Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Bulinuta si eu as mai zice sa mai ceri o parere. Prin multe incercari esti pusa sa treci, sanatate.

De abia astept sa inceapa gradinita nu mai pot, copilul meu cuminte s-a transformat intr-un copil obraznic, neascultator, cum ii spun ceva cum imi intoarce vorba sau ma ignora. Daca imi spunea cineva ca asa va face Sara asa spuneam ca este nebun, dar aparatia Alexandrei a transformat-o, bine si faptul ca nu mai este ea in centrul atentiei.

Sa nu incep si eu cu soacrele, a fost a mea in SUA 2 sapt si a fost perfect, acum a revenit in forta multttttttttttt.

Nu am de ce sa ma plang ca fetele sunt sanatoase dar am nevoie de o iesire undeva doar familia noastra ca nu mai pot, sunt criminala fierb ca o oala acoperita, sunt irascibila.

Faith dar de ce ai dus fata la atatea investigatii?

Lady sanatate la toata familia!

O zi linistita, eu nu am parte ca am vizitatori si azi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

alexa am fost dar atunci era fff mic si fundul de ochii era ok iar hipermetropia era normala varstei numai ca la el nu s-a retras

suzieq e cea mai ok dr...merg la ea cu rares de 5 ani, e recomandata de medic din germania...e super ok dr

georgia e de la reflux ca il vzi cum ii vine intr-una si inghite si tuseste si pe urma plange rau. iritatia la ochi este exact pe zona cearcanelor niste bubite mici de tot cat un varf de ac

aerelian stiu ca nu e o tragedie...ca sunt alte boli mult mai grave dar asa urata e si asta cu ochisorii, asa as fi vrut sa nu sufere si el cat a suferit rares...


alice la infosan acolo mergem noi la dr ciubotaru...e normal sa aibe dioptrii cand sunt mici de tot apoi ele trebuie sa scada pana la 0 iar la ei nu au scazut

lexi pupa puiuta mica sa ii treaca durerile de dinti!

lady esti o draguta, sanatate multa si voua!

dr anca si rares mai are accese din astea de obraznicie dar tot pe seama lui filip le pun...si stau si vb cu el pana i se face rusine ca mi-a vorbit asa

va pup ca plecam la dino expo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, Bulinuta merge exact acolo unde trebuie. Deci...a avut cea mai avizata parere!
dr_Anca, uite cum ma zgandari tu pe mine sa deschid subiectul SOACRE. Desteapta mea iar a scos o craca pe gura ieri si anume "nu te mi saturi odata de el sa mi-l dai mie?" iar raspunsul meu a venit ca un gest reflex, ca o palma peste bot "NI-CIO-DA-TA!" Cred ca o femeie de la tara care a dat cu sapa toata viata ei are mai multa decenta si inteligenta decat intelectuala mea...
In alta ordine de idei, simt pe zi ce trece cum creste Tudor.Am avut a treia noapte consecutiva fara laptic. Au fost suficiente cateva gurite de ceai pentru sete si...somnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

buna tuturor... si la multe lunite tuturor bulgarasilor! nu am mai intrat pe forum de o vesnicie... e mult mai usor pe fb si nici mandra mea nu-mi prea permite sa stau mult la laptop... acum am stat putin si am citit si mi s-a facut un dor de voi... abia astept sa vad ce mai face bulgarasul sef, toni si ceilalti bulgarei pe care nu-i vad pe fb...
poate reusesc sa revin .... poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Ilinca, Iris Ameli, Cristian si Eva Georgiana!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimi!
O zi frumoasa de scoala / gradi / grupa 0

La multe lunite frumoase!

Ilinca, Iris Ameli, Cristian si Eva Georgiana!

Maria Elena, Mihai, Matei Gabriel



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Buna dimi si de la noi!
Si eu va citesc aproape zilnic dar nu prea mai am timp de scris.
Bulinutza-multa putere sa treci peste aceste incercari.
Noi in principiu suntem bine, mancam de toate dar ciorbita nu cu prea multa placere. Am facut si noi vineri vaccinurile de 6 luni ( am avut de recuperat si a 2-a doza de rotarix, asa ca am facut 3 de-odata-rotarixul, infanrixul si prevenarul ). A reactionat bine, fara febra. Suntem cam grasuti, avem 9,300 dar speram ca odata cu mersul in picioare sa mai dam jos un pic. Nu prea mai are stare, sta treaz mai toata ziua, dar macar noaptea doarme bine si are o singura trezire pe la 4, apoi la 8,30 este trezirea. Am trecut si noi la humana 2, care mi se pare mult mai scarbos decat humana 1.
Cea mare a inceput gradi, asa k m-am mai eliberat si eu un pic.
Si eu ii dau avocado, cam unul intreg la 3 zile in combinatie cu banana si putina branzica si il mananca f bine.
La multe lunite sarbatoritilor din saptamana aceasta!
Va pup. O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Raportam si noi astazi prima cazatura din pat...L-am lasat dormind in patul nostru, bine ancorat intre perne. La un moment dat am auzit gangureli si am intrat in dormitor.Copilul era pe jos, pe burta, cu una dintre perne langa el. El a inceput sa rada cand m-a vazut, mie mi-a stat inima. Habar nu am cum s-a intamplat. Evident, asta-i va da apa la moara lui taica-su sa-l culcam in patutul lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Dupa o gramada de timp am reusit sa ma intorc si eu printre voi, din pacate nu am timp sa va citesc asa cum trebuie dar doar cele cateva minute in care am rasfoit ce s-a mai scris m-a facut sa-mi vina sa ma urc pe pereti pentru ca-mi lipsiti atata si pentru ca sunt o gramada de informatii importante pe care nu am timp sa le asimilez cum trebuie.
Am inceput munca de acasa. Din fericire am gasit doamna sa ma ajute la curatenie ca nu mai faceam fata deloc. E greu, e obositor dar cumva incep sa intru intr-un ritm. De dimineata la 5 ma trezesc sa prind trei ore de munca pana la 8 cand face Matzul ochi, dupa care stau dupa el, fac mancare si mai lucrez cand doarme si mai calc si seara dupa ce-l culc termin ce era de terminat. Incerc sa lucrez si in week-end ca sa fiu mai libera in timpul saptamanii.

Altesa
, iarta-ma, nu am citit cine ti-a dat casa si avere ca sa venim si noi acolo, e un loc special ca sigur mai sunt familii pe aici care nu ar spune nu.
Doamne cat ma enerveaza afirmatiile astea. Singura avere adevarata e familia restul, detalii si daca nu acorzi iubire, intelegere si liniste nu dai de fapt nimic.
Aerlilian Tudor al meu se arunca din balasoar si rade. Eu am murit si am inviat prima oara pana cand am ajuns la el dar lui se pare ca-i place sa fie hatanait zdravan.
Kraluca, eu sunt codasa la intrari pe forum.
Lady, de unde iei bre atata energie?
Alice,serios te invidiez. Ai copii aia frumosi care ma rascolesc de fiecare data sa mai fac si eu unul si pe langa asta arati minunat. M-ai uitat in pozele de la mare si nu ai urma de celulita, se vad tare frumos picioarele alea care-ti apartin iar tu esti tare fresh.
Dr.Anca, tin pumnii cu iesirea aia ca sa te relaxezi putin.
Anangel, Bulinuta si restul fetelor pe care nu am apucat sa le mentionez, imbratisari de la mine si bebe Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Maria Elena, Mihai si Matei Gabriel!
Lady, ma bucur ca sunteti mai bine! Mult succes lui Rebe la gradinita! Abia astept sa revii cu impresii.
Matza, daca ai stii cat te invidiez ca poti lucra de acasa! Mie numai drumul spre si de la serviciu imi mananca aprox. 2 ore din timpul meu. Daca mai am vreun of cu partea profesionala, atunci asta e, ca nu pot lucra de acasa. iti urez mult succes, cu siguranta vei reusi sa iti creezi un program si sa-ti intri in ritm!
Ileana, imi pare rau de sperietura pe care ai tras-o cu cazatura lui Tudor, dar din cate povestesti tu, el nu prea s-a speriat.
Fii-mea aseara si-a invinetit usor ochiul cu un hidrometru (asa se cheama oare?) pe care l-a gabjit de pe masa. Uitasem ca din premergator bebeii pot ajunge la obiecte periculoase, deja trebuie sa incep sa securizez casa.
De dormit, Johanna a dormit binisor azi-noapte, s-a trezit doar de vreo 3 sau 4 ori, nu mai stiu exact, in schimb Maria m-a behait toata noaptea... E ca un facut, cum se raceste vremea putin, cum fii-mea incepe sezonul racelilor.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput