Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
Robi spor la lucru in zilele libere.. dar si relaxare, da?
Marina, grrrr. nasol al dracu, recunosc. ma plang si io ca macar stiu ca ma intelegeti da macar ii soarele sus la 6.30?
eu cand ma duc la Madrid am directie automat outlet, dar pana atunci tot imi trebe niste pantofi ptr mandra, ca e in picerele goale
una peste alta va doresc o zi tare frumoasa si insorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Mamaaa...eu va compatimesc! Eu nu pot sa-mi gestionez timpul cum trebuie nici acum.
Anul asta cu ocazia clasei zero se muta toata scoala la liceu. S-au apucat sa renoveze scoala pe...1 septembrie. Sper ca pana vine primavara sa ne reintoarcem la scoala. Ii muta oricum din clasa in care au facut anul trecut
Asa ca am un stres, nu mai pot sa plece la scoala la 7.55 ca anul trecut, trebe sa plece la 7.45.

In schimb ne trezim la 6 dimineata! Maria incepe sa misune prin casa. S-a dus somnul meu...
Vecina de sub noi da drumul la aerul conditionat, care duduie de zici ca trece trenul fix prin mijlocul dormitoarelor
Ma mai odihnisem si eu in vacanta, acum's la loc obosita
Cred ca ma duc sa-i zic sa ii dea drumul la 7, ca e deja racoare afara, poa' sa deschida si fereastra. Io's calma de felul meu, nu ma cert cu oamenii (decat cu mama si cu John, care zice ca ma cert cu el cat pentru toata lumea ) asa ca nu cred ca o sa se supere.

La capitolul incaltari stam bine...la sandale... Macar nu le duc desculte in prima zi de scoala
In schimb i-am luat Mariei vreo 2 bluze tricotate, 3 sarafane, 3 camasi albe, muuulte dresuri, ca pe astea le mananca pe paine. Ghiozdan nu am luat, trebuie sa ma duc sa caut intr-un loc unde am vazut trainice si ieftine, cred ca era un TCM.

O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Liliana, tare frumos din partea profesorilor ...ca am uitat sa zic...Greva greva, dar copiii sunt cei mai importanti. Bravo lor.

Roberta, spor la relaxare...lasa treaba ca azi e sarbatoare!

Daria, ma bucur ca ai reusit sa gasesti resurse si pentru tine. E important!
Nu, nu poate sa vina toamna iarna, ca noi suntem in sandale si pantaloni scurti!

Marina, dar cate ore invata Mitzu?! Cred ca-s mai multe ca la noi.

Ieri am fost in excursie cu tramvaiul si metroul!
La dus au fost incantate (in afara de jegul de microbuz) am stat jos am vazut Piata Unirii, Universitatea, Intercontinentalul si Teatrul National...La intoarcere erau cam obosite si nu am prins deloc loc pe scaun...Hehehe...Erau rupte cand am ajuns acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Bravo Daria, foarte bine!! Eu am 5 alunite de scos, mort copt, uite acum sun doctorita. Oricum daca da un cancer peste mine la varsta asta, n-am nici o sansa. Doamne fereste!!

Si noi stam bine la incaltari, ca am tot cumparat. Pantofi superbi de fetite gasesti la Geox, la un pret corespunzator evident. Eu inca nu am luat ghiozdanul necesar.

Dar am finalizat programul copiilor cu scoala, gradi, engleza, germana, pictura, tenis, aikido si inot. Ma rupe si la buzunar si la timp, dar am zis ca acum e momentul, nu-i mai prind eu asa usor mai incolo. Si Victor de ieri are bracheti ce m-a balacarit husband, vai de capul meu. Ca daca i-am pus disjunctor, normal ca are strungareata (disjunctorul a fost pentru ocluzia inversa care o avea pe stanga, ca-i calcau maselele de sus in interior, s-a rezolvat) si acum "ii pui si bracheti ca sa inchizi strungareata si sa faci loc pentru incisivii laterali, oauu tu nu intelegi ca stomatologii sunt pusi pe facut bani???" si m-a amenintat ca se duce el la stomatolog si ii spune vreo doua. Pe partea ailalta Victor: "tu nu intelegi ca eu vreau sa am dintii perfecti cand o sa zambesc la camera?" asa ca concluzia a fost "esti dusa rau, cand termini cu asta, incepi cu Mircea?"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

salutare!
io-s zombie..am fost la o petrecere ieri ,m-am culcat la 3 ..cand a sunta ceasul imi amintesc ca l-am oprit..dupa care m-am trezit cand trebuia sa fiu deja plecata ..asa ca evident am intarziat
acum imi toaca astia nervii cu ciocanul si bormasina

despre scoala..eu de cand am auzit ca ..clasa II este o repetitie a clasei I m-am relaxat total..atat de total incat temele nu le-am terminat...incaltari nu stiu daca are..de tuns nu-i tuns de vreo 5 luni..doar am luat pentru inceperea anului Bonsai pentru d-na...spre supararea copilului ca nu i-am luat si lui

a dormit toata vacanta cand cu unul cand cu altul...asa ca de 3 zile l-am relocat la el in camera...azi m-a pus sa-l trezesc la 7..care s-a transformat in 7.50 din motivele de mai sus...a fost ca un repetir pt luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mda, noi ne trezim devreme oricum, ai mei pleaca o data cu mine si cum eu trebuie sa ajung la servici pana la o anumita ora... am eu ceva flexibilitate la program dar nici chiar nelimitata azi dimineata negociam cu husband cine il va duce pe Vic la scoala.

Teme de vacanta? le-am terminat in primele doua saptamani de vacanta si acum la after cand ii da doamna ceva de scris, imediat isi ia coarda si sustine ca are tema de la antrenor vai de capul meu ce-o sa fie in clasele mai mari, asta nu sta pe scaun mai mult de o ora sa invete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Si eu am ajuns cu alunitele la control (si multe alte chestii de pe corp), sunt ok, trebuie doua sa le urmaresc, nu am voie la soare, dar nu se impune scoaterea lor. In plus a fost o tombola si am castigat! nu cine stie ce, o crema de protectie solara, dar e important ca am castigat

Noi avem deschiderea la 9:30, nu stiu daca mai facem ceva luni sau nu, cred ca o voi suna si eu pe dna noastra.

Temele nu le-am terminat, a avut un caiet de completat, desi era pe jumatate facut. I-am luat un stilou nou, am rugat-o sa scrie toate literele de la alfabet, a avut vreo doua litere care nu mai stia cum se scriu, dar macar a stiu unde sa se uite sa verifice

Cu garderoba si incaltarile stam asa si asa, din pacate Stefaniei ii gasesc destul de greu haine, este rotunjoara si o strange in talie cam orice.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Ce lipsa de miscare pe aici. dar inteleg, e weekend si in plus ultimele zile de vacanta inainte de scoala.
Andrea stiu ca m-ai intrebat de doua ori (scuze de intarziere) de Adela. Da ia placut tare mult in Romania, si i-a lipsit tabara la munte, asa ca a trebuit sa facem muntele ca sa ii treaca dorul de munte fetii. Am mers pe trans Alpina si ne-am intors pe Transfagarasan. Frumos tare.
Ei ii place tare mult in Romania, dar nu cred ca i-ar place si sa stea de tot acolo, sa faca scoala. I-ar lipsi colegii, prietenii, locurile de joaca si casa, caci ptr ea acasa e doar aici.

Sanatate tuturor bolnaviorilor, si un inceput de scoala minunat.

Monica da asa este aici trebuie sa se gandeasca mai intai la copii. De fapt si legal trebuie sa dea un preaviz de 10 zile. Si ce m-a uimit este ca au fost o multime de voluntari care sa supravegheze copiii. Uite pana si pe transportul in comun copiii au avut gratuit aceste zile ca sa poti sa-i duci si sa-i aduci mai usor de la locurile de camp(desi transportul in comun nu e de stat, e particular).
sa speram ca pana luni vor cadea de acord sindicatul profesorilor cu primarul (ca ala e capul rautatilor).
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata!

Am dus mandra mica la gradinita...Ca de fiecare data m-a luat cu "da' sa ma iei prima!". Az'noapte la 2 imi spunea "stii ca eu o sa am sase ani si trebuie la anu' sa ma dai la scoala, nu-i asa?" ...E diferita complet de Maria, pentru care cea mai mare amenintare era ca nu o duc la gradi!

S-a bucurat Maria tare tare de inceperea scolii . S-a trezit la 6 dimineata, avea ardei in fund.
Au ramas la ore (doua ore, pun si ei tzara la cale impreuna cu doamna invatatoare). S-au mutat la liceu, invata dimineata dar au la scari de urcat...ufuf

Acum am dus mandra mica acasa (ca m-am dus sa o iau repede asa cum i-am promis) si la 12 ma duc si dupa cea mare. Gata vacanta! De azi sa vezi cum imi dau iar kilometrajul peste cap!

Maria s-a dus cu temele de vacanta, dar doamna a zis sa le duca vineri. Si a carat dupa ea si cartile pe care le-a citit, sa le arate colegilor Voia sa le scoata din ghiozdan in curtea scolii.

O saptamana minunata sa avem si un an scolar de exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
lasat copchila la gradi cu succes, ala mare nu ne-a mai bagat in seama de cand s-a intalnit cu colegii... am pierdut vremea pe acolo vreo ora apoi am plecat, au intrat in clasa cu doamna si cam atat. termina la 12 45 azi.
in schimb e nenorocire cu pregatitoarea, sunt 5 clase 0 si 7 de clasa 1... in concluzie se invata 7.45-11.15, apoi clasa a 4-a de la 11.30 si gimnaziul de pe la 13.30... nasol nasol . nu prea pot intelege cum s-a aruncat directoarea la atatea locuri noi dar.. ma rog. om trai si om vedea cum va fi de la anul.

Mergi la inceput