Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Paulinio, mi-ai luat vorba din gura:))):*

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Aveti dreptate ca materialul genetic conteaza.
Da' eu nu stiu pe cine mostenesc in problema asta ca in adolescenta la variatii de greutate tipice perioadei m-am trezit cu vergeturi pe fund, solduri si pulpe. Sunt albe acum si paralele cu talpa piciorului, adica pe lat nu pe lung.
Mama n-a facut vergeturi nici in sarcini si sincer nu cred ca s-a dat cu vreo crema.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui paulinio

scuze, am gresit postarea

Dar daca tot eram aici si se discuta despre vergeturi si sarcina: eu la prima sarcina m-am dat alternativ cu crema antivergeturi de la elancyl, ulei de masline si vitamina A uleioasa. A... plus ca ieseam la plimbare in fiecare seara.
Am fost destul de mare (+22kg) si n-am ramas cu nici o vergetura. DAR... depinde foarte mult si de "predispozitie". Stiu mamici care au ramas cu vergeturi cu toate cremele din lume.

corect, depinde de felul tau de a fi...apropo fetelor, am auzit din diverse surse, dar nici una de incredere ca cica e bine sa te dai pe mameloane cu vitamina A...cica se hidrateaza foarte bine si asa se formeaza sfarcul...ati auzit ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Aveti dreptate ca materialul genetic conteaza.
Da' eu nu stiu pe cine mostenesc in problema asta ca in adolescenta la variatii de greutate tipice perioadei m-am trezit cu vergeturi pe fund, solduri si pulpe. Sunt albe acum si paralele cu talpa piciorului, adica pe lat nu pe lung.
Mama n-a facut vergeturi nici in sarcini si sincer nu cred ca s-a dat cu vreo crema.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan



exact asa sunt si eu, emilia...din adolescenta am vergeturi pe pund si pe lateralul piciorului...sunt brazdata toata si sunt de-a latul, nu de-a lungul:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

La tine a fost probabil de la cresterea rapida in inaltime. La mine a fost de la ingrasat, ca eram f slaba si dintr-o data m-am mai implinit pe ici pe colo.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!

De azi sunt in concediu medical.Sambata am avut o usoara scurgere maronie,ieri am fost la control ca era medicul de garda.Bebelasul e bine slava Domnului avea activitate,a zis doamna doctor ca da din maini si picioare Insa am un mic chegulet de sange si se pare ca de acolo a si aparut acea scurgere.Mi-a marit doza de utrogestan si acum totul e bine.Acum trebuie sa stau cat mai mult la orizontala.Ma duc din nou la control pe 4oct.
Am avut sotzul racit si parca ma cam doare si pe mine gatul un pic.Cam ce leacuri babesti stiti?

Va pup pe toate!!!!!!!!!!!!!

Cosmi 11+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cosmi, ceai de fructe cu lamaie si miere si odihna. Ai grija de tine.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Cosmi la mine functioneaza doar 1/2 lamaie stoarsa si amestecat sucul cu 1 lingura de miere dupa care dat pe gat si nebaut nimic cam 5 minute. Si panaceul universal - supa din pui/gaina de tara!

17+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

La tine a fost probabil de la cresterea rapida in inaltime. La mine a fost de la ingrasat, ca eram f slaba si dintr-o data m-am mai implinit pe ici pe colo.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan


da, de la cresterea in inaltime, ca eu is cat o prajina:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Buna burtici!!!

De azi sunt in concediu medical.Sambata am avut o usoara scurgere maronie,ieri am fost la control ca era medicul de garda.Bebelasul e bine slava Domnului avea activitate,a zis doamna doctor ca da din maini si picioare Insa am un mic chegulet de sange si se pare ca de acolo a si aparut acea scurgere.Mi-a marit doza de utrogestan si acum totul e bine.Acum trebuie sa stau cat mai mult la orizontala.Ma duc din nou la control pe 4oct.
Am avut sotzul racit si parca ma cam doare si pe mine gatul un pic.Cam ce leacuri babesti stiti?

Va pup pe toate!!!!!!!!!!!!!

Cosmi 11+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott




multe citrice...lamaie taiata cubulete amestecata cu miere si mancata asa (cu tot cu coaja) ceairui multe, inhalatii, frectiesi trece:*

Mergi la inceput