Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Salutare de la Iasi!

Alexa multa sanatate puiului sa scapati repede de operatie si de perioada de recuperare!

Si noi de o saptamana ne trezim de nu stiu cate ori pe noapte, nu stiu cat mai rezist ca pe la 7 ma ia cealalta de noua. Meditez la laptele praf dar ea cel mai mult papa san noaptea si apoi ma gandesc ca voi pierde laptele si chiar nu imi doresc inca asta.

Cand se trezeste se ridica direct in fund si asteapta, ma bucur de perioada asta ca apoi urmeaza saritul din pat, sau mai bine zis caderea libera :). Nu doreste sa mearga de-a busilea ca se propteste sa mearga in picioare, tot e bine cum vrea ea.

Si noi luam cate o bluza cu maneca lunga pe noi seara ca este rece, o scot pana pe la 20 cand se intuneca si imi iau si eu bluza pe mine. Daca mie imi este frig clar si ei ii este.

Am luat si eu revista "Bucate pentru copii" foarte faina.

O zi frumoasa, cat mai avem caldura si spor la plimbari in week-end!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Salutare si de la noi...raportam o noapte de treziri dese...probabil ca sa nu faca nota discordanta cu colegii bulgarasi.Acum doarme sa se refaca
Alice- buna cafea ai facut si azi
Suzique- noi papam(dar nu ne omoram) cereale simple, fara fructe, daca detecteaza urma de banana gata cu prietenia.Dr, mi-a recomandat cele care se fac in apa ca inca mai papam tzatzica...acum vezi si tu ce o sa ii placa ...
Alexa- sanatate multa si recuperare rapida voinicului curajos
Mihacor,Lexi- 18 grade??? uau..am vazut ca doarme mai bine daca nu este exagerat de cald dar totusi asa congel?brr cred ca 22-23 grade este ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mady, daca nu dadeai niciun semn, astazi te "strigam". Offf...in seara asta am prima intalnire cu o aspiranta la titlul de bona pentru Tudor. Are super recomandari, dar evident ca nu va fi suficient de buna...O sa-mi fie foarte greu...abia acum imi dau seama ca va trebui sa tratez un strain ca pe un membru al familiei, sa-i las pe mana ce am eu mai scump pe lumea asta: COPILUL. Si, evident, cheia de la casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Offf Ileana, tare greu cred ca ti-e. Nu ai nicio ruda mai apropiata care sa te ajute? Pe cand incepi lucru?

Alexa, mersi de info cu cerealele si iaurtul, ma duc azi prin farmacie sa vad si ce cum ca ce am eu se fac cumva jumate jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Salutare fete dragi mie

Ileana la inceput era ciudat atata noapte,acum m-am obisnuit si cu noaptea si cu frigul(cel din urma mie indiferent de fapt ca eu sunt o mare rea de caldura,imediat ma sufoc,transpir,la -30 gr eu umblu cu capu gol,un plover si geaca),cand vedeam ca se intuneca la 16si se lumina a2a zi la 8-9dim era o ciudatenie.La fel de ciudat mi sa parut si cand am prins prima vara cu lumina continua aproape o luna,noapte doar asa un amurg
LA MULTE LUNITE SANATOASE SARBATORITILOR ZILEI

Va PUPACESC si va doresc un weekend plin de veselie si voie buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Salutare, si la multi ani Filip si David Andrei.

Suzieq - sa zicem ca suntem bine...

Mult de povestit, dar inca n-am stare ca am avut o zi horror, cu chinuiala sa recoltez urina dimineata - incercari esuate, cu analize de sange la copil care urla ca din gura de sarpe, recoltat secretii din gat, etc...cu taximetristi boi de la care a trebuit sa cobor din masina, si cu maica-mea care ma dispera si vrea probabil sa ma imbolnaveasca de nervi.

Revin cand o sa fiu mai calma,
Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hello si de la noi
moamaa 18 grade in camera mi se pare cam putin ,ca sa nu zic putin rau;temperatura de confort e undeva intre 20-23 grade ;si noi am trecut la manecuta lunga si la bentita pe cap ,de-aia cu fundita sa-i tina urechile,ca si a mea smulge tot din cap , asta ca sa nu mai zic de ciorapei ,aia sunt mai rau, nici nu vrea sa simta ceva in picere ca e jale

alexa, sa auzim numai vesti bune de acum inainte,ca a suferit suficient piscotel,si voi pe langa el

suzieq,noi mergem pe cele de la organix tot cu apa mi s-a recomandat datorita alaptatului (daca mai ai LM poti face cu el );noi mergem pe varianta cu mere (sunt de la 4 luni in sus si noi am optat pt ele pt ca nu au gluten,caci si-asa nu sunt eu impacata ca biscuitii -tot de la organix- au)
uite astea sunt:
http://www.bioteca.ro/mancare-bio-sanatoasa/cereale-nutritive/cereale-integrale-bio-cu-orez-si-mere-organix

aerlilian,vezi partea plina a paharului;e bine ca ai unde te intoarce ca sa-i poti oferi de toate lui tudor

lexi, nici a mea nu e departe la kg ,avea acum vreo 10 zile 7200,asa ca nu e mare diferenta
sa stii ca i-am dat aseara anastasiei remediile alea si parca parca a fost mai bine

faith ,ai reusit sa recoltezi,ca ma bate si pe mine gandul sa-i recoltez,desi am citit ca la fetite e chin mare
sa-ti treaca supararea

mei de anne_maria,mai stie cineva ceva,ca parca avea nunta acum in sept sau sunt io cu capul ?
dar de iaura?


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

La multe lunite, Isabella Andreea, Filip Andrei si David Andrei!
alexa multa sanatate,recuperare rapida la piscotel Alex!!!
ileana multa putere mami,nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau.
faith multa sanatate buburuze!!!stiu ce chin e cu recoltari urina,sange si toate cele!!!multa putere sa treci peste toate si cred ca cel mai bine e sa ii dai ignor la mami tau zilele astea...
lexi eu de cand s-a nascut bebe am luat un calorifer pe ulei ,ca sa fiu sigura ca daca nu e caldura destula am cu ce sa incalzesc macar camera unde doarme el.sper sa rezolvati problema repede si usor!
bb meu e cuminte,sanatos,multumim la D-zeu si noaptea se mai maraie,dar in somn,nu se trezeste.in schimb la 6 dimi e fit baiatul.
lady,leti,alina,bia, cum sunt bb?multa sanatate puiutilor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Faith noi am recoltat astazi din vena si a fost foarte bine; La fel si data trecuta din degetel.. conteaza foarte mult sa fie asistente de pediatrie....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Neata gagici!

Tocmai beau cafeaua si placinte cu branza facute de mamica mea....va servesc!
Asta mica la 7 e fresh.....noroc ca incepe cea mare gradi si oricum trebuia sa ma trezesc.

Alexa noi in Parcul Copilului zilnic!

Ileana cum a decurs intalnirea cu aspiranta?

Azi sau maine venim in Buc...dar nici nu am facut bagajele

Mergi la inceput