Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumim mult tuturor pentru urari! Sunteti niste dulci!
Bulinutza, imi pare tare rau ca treci prin asta. Nu stiu ce sa-ti spun, ma lasi masca de fiecare data cu taria ta! Multa sanatate!
Mady, nu stiu daca e o solutie pt voi, dar noi ne-am luptat cu o iritatie nasoala rau la Maria cand avea 3 luni. Atunci, o dr pediatra (nu pediatra Mariei) ne-a recomandat Triderm. E o crema cu antibiotic, se administreaza in strat fff subtire si e f buna. In 2 zile nu a mai avut nimic, dupa ce ne chinuiseram 1 luna jumate. Intreaba pediatra de crema asta, daca i-o poti administra pt. candida. In rest nu prea mai stiu tratamente, eu ma lupt periodic cu candida, dar pt adulti sunt o multime de creme si ovule. Pupam Ilincuta!
Alexa, ce mult ma bucur ca ne dai vesti bune de la operatie! Slava Domnului ca a trecut cu bine! Un mare curajosului mic!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Alexa ma bucur tare de vestile bune!!! Pupam Alexucul curajos si ii uram sa vina repede repede acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

alexa ma bucur mult de tot ca totul a decurs bine! Doamne Ajuta!

anangel...eu sunt usor blocata acum...incerc sa nu o iau definitiv pe aratura ca oricum normala nu mai sunt

eu trebuia sa ma intorc demult la servici dar nu am reusit din cauza diverselor boli aparute...sper sa nu apara probleme mari si de acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Alexa---ce bine ca s-a finalizat cu bine!!!!

Lexi, la multi ani pentru Mariuta frumoasa care seamana cu mami!

Bulinut, te incearca vreun pui de depresie?

Irina, cce ati facut la doctor?

Participam la concursul "Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Alexa, ma bucur mult ca operatia a decurs bine!! Sanatate multa si recuperare rapida puiutului tau curajos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mady, da, TRIDERMUL unguient sau crema e super.Vezi ce zice medicul!

Participam la concursul "Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Iaura nu ii dau nici ketof nici peritol, pediatrul mi le-a recomandat sa ii le dau daca e nelinistita din cauza eruptiei dentare.

Eu carnea de vita am amestecat-o cu toate legumele si a iesit super bun piureul, drept urmare a lins bolul pufuletele meu.

Multumesc de info, incerc azi sa-i dau mango simplu sa-i vad mutra cand ii dau sper sa-i placa, ca la cat de mofturoasa este ...

Georgia papa fata fructe acum? am avut si noi o perioada in care nu a vrut fructe deloc, nu stiu care a fost cauza, dar tin minte ca i-am introdus in piureul de fructe branzica calcica a papat cam o saptamana bine dupa care intr-o dimineata a vomat tot si de atunci nu a mai vrut sa auda de fructe, am facut cateva zile pauza am reluat dar tot refuz categoric, incet , incet am inceput sa-i dau borcanele Hipp care le papa dar nu foarte mult am stat cu borcanelele cam 2 saptamani dupa care am inceput treptat sa-i introduc fructele cate putin asa am ajuns acum sa pape iar fructe dar fara branzica, cred ca brnaza in combinatie cu fructele i-au provocat voma asa ca fructe papa numai cu biscuiti.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alexa, ma bucur din tot sufletul! Dumnezeu nu doarme! Nu putea lasa minunea aceea de copil sa se chinuie...
Letitia, mi-e tare dor de tine!
Lady, succes la concurs si mi-as dori sa nu mai ai dezamagiri ca la altele...
Tudor e o zvarluga care sta toata ziua pe jos, pe covor si este extrem de atras de coltul meu cu suveniruri pe care, din pacate, din pricina lui va trebui sa-l desfiintez...Turnul Eifel este preferatul, stie baiatul meu ce stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

la multe lunite Andrei si Ilinca !!!!!!
neata fetelor.
lady - votat poezie. lui R sa se acomodeze cat mai repede!
mady,bulinutz,faith sanatate bb!!!
alexa la alexucu sa se faca repede bine!
da,da ileana si eu vroiam sa te felicitit pentru bona...ma bucur ca e ok.
mai vroiam sa scriu si eu ceva,dar memoria imi joasa feste...nu ma simt bine,de ieri...plus bb ieri nu a papat mai nimic si s-a marait toata ziua,a recuperat azi-noapte cu treziri la 2 ore,dar tot cu maraiala...
acum dimi e mai voios putin,mere cu masina...buzbuvabumm si scuipa peste tot...e teroare.

sper sa mai reusesc sa intru azi,dupa-masa plecam la o matusa de-a sotului ,la 150 de km,sincer nu prea am chef...dar tre sa isi repare masina sotu´...
o zi buna va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Andrei si Ilinca
- am si eu triderm acasa...am dat-o o singura data..acum vad ca merge cu canestenu asta...nu-mi vine s-o mai intreb nimic pe pediatra asta...
- Alexa,pup Alexandrusa sea Domnu sa se termine totul cu bine

Mergi la inceput