Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Ileana si noi pt constipatie para pruna piersica cica cam toate fructele care incep cu P ar fi laxative

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Luiza, am ajuns unde am vrut la scoala, doar ca abia incepe greul... sper sa nu ajung sa regret ca nu a asteptat sa implineasca 7 ani

Ileana, la noi s-au rarit scaunele considerabil de cand ne diversificam mai serios. Totusi, parerea mea e ca macar un kk pe zi ar fi indicat. Si Cristi azi l-a sarit, desi spre seara ne-a partzait de-am crezut ca a comis-o. De regula daca trec mai mult de 48 de ore de la ultimul kk ii pun o aschie de supozitor cu glicerina, nu mai stau pe ganduri.

Lali acum imi amintesc ca ai scris de dintisorii de jos la vremea respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

intru si eu repede sa va anunt ca am avut prima zi de scoala ieri si azi primii doi dintisori!

va doresc o noapte linistita!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

lady ai strigat catalogul? eu am zis prezent cu o zi inainte :)
cati - si mandra mea a gustat pana acum pamant, nisip, chei, etc. mai mult, are o pasiune nebuna dupa papuci... am uitat de cateva ori papucii la vedere si a gustat si din ei. pe Ariana o las pe jos inca de cand avea 5 luni... acum prinde o viteza in patru labe si speram sa povestim si noi cat mai curand ca a stat pret de 10 sec in picioare fara sprijin...
si acum astept un sfat: ariana doarme in camera alaturata, insa de cand s-a racit afara se dezveleste... eu nefiind langa ea nu o pot inveli mereu. am pus-o si in sac de dormit, insa iese din el... cum sa fac sa stea fata la caldurica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Kraluca= am vazut la C&A sac de dormit dar si cu partea de sus,super buna ideea ,cred ca din ala nu mai are cum sa iasa sau sa se mai dezveleasca....asteptam vesti bune.
Bulinuta-felicitari ptr dintisori
Am vrut de azi sa scriu dar nu am avut vreme :Succes in noul an scolar tuturor prichindeilor, precum si micilor gradinari.
o noapte linistita tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

multumim, multumim de urarile de lml ..am implinit 8 luni,nu-mi vine sa cred ce fetita mare avem
Nicole1980,la multi ani sanatosi ,fericiti alaturi de toti dragi

alexa, pt piscotel cel viteaz;asteptam vesti dupa operatie

suzi,mi-ai salvat masa de dimineata cu fructele la steamer;ii mai facusem asa dar nu s-a topit dupa ele si renuntasem la idee..am reluat si vad ca mananca ,nu rupe lingurita dar oricum e ceva fata de nika;acum am picat in partea cealalta,nu prea mai vrea legume
cand nu o sa mai mearga cu aventul,ii dau bucatele mai mari,cum zicea alice

ileana ii poti da pt constipatie si putin suc de portocala,sa vezi ce iasa cupilu imediat in pampersoi
cat despre relaxat,io nici nu ma straduiesc ca stiu sigur ca nu voi putea;oricum pt cat m-am chinuit sa o am,ma consider relaxata,doar io ma consider asa,restul lumii nu

carpediem,chiar ma gandeam zilele trecute la tine...io tot astept niste poze cu voi pe picassa

bulinutz,felicitari micului scolar si lui bb filip pt dintuci..si noi avem tot 2 ;tu cum mai esti?

mady,ma bucur tare cand vad cupluri care isi doresc copii,ma gandesc ca se mai indreapta din raul asta care se face in familiile care abandoneaza copilasii pe te miri unde...sa vi-i dea DD,ar fi si pacat sa nu mai faceti la ce scumpa e ilinca;zau ca as veni si eu sa va fac galerie

lexi,hai ca daca io care sunt catastrofa in bucatarie,stiu sa fierb un ou,sigurrr stii si tu;cum merg "bobitele" de dintuci?io zic ca la noi tare bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

kraluca, lalitzutza...daca as baga-o pe a mea in sac de dormit-sigur am face noapte alba. nu suporta sa simta nimic pe ea.seamana cu mine-nu suport sa fiu infasurata in nimic si in niciun caz nu imi invelesc picioarele...orice ar fi!

Eu pun pilota peste mine si ea, dar eu dormind mai mult pe o parte caci alaptez, peste ea nu sade pilota cu greutatea ei, ci numai o acopera...ca un cort...

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ca sa nu amestec mesajele ,ete ca iar umplu pagina;eu sunt exact cum povestea alice ca era la mara;ma fac luntre punte sa-i dau alea x grame pe care trebuie sa le manance cupila
insa ma lovira intrebarile...oare e ok daca inversez mesele ?adica daca f rar ii dau masa de cereale la pranz si legumele seara (asta cand suntem prin oras si stiu sigur ca cereale mananca)

io borcanele nu prea dau ,ca nu-i plac..atentie ca cele de la hipp din cate stiu eu au zahar (unele din ele -cel de caise are sigur ca m-am uitat eu pe el)

eu ii dau de la organix,si de la babylove (suzi,noi suntem cam pe aceeasi lungime de unda)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ileana, are dreptate cicineata, sucul de portocala e laxativ natural!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

oare e ok daca inversez mesele ?adica daca f rar ii dau masa de cereale la pranz si legumele seara (asta cand suntem prin oras si stiu sigur ca cereale mananca)


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


eu povesteam acum ceva timp ca le mai inversez, acum nush cat de ok e...ar trebui intrebat un nutritionist-pediatru!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput