Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Geanina, de mult vroiam sa-ti spun...In urma cu cativa ani am fost de cateva ori in Helsinki si Laperanta. Si mi-a fost foarte greu cu...lumina. Frigul ca frigul, da sa se intunece de la ora 15...mi s-a parut prea mult...Cu asta cum va descurcati?
Alexa, sunt cu gandul si sufletul alaturi de voi, astept cu nerabdare ziua in care sa te aud spunandu-i copilului "nu mai alerga mama atata, ca transpiri!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Cafea?

Alexa, hai ca nu mai e mult si scapi su de stresul asta. Apoi o sa mai trebuiasca gips?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alice, multumim de cafea, astazi am baut si eu putina, nu am mai baut de ceva vreme, dar asa mirosea de bine dimineata cand m-am trezit ca mi-a fost pofta.

Apropo de imbracat/dezbracat, cred ca noaptea trecuta copilul meu nu a dormit prea bine ca i-a fost cald, aseara l-am imbracata mia subtire si tare bine a dormit. Eu seara ii pun tot timpul o palarioara pe cap, in timisoara bate vantul foarte tare, iar la bunici se racoreste.

Stiu ca s-a discutat la un moment dat despre iaurt si cereale, dar nu am fost pe faza, voi ce tip de cereale puneti in iaurt?

Lady, cum sunteti cu raceala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Ileana, Alice !

Ne-am intors de la spital... in principiu e bine... I-au luat sange pentru un set de analize. Nu am plans aproape deloc.... doar a chitait cand i-a bagat acul in vena... dupa care nu a zis nimic viteazul meu.. a ras cu asistentele..

Dupa operatie vom avea ultimul gips... de 3 saptamani... pentru vindecarea tendonului (va fi taiat de tot...)

Plec sa fac cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello fetelor...
- cam rarut...dar nu am ce sa fac..sunt cu gandu la voi si va citesc de cate ori se poate...
- si Ilinca este f maraita in ultima vreme...de la dintisorii astia...plnage si la biberon.dar numa seara o apuca...
- apropo de imbracat...eu seara iau cu mine o bluza cu maneca lunga..sosete....iar cu caciulita ce pot spune ca nu o vrea frate...da jos tot ce pun pe cap..nu stiu ce sa-i mai fac...daca are hanorac cu gluga...aia o tine ca nu poate sa o dea jos...se chinuie o vreme si knd vede ca nu o poate da jos renunta.....
- Ileana..m-ai emotionat tare de tot cu Tudorel..knd va trebui sa pleci la serv...eu nici nu vreau sa ma gandesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

Alexa-sa auzim numa vesti bune!!pup baietelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Isabella Andreea, Filip Andrei si David Andrei!
Am fost ieri la pediatra cu ambele fete, pe cea mica mi-a cantarit-o si are 7080 de gr. Mai exista vreun bulgaras care sa aiba mai putin de-atata sau suntem codasii odiseei?
Ambele fete au fost vaccinate si sper ca de data asta Johanna sa nu mai faca temperatura. Macar cu Maria am scapat, pana la 10 ani nu mai are de facut niciun vaccin.
Miha, da, si noua ni s-au recomandat 18 grade in camera in care doarme bebe dar eu nu as suporta sa stau la temperatura asta, as muri de frig...La noi sunt 23-24 de grade, eu la temperatura asta ma simt bine. Si chiar si pe cea mai mare canicula, daca nu ma invelesc cu ceva cand dorm, nu pot dormi, la un moment dat mi se face frig.
Pe cea mica o culc cu body cu maneca lunga, pantalonasi subtiri si sosetele sau doar cu o pijamaluta. pe cap nu-i pun nimic niciodata, cand suntem in casa. Azi de dimineata insa avea manutele reci, cred ca azi-noapte i-a fost frig. Dar a fost rece in camera pt ca si Maria, care nu doarme niciodata invelita, s-a invelit. Si de dimineata, dupa ce am ajuns la birou, m-a sunat sotul sa-mi spuna ca ni s-a stricat centrala termica. Asa ca acum inteleg de ce a fost rece in camera. Mai bine nici ca se putea nimeri, fix acum in weekend s-a gasit sa se strice... nu stiu cum ne vom descurca tot weekendul fara caldura si apa calda.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alexa, Doamne ajuta sa fie totul bine! viteazul mic si scump!
Alina, Lady, micutii vostri cum mai sunt?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

la multe lunite Filip de alina-antoa! Cum e puiul?


Fetelor voi cum spalati strugurii pintr-un jet de apa sau spalati fiecare boaba?


Azi testam si noi pepene galben!


Rafael a ramas dezbracat ca nu au bagat astia la fox nimic (noi de acolo ne simtim cel mai bine imbracati si C&A)dar macar am prins reduceri mari la haine din iarna trecuta si la cele de vara asta si am luat pentru primavara-vara viitoare.
Bine ne mai plac mothercare dar au niste preturi si sa comand iar se ridica prea mult,o singura data am prins reduceri 70% in vitan.

Anda ,abia acum am vazut ca mi-ai scris de chia.Eu ii puneam un varf de ligurita in iaurt.

Super articolul despre fier!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

mady, lexi

La multe lunite frumoase!
Isabella Andreea, Filip Andrei si David Andrei

Suzieq cereale care se prepara cu lapte merg si pentru iaurt.
Cealalta varianta e de preparare cu apa (cutiuta albastra sau picatura albastra pe ele), dar acestea au si lapte praf in ompozitie.
- pe site la milupa sau la nestle baby (doar de astea am folosit momentan) gasesti ce gama au.. si informatii ce contin cum se prepara.. etc..

Altesa spal strugurii sub jet dupa care ii las intr-un bol cu apa cca 15 min.. si-i clatesc din nou.. Sa aveti pofta la pepene galben..... ca noua tare ne mai place...

Lady cum sunteti? tu? fetele?


Mergi la inceput