Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna diminea#539;a. La cafea careva? Hai ca a#539;i lenevit suficient in weekend. Eu mai am 2ore de servici si m#259; duc acasa in p#259;tut cald. Asta bineinteles dup#259; ce îmi duc copilu' la #537;coala si m#259;nânc ceva ca mi-e o foaaaame.
Înc#259; ceva. Sper ca ast#259;zi m#259; vad si eu in sfâr#537;it cu moasa si sa cap#259;t si eu o programare pt scan. Mi- e dor sa-i aud inimioara

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna burtici,
Ce faceti?
Eu nu stiu ce sa ma fac cu constipatia ,nu mai pot nu reusesc nici cum sa scap de ea am incercat tot felul de combinatii must dupa care iaurt ,prune ,struguri si nimic.
Aseara am luat si herbolax dar nu prea a avut efectul asteptat.
Si voi aveti asa probleme? Ce luati sau ce combinatii faceti sa aiba efect?




PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
15+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata si de la mine!

Sper ca ati avut un weekend fain! Al meu a fost incarcat cu pus chestii la congelator ptr iarna...cate putin ardei copt, dovlecel, morcov, fasole galbena si ardei ptr ciorbita...azi ma odihnesc...la serviciu.

Tot sapt asta astept rezultatele la analize plus ca tre sa ma intep iar ptr dublu test si pe 26 am eco morfologica de primul trimestru, deci am intalnire cu bebelasul...abia astept!

Aruam - nu stiu cu ce sa te ajut ca io saptamana trecuta de la o combinatie cu struguri si prune am stat o seara intreaga pe buda si n-am mai mancat prune...la mine e tocmai invers si asa a fost si la prima sarcina. Mama de exemplu a avut problema asta cu constipatia in sarcini si a ramas cu ea si acum...

Bun venit noilor burtici!

Cassandrin - iti urez de pe acum sa ai parte de o nastere frumoasa la Isis.

AM citit tot sa stiti, dar de retinut nu m-a ajutat deloc neuronul gravid. Va pup pe toate. Sa avem o saptamana usoara.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Aruam, eu la sarcina cu Aida tineam constipatia sub control mancand kiwi dimineata pe stomacul gol. Asta functiona cel mai bine la mine.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Buna ziua la toata lumea,

Eu condtipatia am rezolvat-o cu suc de greu verde si cu green smoothies proaspete in fiecare dimineata. Culmea, chiar m-am mirat, cand aveam greturi nu mi s-a facut rau niciodata de la sucurile verzi....probabil ca sunt obisnuita cu ele. Dar am probleme in continuare cu balonarea si gazele. Cred ca tre sa vorbesc cu moasa mea sa-mi dea ceva remedii naturiste
Pentru moment sunt fericita ca nu mai am greturi. Mi se face rau doar daca nu mananc si imi e foarte foame...in rest chiar ok

Eu vin cu alta intrebare....voi aveti acel"glow" despre care se vorbeste la femeile insarcinate? Ca eu una nu prea...ba din contra...cearcanele s-au adancit, cosuri peste cosuri si altele de genul asta.

Ma duc la nani...ca e suficient sa ma uit la pisica cum rupe patul langa mine si adorm instantaneu......



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

BUna

Aruam, eu stiu ca e bun duphalac si stiu ca poate fi luat in sarcina si mai exista lass baby, care este natural, dar nu am gasit nimic despre sarcina...iti poti intreba medicul. Sanatate. Eu sarcina trecuta am avut probleme cu constipatia, acum sunt pe invers....

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Gata am inceput scoala , Diana e f fericita ca si-a revazut colegii, ba au mai venit 2 colegi noi. Trezit dimineata??? Urasc sa ma trezesc devreme, insa noroc ca o sa mai fac schimb cu mama.

Bun venit gravidutzelor!
Eu si bb suntem bine, joi mergem din nou sa vedem fustiza roz asa il tachinez pe tati, acum facem 16 sapt si credeti-ma nu stiu cand trece timpul. Sa vedem ce ne spune dr. cum stam cu greutatea .

Eu una m-am vopsit....sunt blonda si diferenta se vede imediat, asa am facut si la celelalte sarcini. Consider ca sunt destule altele care sunt intradevar contraindicate in sarcina....insa eu folosesc INOA fara amoniac.

Voi la ce spitale o sa nasteti???? La ce dr mergeti??





Danina 15+ cu bb

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna fetelor! Nu am mai scris de multisor, dar am citit tot. Am avut foarte multa treaba la sevici, acum parca s-a mai domolit.
Si eu am probleme cu constipatia si nu stiu cum sa le rezolv. Nu imi e greata, dar orice mancare ma baloneaza si parca nu am pofta de nimik. Sanii sunt mai tensionati, dar mai putin decat in primele saptamani. In rest toate bune.
A, uitasem: bun venit noilor gravidute!
VA pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

referitor la constipatie, stiu mamici care au inlocuit micul dejun cu o diversitate de fructe si au avut suuces asa...

Danina - felicitari ptr scolarita si ptr blondin (tare frumoase pozele). Si bafta la intalnirea cu fustita roz:)

poop.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Piscotel merci!
Da una a lui mami si una a lui tati, ne-a multumit Doamne Doamne pe amandoi. Sa vedem a 3-a cu cine o semana..... cu vecinu'.


Danina 15+ cu bb
mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput