Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la noi, totul a fost ok si-ntr-o ora gata careul si revederea in calsa :-0 Maine la 18 sedinta :-) Giulik e incantata/inrolata cum e ea de felu` ei :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

hello, hello!!

Hai sa avem un an scolar de exceptie!!

La noi careul a tinut fix 15 minute, dintre care 5 ni s-a urat bun venit si am fost rugati sa facem liniste, alte 5 ni s-a explicat cum se va organiza careul de maine incolo (ii imparte in 2 careuri) si cand sunt sedintele cu parintii si ultimele 5 ni s-a explicat de ce nu au voie parintii in scoala si ca bodyguarzii sunt intruiti sa dea pe toata lumea afara ca ei nu au de unde sa stie cine e parinte si cine e hot!! La sfarsit a terminat cu urarea: "stiu ca va grabiti la serviciu asa ca va urez un an scolar foarte bun si o zi buna!" si ne-a expediat: pe copii in clase si pe adulti afara.

Eu am ramas uimita cati copii de clasa a doua de la fi-miu si de la clasele paralele au aparut cu aparate dentare in gura! Era plin de "zambetul lui Sharon"

La noi programul este 8 - 12 ca si pana acum, clasa zero incepe mai tarziu parca la 9 si au un spatiu complet separat si izolat (sunt am intarcuiti saracii) cu toalete cu wc uri mici si chiuvete mici si clase cu banci mici. Ca de obicei directorul nostru s-a descurcat super, e el cam zbir dar un administrator excelent!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Bafta la scoala pentru seniori si cu gradinitele pt juniori :)
Sa aveti parte de un an plin de reusite si distractii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bun asa Andries!!! bravo directorului vostru.
m-a sunat mandrulita dupa ce a terminat prima zi de gradi. suparata foc pe mine ca de ce nu i-am dat "si ei" "mancare in ghiozdanel". eu recunosc ca m-am gandit, dar cum nu aveam instructiunile..... deci a decretat ca maine isi ia 2 barni cu ea. peste 30 de minute a zis ca isi ia 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Un an scolar cu multe realizari va dorim si noi!

Matei era emotionat foc, dar a avut timp sa ii fac freza de shmecher, la scoala a uitat si el de noi cand s-a intalnit cu baietii :)
Au facut matematica azi, le-a dat o fisa si a luat FB...l-am intrebat daca asa au luat toti copiii si mi-a zis ca doamna a fost draguta si nu apus note celor care au gresit :)

Deja avem de invatat o poezie, gataaaaa leneveala....

De maine scoala,after-school, program ca la armata!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ce tare mandra ta Rox, banuiesc ca de plans si nu vreau sa merg la gradi nici nu a fost vorba:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

no, azi nu. mai vedem noi saptamana viitoare
oricum nici gand sa uite faza cu mancarea, i-a mai zis de fro doua ori mamei ca ea nu a avut de mancare la gradi . ete cum marchez eu negativ copchilu din prima zi. cred ca si de aia a zis ca isi ia 3 la ea.. sa tina de rezerva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare..trecu' si prima zi de scoala..Luca nu a avut nici un pic de entuziasm...nu s-a bucurat sa intalneasca pe nimeni..mi-e f clar ca nu este lagat in nici un fel de clasa aceasta...cum nici eu nu gasesc nici o mamica de care sa ma apropi...

Am gasit manualele noi ..miercuri sedinta si cam atat..
Rox felicitari lui Pupu ca nu a plans!Stiam ca la voi la clasa a 4-a se invata dupa amiaza

Noi invatam in continuare 8-11.20...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Un an scolar plin de succese si realizari atat scolareilor de clasa a doua cat si celorlalti pitici, de gradinita sau de clase mai mari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
si a doua zi a fost ok cu Eva, asta probabil ca ajungem inainte de 8 - asa-i daca suntem legati de programul scolii.....
Kim, nu, de la 11.30 e clasa a 4-a. asa s-a anuntat la serbare ieri.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput