Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mady, succes la concurs. La odiseea Mariei am avut un bebe castigator la acest concurs, asa ca poate istoria se va repeta!
Eu sunt atat de suparata ca-mi vine sa plang. Tusea Mariei de azi-noapte nu a fost un semn bun, cand am venit de la serviciu mi s-a parut cam calda si cand m-am uitat la termometru avea 38,5. Sunt speriata pt ca ea de obicei nu face febra, se intampla fff rar. In plus, nu-mi vine sa cred ce ghinion are. Dupa ce ca nu are decat 2-3 prietene de joaca, motiv pt care nu i-am putut organiza nicaieri ziua de nastere, acum, daca nu-i trece pana joi, nici la gradinita nu o putem sarbatori. Si atata a asteptat ziua ei... Imi vine sa urlu de ciuda.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lexi, multa sanatate micutei! O sa stii tu cum sa-i explici ca ziua ei se va sarbatori cu mai mare fast cand se va insanatosi!
Mady, mult succes si...poate venim sa va facem galerie!
In seara asta ne-a vizitat prietenul Philip din America, cel de care va povesteam ca e nascut in aceiasi zi cu Tudor. Au fost adorabili, s-au jucat atat de frumos...A fost primul musafir de varsta lui si a fost extrem de politicos si marinimos cu jucariile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

lexi-sanatate Mariei.o sa sarbatoriti si mai frumos cand se va insanatosi
- Ileana...poate ne vedem acolo, ne faceti galerie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Lexi - multa sanatate micutzei si sunt sigura ca mamica ei va sti sa puna lucrurile in lumina in care trebuie pt ca micutza sa nu fie suparata!
Faith - sanatate multa!
Mady - Va tinem pumnii la concurs!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Multumim de urari pt ieri.

Spunem si noi La multe lunitze frumoase Maria Elena, Mihai, Matei Gabriel!

Am facut si noi 7 luni! Avem 8800 gr, mergem in 4 labutze, ne cerem la mami sa ne ridice in picioare cand stam in funduletz, ne prindem de degetele lui mami si ne ridicam, stam in funduletz de ordinul minutelor, papam binisor, mai trebuie sa rezolvam cu somnicul de noapte care e in continuare cu multe treziri!

Azi era f maraita seara si dupa ce de 2 zile ii repet , azi a ingaimat meee-meee de cateva ori!!! asa scumpa a fost! M-am topit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara si de la noi, si La multi ani sarbatoritilor din saptamana aceasta, sa cresteti mari si sanatosi!!!
Lexi-sanatate micutetei sa ii treaca repede. Pune in camera unde sta o ceapa-chiar si nedesfacuta-atrage toti "miscodacii"din aer si ajuta -experimentata
Mady- bafta la concurs si spor la antrenamente-suntem departe ca am fi venit si noi ptr galerie
Aerlilian- si eu tot pe jos il lasam pana a inceput faza de ramotel, acum doar in patut il pot lasa fara probleme.Un sfat daca-mi permiti-nu-i lasa toate jucariile langa el , ascunde cateva ptr 1-2 zile, cand ii vei inapoia cate una o sa fie f fericit si bucuros iar tu, ptr 30 (cam atat tine la noi )min super relaxata.
Matza- super ca poti lucra de acasa desi este f greu si solicitant..
Bulinutza-si o imbratisare sa treceti cu bine si peste asta
Fatih- la motata sa treaca repede- cu anemia nu te ingrijora se corecteaza si mai toti bebeii o au.
e tarziu mai aveam ceva de spus daram uitat revin maine poate dupa cafea sa am mintea mai limpezita
Noi raportam a doua seara de treziri frecvente-gingia de sus inflamata, inca putin si or sa iasa .. asta este o sa treaca ...
o seara buna tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Noi... scolari. Trec repede peste subiect ca-s offtopic, vreau doar sa spun ca mi se pare scoala o filizofie in ziua de azi, nu ma refer neaparat la costuri - cum se vehiculeaza peste tot in media - ci mi se pare ca va fi greu greu greu. Dar... I let it be si sper sa se descurce micuta, sunt si copii cu 10 luni mai mari decat ea in clasa.

Lali, asteptati dintii de sus? Aveti deja dintisori jos? Scuze ca am uitat, dar de cand nu ne-am mai vazut chiar nu mai stiu

Ileana, faptul ca Tudor nu s-a lovit cand a cazut spune ca e "matur", probabil au un fel de instinct sa isi fereasca capul, am observat la Cristi cand isi da drumul din fundulet pe spate ca nu mai cade "ca din pod", tine umerii incordati.

Lexi, faptul ca face Maria febra nu e neaparat de rau, organismul se lupta, cel putin asa mi s-a spus de catre mai multi medici. Insanatosire rapida va doresc, nu mai fi suparata, la noi de multe ori febra de pana la 38.5 a fost doar de avertizare, anuntand viroze usoare care au trecut fara tratament.

Anca_cls, am vazut-o pe Eva pe fb ce frumos inainteaza in 4 labe la 7 luni. Bravo.

Cristi e un lenes, desi de ridica singur in picioare si "sare" cumva la pernele canapelei, de inaintat in 4 labe nici vorba, face doar miscarile de inceput, un mic "pas", dupa care lasa fundul jos. Deh, e un fund cam greu
Pe covor stam si noi la greu, pana cand ajunge langa biblioteca si trebuie sa il iau, ca-si da cu capul.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Dau cafeaua

Bafta scolareilor (si prescolareilor) din "casa". Incepatori sau veterani, sa aveti un an extraordinar.

Radu a inceput sa mearga in picioare pe langa pat, masa, sau ceva de care sa se tina. Nu prea mai vrea sa mearga in 4 labe, vrea in picioare. Cred ca pana la un an pleaca singur.
De cazut, stie sa cada, cum zicea amelia, isi tine umerii incordati si barbia in piept. Rar se loveste. De obicei atunci cand se calareste mara pe el

Cam atat despre noi, va urez o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lali, ce ti-a venit? Cum sa ma supar de un sfat? Asa este, cand are o jucarie noua tremura de placere...si se plictiseste repede, mereu trebuie sa apara ceva nou...
Amelia, ma bucura foarte mult ce-mi spui...Asa sa fie, sa nu fie blegoman sa se loveasca.
Alice, felicitari pentru micutul muschetar!
Fetelor voi ati inceput sa-i mai lasati la tv? Al meu ramane cu gura cascata la Duck tv. Inteleg ca aceste desene sunt facute special pt bebelusi, au miscari mai incete, care sa nu le afecteze vederea si concentrarea. E adevarat, voi ce stiti?
Si inca ceva...ma uitam aseara la bebe Philip din SUA si la mama lui... Nu va puteti imagina cat de relaxata este femeia asta care traieste intr-o alta societate...Nu e o ignoranta, e medic, dar nu se streseaza nicicum cu alimentatia copilului... Mananca copilul borcanele fara probleme, il lasa sa bage in gura obiecte fara probleme... Si mi-am amintit ca mi-a mai spus cineva odata, pe aeroport in Paris: ai sa cunosti o familie de romani dupa faptul ca-si tin copilul de mana. Altii nu fac asa..." Imi da de gandit chestia asta...Stiu ca noi, aici, in mare majoritate ne stresam de fiecare "partz" al copilului. Cum pot alte femei sa fie atat de relaxate? Pe ce se bazeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Dau o cafea ca este o vreme ploioasa rau :)

Da de abia asteptam sa plece Sara la gradi si acum ma tot chinuiesc gandurile ca ce face oare fata acolo . Chiar regret asa in adancul sufletului ca nu este acasa desi imi facea parul cret.

Adeluta mea nu vrea nici ea in 4 labe dar tot asa merge la marginea canapelei- bine ca un melc, mai cade in fund si face eeiii de ma topeste toata. Exerseaza cel mai des de pe pat la noi se tine de patut si merge toata lungimea lui, intr-o zi a ajuns la capat si pac a cazut pe noptiera inainte sa o prind, bine ca nu a patit nimic.

O tot blamez eu pe socrela dar mi-a facut niste cereale de casa ceva de vis- bine cam dulci dar sa trec peste asta- cu ovaz, seminte, nuca, cocos, migdale facute in unt si miere+ scrotisoara- se tin la frigider. Sunte bune dar cred ca si destul de scumpute, sa nu mai zic ca nu am eu timp sa imi mai fac si cereale de casa, asta mai lipsea.

AM experimentat si noi mersul cu premergatorul si trasul de obiecte in cap, dar nimic contodent.
Maria nu poate amana cu o saptamana ziua ei la gradi?

Faith sanatate! Aerosolii merg de minune la copilasi, eu ii mai dadeam Sarei INflucid- homeopat si de fiecare data a mers.

Ma duc sa mai vad de treburi ca acusi plec sa o iau, sper ca nu a plans, doamna parea foarte ok.

Spor!!!!

Edit greseli.

Mergi la inceput