Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Danina te pupam, ai grija de tine!!!

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Danina, ai grija de tine. Daca durerile persista mergi la medic.

Contra vergeturilor va recomand eu niste produse.
Se gasesc pe i-herb.com sunt foarte convenabile ca pret si din cate imi aduc aminte la prima comanda transportul e gratuit.
Ulei de migdale (100% pure Sweet Almond Oil - Now Solutions)
www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Sweet-Almond-Oil-16-fl-oz-473-ml/896" target="_blank">http://www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Sweet-Almond-Oil-16-fl-oz-473-ml/896
Crema antivergeturi pentru femei insarcinate cu Coconut Butter, Vit E, Colagen, Elastan si Unt de Shea (Massage Cream for Stretch Marks Palmer's)
www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Cream-for-Stretch-Marks-4-4-oz-125-g/26934" target="_blank">http://www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Cream-for-Stretch-Marks-4-4-oz-125-g/26934
Lotiune anti-vergeturi pentru femei insarcinate cu Coconut Butter , Vit E, Colagen, Elastan si Unt de Shea (Massage lotion for Stretch Marks Palmer's 250 ml)
www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Lotion-for-Stretch-Marks-8-5-fl-oz-250-ml/26938" target="_blank">http://www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Lotion-for-Stretch-Marks-8-5-fl-oz-250-ml/26938
Lotiune de corp fara miros cu Ulei de Argan, ulei de susan, jojoba, avocado, masline, unt de shea si extract de goji, acai, pomegranate si seabuckthorn (Unscented hand & body lotion - Madre Labs 380 ml)
www.iherb.com/Madre-Labs-Hand-Body-Lotion-Unscented-12-85-fl-oz-380-ml/38093" target="_blank">http://www.iherb.com/Madre-Labs-Hand-Body-Lotion-Unscented-12-85-fl-oz-380-ml/38093
Eu si inca 4 colege de-ale mele de la servici suntem maxim de incantate de produsele comandate pe i-herb pana acum si una din colegele mele are o verisoara care a folosit exact ce v-am zis eu mai sus de la inceputul sarcinii si desi a avut o burta absolut uriasa nu are vergeturi. S-a dat pe sani, pe burta, pe fund, pe solduri si pe pulpe o data pe zi, seara, cu toate pe rand, ca se absorb suficient de rapid in piele.



11+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata burtici, va invit la o limonada sau o ceasca de cafea pentru fetele care pot sa bea
Eu sunt mai bine nu mai am junghiurile alea in burtica asa de des, dar inca sunt acasa "in pat"(am stat eu cat am stat dar chiar nu mai pot)si chiar daca mai fac trebusoare prin casa am grija sa nu ridic nimic.
Am citit pe net ca colul nu se mai inchide odata deschis(dr a spus ca se inchide)si ca in cel mai bun caz cu ingrijire va ramane asa cum e. Abia astept sambata sa ma duc la control sa vad cum sunt.

Danina ai grija de tine si du-te la dr daca durerile continua

Emilia tu cum mai esti? Aveti grija la cremele cu vit E;daca sunt special pentru insarcinate e ok dar 4 odata mi se pare un aport mult prea mare de vitE
Emilia sa nu dai cu rosii dupa mine
Va pup pe toate si aveti grija de voi si de bbei


de Robert Andrei(18.05.2009) si 14+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:


Vitamina E nu au decat cele 2 de la Palmer's.
Scrie pe ele ca se folosesc impreuna, sunt clar pentru gravide, au desenate pe ele cate o femeie insarcinata si din ele folosesc cel mai putin cantitativ ca aplic intai uleiul de migdale care intra in piele o idee mai greu asa ca din celelalte aplic mult mai putin (cam cat 2 boabe de mazare si intind peste tot si pe abdomen, si pe coapse si pe fund si pe picioare) si la final cea de la Madre Labs pe care o folosesc mai mult pentru umeri, sani, si gambe ca mi se usuca pielea ceva de speriat de cand cu sarcina.

Prietena mea cea mai buna are fetita. Burtica ei n-a fost mare, nici cu o zi inainte de nastere nu mi se parea uriasa. S-a dat numai cu ulei de migdale. A uitat sa se dea fix o singura zi si in ziua aia i-a crapat pielea ceva de speriat, are toata burta brazdata de vergeturi rosiiatice-vinetii si nici vorba sa poarte la plaja costum de baie normal, din doua piese, si-a luat unul cu top stil maieu si chilot ca sa mascheze burtica. Bebe are acum aproape 2 ani si vergeturile ei tot asa arata, ca niste santuri rosiatice. Unele sa zic ca s-au mai albit putin dar daca se bronzeaza mai rau se vad asa albe. E drept, un copil cere sarcificii si sunt 100% de acord cu asta, dar daca pot preveni vergeturile de ce sa nu o fac.

11+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

6 No Spa pe zi cica e max admis, mi-a zis ca daca e musai pot sa iau atatea dar n-a fosr cazul de mai mult de 4.
Nu am fost la control, nu mi-a zis care e cauza dar stiu ca am antecedente in familie si deci trebuie sa ma menajez maxim.
Marti merg la eco de Dublu Test.
greturi nu am avut absolut deloc, doar dureri de spate si sani sensibili de abia pot dormi fara sutien.

11+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan


Neata fetelor:* Probabil tu te referi la 6 de 40de mg...asa e...maximul admis e de 6 de 40 de mg sau 3 de 80de mg...eu iau de 80 ca cel de 40 mi se pare frectie la picior de lemn...dureri de spate am si eu, nu zilnic dar des...si sunt sigura ca odata ce voi avansa cu sarcina vor fi mai dese si mai crunte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Danina, ai grija de tine. Daca durerile persista mergi la medic.

Contra vergeturilor va recomand eu niste produse.
Se gasesc pe i-herb.com sunt foarte convenabile ca pret si din cate imi aduc aminte la prima comanda transportul e gratuit.
Ulei de migdale (100% pure Sweet Almond Oil - Now Solutions)
www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Sweet-Almond-Oil-16-fl-oz-473-ml/896" target="_blank">http://www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Sweet-Almond-Oil-16-fl-oz-473-ml/896
Crema antivergeturi pentru femei insarcinate cu Coconut Butter, Vit E, Colagen, Elastan si Unt de Shea (Massage Cream for Stretch Marks Palmer's)
www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Cream-for-Stretch-Marks-4-4-oz-125-g/26934" target="_blank">http://www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Cream-for-Stretch-Marks-4-4-oz-125-g/26934
Lotiune anti-vergeturi pentru femei insarcinate cu Coconut Butter , Vit E, Colagen, Elastan si Unt de Shea (Massage lotion for Stretch Marks Palmer's 250 ml)
www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Lotion-for-Stretch-Marks-8-5-fl-oz-250-ml/26938" target="_blank">http://www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Lotion-for-Stretch-Marks-8-5-fl-oz-250-ml/26938
Lotiune de corp fara miros cu Ulei de Argan, ulei de susan, jojoba, avocado, masline, unt de shea si extract de goji, acai, pomegranate si seabuckthorn (Unscented hand & body lotion - Madre Labs 380 ml)
www.iherb.com/Madre-Labs-Hand-Body-Lotion-Unscented-12-85-fl-oz-380-ml/38093" target="_blank">http://www.iherb.com/Madre-Labs-Hand-Body-Lotion-Unscented-12-85-fl-oz-380-ml/38093
Eu si inca 4 colege de-ale mele de la servici suntem maxim de incantate de produsele comandate pe i-herb pana acum si una din colegele mele are o verisoara care a folosit exact ce v-am zis eu mai sus de la inceputul sarcinii si desi a avut o burta absolut uriasa nu are vergeturi. S-a dat pe sani, pe burta, pe fund, pe solduri si pe pulpe o data pe zi, seara, cu toate pe rand, ca se absorb suficient de rapid in piele.



11+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan


decat sa va chinuiti sa le comandati de afara, mai bine le luati de la DM (pe astea de la Palmer's) si am vazut si in Unirea (in Bucuresti) un panou promotional, deci segasesc si acolo...eu ieri mi-am luat de la baby expo o crema de la Elancyl, special pt vergeturi de mamici...am facut afacere pt ca am dat cu 30% mai putin decat pretul normal si am recomandati bune pt ea:D fetelor...pe voi va mananca sanii si sfarcurile in special si burtica??e semn ca se intinde pielea si ca e uscata, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Buna burtici!
In weekend am fost si noi la o nunta - a fost obositor dar din fericire nu s-a fumat decloc ceea ce in ziua de azi se intampla mai rar. Greturi nu prea mai am dar spre disperarea mea bebe se misca foarte putin si pana vineri cand am TT cred ca o iau razna. Din fericire nu am altfel de probleme iar glow-ul de femeie gravida incepe sa-si faca aparitia. Yeiii! Trebuie neaparat sa cumpar niste haine de gravida ca nu ma mai incape nimic - la talie e problema si am vazut hainute frumoase si ieftine - comparativ cu ce este prin magazinele de firma - pe site-ul rodina.ro. Sper sa nu se considere publicitate fiindca eu am cautat de am innebunit pana am gasit site -ul asta unde un pantalon nu costa cat un sfert din salariu.
Pupici!

17+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Babykiss , pt mine nu e chin sa le comand de afara, ca citesc specificatiile fiecarui produs pe net, plasez comanda imediat ce ma decid la un anume produs si posta e langa blocul meu deci ridic coletul cat ai zice peste. In DM n-am mai ajuns de nu stiu cand (cred ca sunt 6 luni) si pe net sunt mai mereu mai ieftine. Tot ce am luat de pe i-herb (suplimente cu coenzima Q10, l-arginina, l-carnitina si alte chestii pe care i le-am dat sotului meu pentru imbunatatirea spermogramei de exemplu) in farmaciile de la noi erau de 2-3 ori mai scumpe ca afara si pe deasupra cantitatile din farmaciile de la noi sunt mai mici si gama mai putin variata.
Da, ma mananca din cand in cand pielea, pe burtica mai ales, pe sani inca nu desi au crescut incredibil de mult. La sutien am ajuns de la 85B la 90C.
Multumesc pentru linkul rodina.ro, de mult caut si eu ceva de genul.
La No-Spa da, ma refeream la 6 pastile de 40 nu de 80.


12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

scuze, am gresit postarea

Dar daca tot eram aici si se discuta despre vergeturi si sarcina: eu la prima sarcina m-am dat alternativ cu crema antivergeturi de la elancyl, ulei de masline si vitamina A uleioasa. A... plus ca ieseam la plimbare in fiecare seara.
Am fost destul de mare (+22kg) si n-am ramas cu nici o vergetura. DAR... depinde foarte mult si de "predispozitie". Stiu mamici care au ramas cu vergeturi cu toate cremele din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata burtici!

Si noi p-aici, asteptam ziua de maine cu control si miercuri eco morfologie...abia astept:D

In rest, obosita dupa weekend ca de obicei, nik nou.

Pup fetele cu dureri sa treaca...si pe mine ma apucasera ieri dar dupa trei ore de stat in picioare pe la bucatarie era de asteptat...asa ca m-am cocotat in varful patului cat a dormit pitica si-am vizionat un film, mi-a prins bine!

Referitor la vergeturi, io cred ca mai conteaza si cu ce "material" lucrezi, ca exista riscul sa te dai cu crema zi de zi si sa-ti crape pielea...io la prima sarcina nu am capatat niciuna, desi am avut un burtoi...acu sa vad la asta...vergeturi n-am pe burta...dar am si io...prin "partile" esentiale:)))

Pupici pe burtici! Sa avem o saptamana excelenta!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si12+

Mergi la inceput