Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Leti, multumesc.Tot la fel si azi-jale.Trece prin "teama de abandon". e ceva normal.

Miha, m-am scos din motive de securitate/intimitate.Oricine tasta numele fetitelor mele pe google, ajungea aici!

Faith, Iaura, eu am folosit des aspiratorul nazal la R., primele zile urla, se zbatea, apoi se acomoda!Ei au memoria de scurta durata si uita, abia dupa 16 luni incepsa tina minte-sa aiba amintiri!

Participam la concursul "Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lady, cum putem vota la unisol? Foarte faina poezia voastra :). La ce nume deosebite au fetele tale normal ca le gaseai la o cautare simpla pe google.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Maine vreau sa introduc carnita de vita, cu ce legume ati combinat-o la piure?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Suzi, daca iti place poezia, a mea cat si a altora, caci sunt muuuuuuulte poezii frumoase, se da click pe APROB, manuta aia mica de sub mesaj!

Participam la concursul "Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu ii combin carnea de vita cu orice legume. Ii dau si bucatele asa, direct in gura :D
Azi i-am dat ficat cu brocolli.

Bulinutza, nu te mai gandi acum de unde si cum. Hai va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Lexi, la multi ani Mariei!! Multa sanatate si tot ce isi doreste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

alice stiu...

carnea de vita i-amdat-o cu dovlecel, morcov si cartof

o noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

la multe lunite Sebastian,Andrei
la multi ani Mariei!!...ce rau imi pare de atatea dezamagiri...sa se joace sanatoasa cu papusica..abia astept sa-i cumpar si eu Ilincai
- mey...candida...a facut si coaja alba..si nasul fetitei se pricepe tare bine ca a avut multe probleme cu fetita lui cand era mai mica si se prezenta la fel, mai rau chiar....azi am fost la pediatra si m-a enervat la culme...mi-a dat o serie de medicamente sa le ia fetita 5 zile...sa-i treaca raceala...batista bebelusului nu mai e asa amuzanta cum era knd Ilinca avea doar 2 luni...ne CHINUIM efectiv...in privinta candidei, ea tot insista sa-i facem baitza cu tarate la 3 ore...dupa care sa-i dam cu violetul ala de gentiana..care nu-si mai facea efectul ca doar asa am inceput...si atunci am apelat la canesten..si incepe sa -i treaca...deja era carnita vie..........avem 70 de cm, si 7 kg pe cantarul lor....trebuia sa aiba 7800 grame dar e bine....arata bine....


Multa sanatate Ilincutei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielarusu

buna,
mady, peritorul mie dr. ia dat fetei pt. linistirea eruptiei dentare, dar ketoful mi-a spus ca pe langa linistire ii provoaca si pofta de mancare mai buna.

vreau sa va intreb voi avocado il amestecati in piureul de legume sau se da combinat cu alt fruct ca nu stiu?
am cumparat un mango dar nu stiu cu ce fruct sa-i dau se poate da si simplu?

azi am intodus carnita de vita in legume am avut un scucces treribil , a fost tare incantata ca a lins tot bolul 220g daca mai aveam ar mai fi papat.
sanatae multa bebeilor.

mamica de Maria Elisa


Avocado merge cu mar si cu banana!
Mango merge cu banana si cu branzica, dar cred ca merge si singur, dar o sa iasa foarte apos dc nu mai pui ceva sa iasa combinatia mai consistenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna!
Astazi a fost o zi lunga ….. dar incununata de success. De dimineata ne-am prezentat la clinica… I-a taiat gipsul dupa care am mers in rezerva…i-am facut o mica baita…., iar la 9:20 a intrat in operatie. In sala totul a fost foarte bine… nu a plans… cand s-a vazut acolo si a fost anesteziat doar cu masca… Dupa o ora l-au adus in postoperator…. a plans un pic si a adormit..
Deoarece tendonul “nu doare” a scapat doar cu un supozitor de paracetamol si sunt foarte multumita ca nu l-au bombardat cu analgezice.

La multe lunite frumoase!
David Alexandru si Leonard
Sebastian Ioan si Andrei
La multi ani Maria!

Carpediem da a avut si o cazatura… Felicitari pentru casuta… sedere placuta..
Bulinutatreceti si peste asta...
Mady sanatate!

Referitor la Ferum Hausmann recomandarea pediatrei noastre a fost de a se administra la jumatatea intervalului dintre doua mese, astfel nici nu constipa foarte tare nici nu produce diaree..

O noapte cat mai linistita...

Mergi la inceput