FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 30

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Tusferi draguta ca de obicei, nu pot sa uit ce ai facut pentru mine si cat de mult mi-ai ridicat moralul. Te pup si sper sa te simti mai bine, sa nu ajungi la internare.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Asia pina la proba contrarie esti graviduta
Tusferi merita ori ce sacrificiu
Miracolma apuc incet in cet in perioada dupa ET pina la beta asa imi voi petrece timpul facind hainute la nepotei


amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna seara fetele.Tusferi si eu am avut ceva probleme cu greturile si voma in primele luni dar cu cateva erfuzii de B-uri si ceva pentru greata recomandate de medic bineinteles au rezolvat problema defdinitiv fara internare ,vorbeste cu medicul neaparat.Danny ,Asia ,felicitari ,asteptam sa se mareasca prima pagina cu gravidute.Rodica fii increzatoare iubita ,.In legatura cu eco vaginal .... eu am facut pana la 4 luni eco vaginal si nu au fost probleme ,sangerarea era din cauza utrogestanului administrat oral si nu vaginal ,s-au oprit dupa ce am schimbat calea de administrare,deci mare atentie cum le luati ...intravaginal e indicat.Cu varsta sarciniii ....pffffff pe mine m-au zapacit complet ....nici nu mai stiu cat am...8 luni .... 36 de saptamani .... e o confuzie .....data probabila a nbasterii nu corespunde nici cu punctia donatoarei ...nici cu et nici cu ultimul ciclu ....cred ca in cazul asta si medicii sunt confuzi dapoi noi....sau eu ,nu generalizez .Va pup si va doresc o seara faina

minunea mea 36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fivdonate spune:

miracol, rezolvat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Fetelor eu imi odihnesc neuronul , stau cu piciorul in sus si crosetez. Amalia sa vezi ce cipici imi fac

Rodica neaparat un eco transvaginal la un dr bun. Au fost situatii cand s-au depistat BCF mult mai tarziu. Dc nu gasesti dr in VL du-te la Sibiu pt ca sigur te primesc.

Asia esti graviduta dar te rog mult, stai la pat. Nu e bine sa stai in fund dc ai sangerari.

Tusferi B6 ajuta mult dc ai greturi. Ia Mg B6 maxim 6/zi si o sa vezi ca-ti va fi mai bine. Mai merge ceaiul de ghimbir (este unul in comert special pt gravidute)

Miracol multumesc pt informatii. Arthotrec ala se ia doar pe perioada sangerarii, nu?

Nasa Lara stai pitulata?

Pup gashca!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sper sa te maninc eu de fata vrednicuta faci ciupici cu 2 andrele sau cu 5?

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

sper
arthrotec contine ca substanta activa si misoprostol care e o prostaglandina ce produce contractii uterine si favorizeaza deschiderea colului uterin si implicit evacuarea continutului cavitatii uterine, de obicei e a 2-a pastila dupa mifepriston (un anti progesteron) folosite in avortul indus medicamentos in sarcina mica. dupa cate am citit eu se foloseste misoprostolul la 6 ore dupa mifepriston, una sau doua administrari sublingual sau i vaginal, iar la cateva ore se produce avortul indus. nu cred ca trebuie mai multe administrari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asia spune:

Mi-au facut Pregnyl 5000.
Azi toata ziua am avut pete maro,si moralul 0.
Va pup,va multumesc si va doresc o seara buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Amalia nici 2 nici 5 , cu 1 pt ca ii crosetez Am terminat pe dreptul acum tb sa-mi iasa si stangul la fel
O sa le fac poze dupa ce-i termin sa-mi dati nota

Fetelor cine e harnicuta care munceste la prima pagina? Vad actualizari la lista in focuri si parol ca eu nu am facut nimic pe acolo O floricica pt ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Asia dupa 8 zile de 5000ui de Pregnyl ar fi o valoare de 13 in sange asa ca diferenta e de la bebe
Eliminare pregnyl :
136
102
68
43
34
26
17
13
9
6
4
3
2
1.5
1

Linisteste-te, stai in pat inca cateva zile si vezi dc beta se dubleaza la 48 ore. Tin pumnii.

Ivisor o sa-ti scriu un PM.
LE: nu ai PM

Fetelor am votat subiectul, vad ca nu va ingramaditi nici una sa-l votati, rusinica

Mergi la inceput