Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Pe mine m-a ajutat frectia cu Carmol cand chiar am zis ca nu mai pot.

Doamne nu se face mai repede marti ora 13:00 sa plec de acasa inspre Spital ca la 14:00 am Dublu Test? Numar orele, mai sunt 20.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Cosmi eu stiu ca oscilococcinum se poate lua si in sarcina daca esti racita. Pup sanatate!

17+ cu
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Aveti grija de voi! Va urez multa sanatate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

buna seara tuturor. Imi pare rau ca intru asa rar dar de cele mai multe ori nu prea am ce spune ca aici totul e diferit. De exemplu eu nu pot face eco cand mi-as dori ci trebuie sa astept programarea de la spital ( nici azi n-a venit, astept...). Apoi si la moasa merg tot pe programare (tocmai pe 1 oct). Asta e. Sistem diferit, rezultat sper acelasi: copil sanatos. Apropos de vergeturi si eu am folosit crema pe baza de unt de cacao Palmer din luna a 4a pana aproape de termen cand m-am gandit eu, cu mintea de gaina incetosata, ca ar fi de ajuns si in 2 zile m-am "umplut de vergeturi, ce-i drept micute dar...tot vergeturi se cheama.
Mara-i sa stii ca colul o data deschis nu se mai inchide. de aceea unii dr fac serclaj. Adica se coase colul si gravida sta in pat pana la termen sub supraveghere medicala. Dar daca dr tau a decis doar repaos...are el motivele lui.
Acum, dupa ce am batut campii suficient merg sa ma culc putin ca fiimea e la piscina cu tati si eu trebuie sa profit la maxim. Aveti grija de voi si menajati-va cat puteti. Dupa ce dispar greturile si starile de somn o sa credeti ca puteti muta muntii din loc dar nu-i chiar asa.


12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

emilia bafta maine la DT asteptam vesti bune

Cosminuta sanatate multa,sa te faci repede bine

de Robert Andrei(18.05.2009) si 14+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

DaniDani eu am doar orificiul extern al colului usor deschis, cel interior este inchis si ma rog la DoamneDoamne sa ramana asa. Am inteles ca cerclajul se face cand este orificiul intern deschis , oricum stau cu frica in san. Sambata trebuia sa ma duc la maternitate sa ma vada dr., azi cand l-am sunat a spus ca sa ne vedem vineri la clinica sa imi dea recomandare de medical sa pot lua in continuare si cand i-am zis sa imi faca si consult sa vada colul mi-a raspuns sec 'mda putem sa facem...'. Mie nu imi place ca omul sa fie nesimtit si dezinteresat pe banii mei,pe sanatatea mea si nu in ulimul rand pe viata bblului meu, asa ca sunt in cautari de ginecolog...






de Robert Andrei(18.05.2009) si 14+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

eu am orificiul extern al colului rupt deci este deschis total si dr mi-a spus ca doar cel intern conteaza. Ruptura a fost produsa de nasterea fetei fiindca a fost un copil destul de mare -3.900kg. Mie nu mi-a recomandat nici un fel de menajare. Cei drept nici n-am avut scurgeri sau dureri

17+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici!!!!

Multumesc mult de sfaturi!!!Deocamdata ma tratez doar cu ceai cu lamaie si miere.Am avut doar o mica jena la gat si vad ca acum e mai bine.
Emilia te asteptam cu vesti bune de la eco!
Mara daca crezi ca nu e medicul potrivit atunci schimba-l


A fost ieri sotul dupa concediu medical si avem intalnire cu bebe pe 1oct nu pe 4 cum era initial

Va pup pe toate!!!!

Am dat edit ca macasem din litere

Cosmi 11+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna fetele,nu am mai intrat sa spun ce si cum,am fost plecata in weekend si abia acum incep sa-mi revin :)
Am repetat analiza la fier si a iesit ok,deci nu mai este nevoie de alte teste suplimentare:)
Vineri am fost la eco si am vazut bebele,e bine si creste pe zi ce trece..sambata am fost sa facem DT,de abia astept sa primesc rezultatele,cred ca pe vineri si in 2 oct avem iarasi intalnire cu puiul la eco de 12 saptamani.
Despre remedii pentru raceala mie mi-a facut tare bine vitamine C,se poate lua pana la 4 g pe zi,scade si febra si intareste si organismul+sucuri de lamaie,portocale +miere pt gat.
Pupici la toate si veti grija de comorile din burtica :)

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra sa stii ca mai mult ma incurajeaza experientele fetelor ca tine de exemplu decat un medic dezinteresat,parca m-ai facut sa ma simt mai bine. Adevarul este ca cu o saptamana sa ma duc la control,peste niste dureri aproape continue care nu prea cedau la nospa mai aveam si niste junchiuri scurte dar fff mari de simteam ca nu pot sa respir si de multe ori am zis ca gata cu bb, acum ca sunt acasa si nu stau 10 ore in picioare dureri nu mai am si junchiurile alea apar mult mai rar dar la fel de rele.
Vineri am facut programare la un alt dr recomandat de cateva colege ca fiind buna si finuta, oricum nu strica o a 2a parere niciodata...
Emilia te asteptam cu vesti bune despre puiut

de Robert Andrei(18.05.2009) si 14+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput