Delfinasi jucausi de iulie-august (91)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Ilincaaaa, felicitari sarcina usoara iti doresc

Noi ne-am facut rezervari la Alba ca Zapada, la Tandarica, pentru sambata sa vedem ce-o iesi

Fetele din Bucuresti, nu veniti si voi?

O zi buna

mami de Antonito din 18 august 2010 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Paula, vorba lui Alice, pune-te pe treaba

mami de Antonito din 18 august 2010 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

No, tu Alice, deci nu ajunge sa pun zahar in geam? . Mama ei de treaba...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ba la alba ca zapada as veni, ca e preferata ei. Sa vad cum ma organizez. Ah nu ma mai organizez deloc, ca sunt la cta sambata, la o nunta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Paula, dar stii ca aia cu barza e o poveste, nu? Altceva tre sa faci ca sa ai copil


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


tareeee....rad de se uita colegii la mine de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

ilinca Felicitari si o sarcina usoara


bea si vladutzu cat de simpatici sunteti!! ce mai trece timpul..

Paula poate si stresul conteaza..io stiu..las' ca vine ea, barza. da-i ceva de baut si o ametesti bine si ajunge si la adresa ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

salutare dragelor!!

rad si eu de una singura prin casa

Ilinca felicitari, sa ai o sarcina usoara!!!

Paula , ai nevoie de galerie?

eu abia astept sa ajung la medic, pan' la urma am programare pe 2 octmbrie, dar nu mai e mult, o saptamana

ma bucur tare ca nu imi e rau ca la Andra, am greturi mai tot timpul dar suportabile, si o foame continua noroc cu sportul ca ma mai face sa uit de mancare ca de nu as sta numai cu nasu in frigider
burta cred ca incepe sa creasca, putin cate putin, ca dimineata nu mai sunt ciar plata, zici ca m-am trezit dupa o masa copioasa dar nu se vede ca e o bobita de bebica acolo

Andra stie ca avem un bb dar de cate ori o intreb unde e imi arata burtica ei si celor din jur le arata ca are bb acolo
intr-o noapte cand a cerut la pipi, imi arata burtica ei ca era mare si o mangaia si zicea de bb

acum alearga prin casa si striga dupa 'gauste' , stie ca face surioara supa cu galuste si nu mai are rabdare sa manance

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

salutare si de la noi!

mai rar pe Dc sunt destul de prinsa si imi este mai usor cu FB-ul recunosc.

vad ca se aglomereaza piscina delfinasilor cu fratiori si fratioare....
Sarcini usoare si bb sanatosi si la termen!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hello,fete dragi!

Ilinca,felicitari pt sarcina!!! sa fie usoara si frumoasa!

Am vazut-o si eu pe Bea, vai scumpa e!

Paula,baga pe foc,lasa ca vine si bb cand trebuie!

Adriana, cum esti? ce fac fetele?

Va pup , dragelor,ma bucur ca v-a placut iedutzul meu cantaret.

Noi am fost in weekend la unguri, la Hajdu (la piscine acoperite). I-a placut lui Vlad tare mult, s-a balacit cu taica-so nonstop. A doua zi am fost la o gradina zoo imensa si tare frumoasa.I-a placut si acolo. Vroia sa faca draga draga la toate animalele, si sa le luam acasa. Dar cum dadea de ceva apa, fantana,stropitoare, nu mai vroia in nici o parte sa mearga. Am stat cam mult peste ora lui de somn, si deja era agitat ca un pepsi.Spre casa, pe drum, a adormit in 3 minute, dar nu l-a tinut mult, decat o juma de ora a dormit. APoi restul drumului a fost mai greu.. aseara iar agitatie maxima. Fugea dupa nepot,il strangea in brate si ii tot zicea ca il iubeste, il dragalea.Nepotul fugea de el. Asa de scump e Vlad, il apuca asa iubirea, vine la mine si zice- mama, besc (mama,te iubesc) si ma strange. Ii plac copiii,pe cei cunoscuti ii dragaleste, ne pune si pe noi sa ii mangaiem. A venit fina-mea zilele trecute cu copilasul de 9 luni, si era asa incantat, fugea prin casa si striga pe toata lumea sa vina sa vada bebele, sa il dragalim. Si ma distreaza ca vorbeste cu intonatie. Daca il intrebi iti place nu stiu ce? zice daaaaa, asa lung. sau daca zic sa mergem si el nu vrea, zice mai staaaam. e ca un om mare.

Ne-am dus azi intr-o librarie sa luam 2 plicuri, si i-a cerut doamnei o fisa. se uita doamna la noi... si Vlad intruna- imi dai,imi dai, sa cumpar minge... Ca de regula mergem la kaufland si luam minge din aia mica de la aparatele de la intrare, cu fisa.

In rest suntem bine, ma bucur de el,si el de noi. e fericit!

Oana, deci iti place bona asta.Matei s-a acomodat bine cu ea?

Bumbulina,cum mai e la munca? Mai poti? Ti-ai mai cautat si altceva?

Rodi,s-a obisnuit Isa cu cresa? crezi ca e mai bine? cum ramaneti? are cine sa o scoata de acolo?

No,nu mai stiu...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

sa va povestesc o faza haioasa cu Maria sambata. Cum inca olita nu e decat pe post de jucarie, tot in pampers facem de toate... nu o deranjeaza daca a facut si nu e schimbata imediat.
Am luat-o sa o schimb fara sa imi dau seama ca a avut timp sa il lipeasca de ea pana pe spate, cand am schimbat-o nu i-am dat jos rochita de pe ea. Am dus-o la cada sa o spal...maimuta nu avea nici o taina ca eu ma chnuiam sa ii tin si rochita si bady-ul in sus sa nu se murdareasca...ea se juca cu apa de la robinet si canta.... MANDINGA.

Mergi la inceput