung acasa is in stare sa ma sui cu totul pe el.
Si bebe LC,face kk mai tare in unele zile,in altele mai moale dar oricum f consistent.Si cand mananca morcov,face portocaliu,dar nu cu bucati nedigerate...nici nu stiu cum ar putea ca doar e bine blenduita supa.
Apa nu vrea deloc,ii dau eu cu lingurita de cateva ori,asa mai mult culcat si se duce pe gat de la sine..dar daca-i dau ceai sau apa in biberon refuza.
Ma duc sa ma culc ,maine tre sa fiu bela..Sa vezi ce se apuca de urlat printu acusik...sau poate lucreaza Camilia.....Tre sa=ti trimit un buchet de flori maine Elly
noapte buna fetelor!....
mai da mi-am adus aminte...Mamita pe 11 trebuia sa vina in tara???oare ce fac scorkia si puii mici de indian...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza trupaaa!Poftitit la cafea strong sau ceai verde cu aroma de grapefruit.Si o floare,sa va faca ziua mai frumoasa!
As noapte Lucas s-a trezit doar pt papa la 1 si la 5..Deci Camilia a functionat!sau a fost doar o coincidenta.Nici nu mai conteaza...
O zi buna va doresc,eu ma pregatesc de petrecere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata!

Am scris o garamada si am pierdut mesajul..Mama ma-sii!

Virgi, la servici e ok..daca pot spune asa comparativ cu statul acasa..Stau cu gandul numai la pitic, evident. Acum a aparut si pb asta cu dintii..chiar ca o sun pe mama de 100 de ori sa vad ce face. Nu am apucat sa-i dau chamomilla ca s-a culcat aseara, iar dimineata era prea infometat. Oricum e marait si sta numai cu degetele in gura. Si eu il pupacesc cand ajung acasa si stau numai cu el..

Alina_gabi, ce face Bianca? Cum se mai simte?

Andra, cum mai esti cu taietura? Ce fac piticii?
Aever, ati achizitionat ceva de la targ?


mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Virgi, deci functioneaza Camillia? Suuper! O sa comand si eu cat de curand. Sper sa nu fi fost doar o coincidenta.


Un inceput de weekend minunat, dragelor!
Noi astazi bagam si dovlecelul in piureul de legume. Sa vedem daca ne place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Fetele care aveti Camilia de la Boiron va rog sa ne spuneti ce are in compozitie, eu parca am citit ca baza e totusi melissa si musetelul e doar pus la inaintare ca sa nu se sperie parintii ca-si drogheaza copiii.
Chamomilla CH, in schimb am auzit ca e doar musetel, dar, evident ca nu e la fel de eficienta.
Pupici de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Gata am gasit ce contine, intr-adevar musetelul e primul, dar are dilutia cea mai inalta, adica e mai putin. Baza sunt alte doua plante, dintre care prima nu prea ma incanta pe mine pentru administrarea la bebelusi.
Chamomilla 9C HPUS (dilution of German Chamomile plant), Phytolacca decandra 5C HPUS (dilution of Poke plant), and Rheum officinale 5C HPUS (dilution of Rhubarb plant).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Neata!
Virgi, petrecere faina sa ai! Zano, o sa fii cea mai superbissima de pe-acolo!
Ma bucur pt Ioana, ca a intrat cu drag la scoala si ca e ok. Si M s-a mai domolit, e copilul pe care-l stiam, dar scoala la fel de mult il intereseaza ca si pana acum. De la sedinta a trebuit sa aflu ca is in testari puternice, ca deja i-a testat pe toti la lectura, M a luat 10. La scriere a debutat cu B, doctor cre'ca vrea sa se faca sau ceva la care ii trebe scris urat. Ieri dimineata ii dadusem in grija sa scrie frumos, el cica: Dar eu scriu deja frumos! Macar la imaginea de sine nu sta rau.
Si Iulia a dormit mai bine, parca Aever spunea ca Mihai doarme mai bine daca e la el in patut. Asa ca asta-noapte, dupa alimentarea de la 2.30 am mutat-o la ea in pat si ce sa vezi? pana la 6.30 a dormit, fara nici o alta trezire. Dar era rosie in genungchi, dormise pe burta, in genunchi, probabil fara sa miste deloc.
Enona, deci bebicii nostri is piticii odiseei, bine macar ca nu sunt singura cu bebelina micuta.
Albinuta, tare greu cred ca e sa lucrezi si sa ai bb asa micut. Tu nu il alaptezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Virgi, mmmm, ceai verde cu aroma de grep, tre sa fie o nebunie, n-am baut niciodata. Eu acum savurez un ceai de laptic Fares in care am pus feliute de ghimbir, miere si lamaie. Foarte-foarte bun si asta, M mereu atenteaza la el (initial i-a fost frica ca or sa-i creasca tzatzele si o sa-i iasa lapte)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Buna ziua,
Noi suntem la fel cu nesomnnu,,ma rog ceva mai bine ca nu se mai screme noaptea dar in rest la 6 punct trezirea ca face caca:))
Eu i-am luat un gel de dinti care constine chamilla de la baby4you 5 ron.e bun.Da plansete si nervi tot avem ziua..noaptea nu chiar.
Intru mai acusi ca tre sa il culc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Mi se pare ca ne-am cam mutat cu povestile pe Facebook...
Scriu pentru fetele care nu intra pe Facebook.
Am fost ieri la Baby Expo si am luat diverse, dar am realizat apoi ca imi mai trebuiau si altele. Deci am luat asa:
1. Centru de activitati http://www.9luni.ro/Centre-de-joaca/Gymini-centru-de-joaca-Loveste-canta.html
2. Colac inot http://www.omidy.ro/colac-copii-swimtrainer-classic-rosu--3-luni-4-ani/95.htm
3. Papucei pt mers de-a busilea si nu numai http://www.tikki.ro/website/ProductDetails.php?productId=133&sizeId=1
4. Castronase cu ventuza, canita adaptabila in functie de varsta si lingurite http://www.omidy.ro/articole-pentru-masa/
5. Hainute desi nu suficiente si cam prea mari, dar cam slaba oferta la hainute.

Am realizat ca ar fi trebuit sa vad si de scaun si ca hainute trebuia sa caut mai mult(n-am insistat prea mult la standurile cu haine) Deci s-ar putea sa mai ajung odata la targ.:D

Piticu s-a bucurat mult de jucarii si a facut rapid si usor o intoarcere de pe burta pe spate de nu mi-a venit sa cred. Mai ales ca nu facea exercitii pentru asta. Abia de alaltaieri a inceput sa se intoarca de pe spate pe o parte si la ce elan si entuziasm avea ieri ma gandeam ca se intoarce si pe burta.Era prea de tot. A dormit de la 9:30 la 4 si de la 4 la 7.


Mergi la inceput