Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lali si noi vrem sa introducem carnea de vacuta saptamana asta, cred ca pe vineri ca azi am bagat brocoli, sunt tare curioasa sa vad cum mananca. Noi in continuare mancam piure-ul cu iaurt, fara nici gand. In rest suntem bine, ii place la bunici ca e bagat in seama non stop, stam cat vrem afara ca are cine sa ne faca mancare, sa spele si alte treburi.

Alice, noi dormim noaptea de la 21-08, cu pauza la 5 de mancare, iar in timpul zilei mai dormim 2 somnuri, primul este imediat dupa fructe pe la ora 10, iar cel de-al doilea dupa legume, in jur de ora 3. Dormim la fel de prost ziua, daca nu sunt pe faza sa-l readorm imi doarme numai jumate de ora si nu ma mai inteleg cu el apoi.

Alexa, ce faceti? Cum sunteti voi? Parca saptamana asta era operatia, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

georgia ,lady, here i am ,nu mai intru f. des pe forum ,mai mult pe facebook ,noi suntem bine ,mancam bine ,ce mai ,e desteapta ,frumoasa si cuminte (zise cioara:))
ca si program de mese ,noi avem 2 de solide ,fructele la 10, dar legumele i le dau la ora 5-6 pt ca de la ora 2 dupa plimbare doarme si mi-e mai usor sa-i dau laptele atunci ,nu cred sa aiba ceva daca ii mai schimbi/amesteci programul meselor...la multi ani pt ieri pt anastasia

lali, eu calciu nu-i dau ,dar de ce ii dai ,i-a iesit la analize ca ar avea deficit sau se da asa preventiv doar??
stiu ca nici prea mult nu e bine ca se depune unde nu trebuie si daca ii fac branzica cu calciu(eu ii mai dau cateodata si calciu gris) eu zic ca e suficient.

ileana ,ce crezi ca am inceput sa-i dau si eu iarasi fier ,doar-doar s-or rari si lega si la noi scaunele ca m-am cam saturat de 3 scaune pe zi ,din care doar unul il prinde la olita...

la noi programul de somn e cam asa: de la ora 22 pana la 8,somnul de noapte cu pauza de lapte la 6 si inca unul de dupa-masa de la ora 14 pana la 17-18 ,uneori inca juma' de ora pe la 10 ,mie mi-i ok programul asta.

alexa, mult succes maine la operatie ,sa ne dai vesti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Alice si Toma are un singur somn/ zi. Doarme de la 22.30 la 9.30 cu treziri nenumarate. Apoi de la 14 la 17 - mai mult de jumate in brate la mine.
Cati: Toma are 10 kg la 7.5 luni din tzitzi .
Anca: mai citeste despre suplimentele de Fe la bebei alaptati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Iaura, ai grija ca pe prospectul fierului scria ca poate da fie constipatie, fie diaree...
Noi cu somnul suntem exact ca Vladut al lui Suzi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello
- alexa, la 10:50 tre sa fim acolo..acum nu stiu cand vom intra in concurs daca nu e ziua la care era programata..o sa stam sa asteptam sa ne ia si pe noi in concurs...
- fetelor..io daca nu pun para sau pepene galben in piure nu face caca imediat...altfel..imediat dupa ce papa o pun pe olta si face caca..dupa ce face se da jos singura de pe olita...asa facem si la masa de legume...face caca imediat..o mai punem si seara...azi la 19:00 a avut masa cu mamaliguta, iaurt, branza de vaci si un galbenus... a ras tot...au mai ramas mici firmituri ca sa zic asa...
- ah...uitasem sa va spun ca Ilincuta mea s-a ales cu o candida la pasarica..si ne chinuim cu ea...si ea nu suporta sa o atingem acolo...maine mergem la pediatra sa vedem ce ne mai zice..am inceput un tratament cu canesten si inca un unguent fara sa-mi spuna ea...ea imi zicea sa o spal cu musetel si tarate...dar degeaba...arata rau...acum de cand cu canestenul parca e mai binisor..asa mi-e mila de ea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mady, dar cum ti-ai dat seama ca e candida? I-ai dat antibiotic sau de unde a pescuit-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mai fetelor....nu am citit nimic de aseara ca azi am avut o zi...numiti-o voi

eu tre sa iau iar 7 zile de antibiotic caci sinuzita e la locul ei dar ce e mai grav...Filip are tuse pertusoida adica pertusis ala pentru care au fost vaccinati la 2 luni si a primti 10 de de antibiotic...daca stiti cumva ca e un loc liber la balamuc sa ma anuntati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alina, dar tu i/ai mai facut alte vaccinuri lui filip? Va pup si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

buna seara fetelor!
spre rusinea mea nu reusesc sa tin pasul aici pe forum cu voi!
nu ajung la laptop si de pe telefon mi-e greu sa intru,e mai usor pe fb!
asa se face ,ca in fiecare seara reusesc sa mai admir poze de bb pe fb,stand in pat langa gaga meu.
gagauza mea astazi a fost de-a dreptul turbat,cred ca dinti sunt devina.m-a muscat,batut,tras de par, si nu am reusit sa il culc toata ziua.
acum seara a picat rupt.program de somn avem ca si cel al johannei.
fetelor am apucat sa admir o parte din bebei,deci nu vreau sa nominalizez,dar sunt fermecata, nu am vazut : atatea bucutze savuroase,priviri mortale,carlionti salbatici,freze care mai de care..,intr-un cuvant,mamici aveti bb adorabili.
ca sa nu mai zic cat de cucerita am fost de fratiori si surioare si de dragostea dintre ei,clar vreau mai un bb, vreau ca edy sa traiasca ce am vazut eu in pozele voastre.
eu sunt unic copil si nu am simtit iubirea de frate.
bulinutza,faith,mady,matza sanatate bb !!!!
alexa sa dea D sa treceti cu bine maine peste toate!
lexi multa sanatate Mariei!
mady bafta la concurs!
la multe lunitze bb din ultimele zile!!!!
revin,ca se fataie goanga mea, deja i foame.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Bulinutz...putere iti doresc!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput