Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna... dimi , ziua, noapte buna!
Eu sunt cheauna..... Am avut o noapte cu treziri din 40 in 50 min.... nu se linistea nici in brate... nici leganat, nici cu cantec nici cu... patura nici fara patura.... A aparut un nou santulet in gingia de jos... cred ca mai apare un dintisor..

bulinuta multa putere mamico.... si trebuie sa te linistesti pentru ei.... sa nu le transmiti starea ta...
Tu nu ziceai ca ai mai fost la un control la oftalmo si nu avea nimic?
Multa sanatate...!

Ileana ma bucur pentru tine ca ai gasit pe cineva pentru Tudor....... si ti-a placut de la prima intalnire...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Ne paste si pe noi ica 2 dinti ,am avut o noapte horor,cu treziri la 20-30 de minute,spre dimineata s-a linistit.

Lexi,georgia despre ce pastilute vorbiti?si la ce folosesc?

Alice nu m-a rastit la ea ca am citit eu undeva ca supararea mamei ,nervi etc trec in lapte si sunt ca o otrava pentru bblusi. Am reusit sa ma stapanesc mai ales la replica"tiam dat casa,avere ce mai vrei? " Chiar m-am dixtraxt,ea nu smiorcaia prin casa!

Sa nu credeti ca sunt vreo insensibila dar pentru copilu meu ii dau pe toti la o parte ,numai eu stiu cat mi l-am dorit si cat m-am injectat 9 luni si etc.etc nu mai spun ca stiti si voi ce temeri sunt si mai sunt fte care au patimit mult mai mult cu fiv-urile.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Off Bulinutza asta ii mai lipsea bietului copil, nu incerci sa mai mergi si la un alt medic, eu stiu ca nu sunt prea relevante controalele la varsta asa mica.

Georgia, la pranz Vladut nu mai mananca legumele doar daca ii pun si un pic de iaurt, incearca sa gasesti pt fructe ceva sa o atraga, un biscuite, cereale sau chiar un fruct care ii place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

bulinut,esti sigura ca e de la reflux si nu sunt dintii sau altceva?a mea mi-a vomat de 2 ori in jet ,de m-a umplut pe tricou si pantaloni,cantitati bune de lapte si mancarica ,si asta acum nu e saptamana ,si tot nu plange;despre dioptrii nici nu stiu ce sa zic insa mi se par si mie mari..cum are iritatia la ochisor,te intreb ca a mea are ochisorul drept un picut umflat ,la coada ochiului,si nu stiu ce poa'sa fie

altesa
,pe langa sfaturile ff bune ale alice-ei,eu te-as mai sfatui sa nu lasi sa se acumuleze nemultumiri,ci sa spui linistit atunci cand te-a deranjat ceva ,persoanei in cauza..altfel s-ar putea sa aveti o discutie ,genul ala..iti mai amintesti cand ai facut nu stiu ce..iar mama soacra sa nu-si mai aminteasca..lucrurile se spun atunci cand deranjeaza,iar riscul acumularii de frustrari ,e minim asa
e vorba de osanit,impotriva durerilor de dintuci la bebici

suzi,mai am sa stau in cap..in rest am incercat si biscuite si branzica si sucul pe care il lasa maraul cand se coace..si n'spe mii de fructe in fel si chip..pur si simplu nu vrea sa le manance ...habar nu am de ce
am ajuns ca pe fiecare lingurita de fruct sa pun putin biscuite sfaramat ,doar doar le-o manca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Gerogia, incearca mar la steamer cu biscuite, poate ii place, Vladut il mananca de numa numa, eu iau mere verzi de casa si sunt acrisoare, cred ca de aia le mananca asa bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Bulinuta, nu stiu cum sa te incurajez, probabil ca problema cu ochisorii se va remedia daca este luata din pripa. Daca te multumeste cu ceva, n-am vazut copil mai haios decat Rares cu ochelari...Asa cred ca va fi si Filip, pana la vindecare...
Georgia, cunoscandu-te, sunt convinsa ca ai incercat toate variantele posibile... Dar la o pauza te-ai gandit?Asa, de cateva zile, cat sa le uite gustul... Nici banana nu merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Georgia, dar bucati asa, mai mari ai incercat sa ii dai? Adica neblenduit?
Eu am inceput sa ii mai dau si paine cu unt dimineata + galbenusul de ou, fiert, i-l dau asa gol. Ii place mult

Bulinuta, si eu stiam ca astia mici au oricum niste dioptrii (nu prea am inteles eu mare lucru dar nici n/am aprofundat). Ai fost la clinica aia unde a mers ileana (ajuta-ma ileana cu numele) cu tudor? Mai cere oricum o parere


Altesa, cel mai bine e sa o lasi sa iti observe comportamentul (asta daca vrea bineinteles). Si soacramea facea greseli la inceput dar dupa ce a stat pe langa noi mai mult, acum face ca mine totul.. Iar unde nu stie ma intreaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Georgia, pastilutele se dau de maxim 6 ori pe zi la interval de 30 de minute. Asta pt copii de pana la un an, mai departe nu am mai citit, dar ma uit, daca vrei, ca sa stii pe viitor. Ce mai e important de stiut e ca nu innteractioneaza cu alte medicamente, deci daca e nevoie sa-i mai dai Anastasiei si altceva (sper sa nu fie nevoie), poti sa-i dai linistita. Si, spun ei, nu produce alergii. Deci pare fff ok. Acum, seara, a apucat-o brusc o repriza de plans de nu mai stiam ce sa-i facem, i-am dat 3 doze de bilute, la interval de 30 de min si s-a calmat. Sa vedem cum va dormi in noaptea asta...
Nasucul nu l-am verificat, insa obrajorii erau reci...
Alice, te admir pt rabdare si diplomatie!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Bulinutza, imi pare tare, tare rau!!! Doamne, cate mai duci si tu! Dar si eu as zice sa mai ceri o parere! Multi si capul sus, mamica draga!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Bulinutz...te imbratisez si trimit spre Doamn e-Doamne o rugaciune...sa-ti mai dea cate un moment la mare edit: mai mare de respiro...
Esti puternica..sa nu uiti asta!Te respect pt.puterea si maturitatea cat si autocontrolul de care dai dovada.Eu o luam de mult razna!

Ileana, felicitari pentru norocul vostru.Sa dea Dumnezeu sa fie bine!

Lexi, e posibil ca Jo..sa nu aiba circulatia buna.Copiii deobicei au problema asta in primul an de viata.Pierd caldura prin cap, maini, picioare..adica emisfere!

Altesa....go..go..go girl.Vezi ca se poate?


Multumim de intrebare suzieq, lexi, mihacor, alexa:suntem bine.Eu expectorez, Rebecca mai e un pic ragusita, Alexei deja i se rupe flegmonul..deci e ok!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput