FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 30

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Criena Utro cel mai bun e intravaginal. Oral ajunge intai in sange si apoi la uter in concentratie mai mare dar e mult mai toxic pt ficat. Cat priveste doza vad ca cei de la Reprofit merg pe 800/zi (deci doza mai mare intravaginal).
Fetele care mai iau oral cate o capsula de utro o iau ziua de regula (la pranz)pentru ca nu au timp sa stea culcate dupa utro de dimineata si se elimina prea repede.
si fa tu cum simti ca e mai bine pentru tine si puiutii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Fetelor am primit rezultatul la beta azi 18881 deci de pe 07.09 pana pe 12.09 a crescut de la 13640 la 18881 deci din ce in ce mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asia spune:

Rezultatul meu e beta 45 UI,deci nu e bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

asia dar de ce zici asa?
valoari pentru saptamana 4 de sarcina 9.5-750 mUI/ml
uite tabelul de valori de la synevo
http://www.synevo.ro/hcg-total/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Asia bucura-te ca ESTI GRAVIDUTA! E valoarea fb pentru ziua 8 dupa transfer. Ce n-as da sa am eu valoarea asta lunea viitoare. Repeta-l maine sau poimaine si ai sa vezi ca e bine
Ai grija de voi doi si nu te mai stresa, ia medicatia, ia-ti medical daca e cazul si stai in patut. Doamne ajuta sa creasca mare bebelul tau si sa nasti cu bine la 9 luni.

Fetelor chiar ca asta e topicul cu miarcole. Abia astept sa fiu si eu aliniata pe prima pagina -pupici la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asia spune:

Nu ma bucur,pt ca dupa transfer mi-au facut prgnil si mi-au spus ca o sa-l am in singe
cam 14 zile.
O sa repet vineri.
Va multumesc pt incurajari,am mare nevoie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Rodica imi pare tare rau ca treci prin nesiguranta asta. Singura care te poate lamuri in acest context este ecografia urmatoare. Coroborate cele 2 iti vor spune ce se intampla. Eu sper ca tu ai un bebel acolo si incearca sa nu il stresezi prea tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...acum am ajuns si eu acasa...am o avut o zi plina la munca..
asia, de ce esti suparata??esti GRAVIDA!!...si eu in ziua 8 de la et am avut 46,21....doar ca la mine nu s-a mai dublat....repeta peste 24 sau 48 de ore beta si trebuie sa creasca...sau mai bine sa se dubleze valoarea!...pana atunci esti gravida fata draga!!

dannyM...felicitari pt inimioara!...cred ca e cel mai frumos sentiment!...Doamne ajuta in continuare va pup

irilac31, ai grija de tine iubita!in perioada asta trebuie sa te ingrijesti mai mult...bebe sa mai stea in burtica la mami!

rodica, tin pumnii..
criena, nu te stresa...totul va fi bine~!

amaliaro, ai ce croseta pt nepotei nu gluma!...parca te vad cum o sa mesteresti lucrusoare pt fiecare in parte!...te pupacesc tare tare!

va pup pe toate!!!si eu va iubesc de mor pe fiecare si traiesc cu fiecare la intensitate maxima fiecare eveniment!!
eu ma inscriu prima la date de modificat
miracol11, 26 ani, insufienta ovariana prematura, amh AMH <0,40ug/L, ciclul vine provocat cu pastile, o incercare de stimulare ovariana cu menopur 75UI FSH+75 UI LH, femara,nici un folicul nu s-a dezvoltat!FIV 1 Grecia, 3 embrioni de ziua 5 transferati...Beta pozitiv dupa 8 zile de la et!!sarcina oprita in evolutie la 4 saptamani si 3 zile de la et!urmeaza analize de mutatii si trombofilii...urmeaza FET cu puiuti congelati in noiembrie - decembrie !!


Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Asia e adevarat Pregnylul schimba situatia dar asta nu inseamna ca nu esti graviduta. Ce doza ti-au dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Fetelor, imi cer mii de scuze ca nu sunt mai activa, dar mi-e f. rau si intru doar de pe tableta sa va citesc pe fuga, pt ca nu pot citi prea mult... Ma ia imediat ametela si greata. Vomit cam de 5-6 ori pe zi, am vorbit si cu doctorita care mi-a recomandat o mica internare daca incep sa nu mai retin deloc mancarea si apa. In fine, nu vreau sa ma plang, vreau doar sa va spun ca citesc pe fuga, dar nu am putere sa scriu...
Criena, eu iau 10, dar mie imi recomandase de la Reprofit sa iau 8. Cand m-am speriat cu contractiile, am suplimentat dupa capul meu cu 2 la pranz. Am anuntat la clinica si i-am intrebat daca pot reveni la 8 si mi-au recomandat sa raman la 10. E cam periculos probabil sa scazi doza la 5-6 sapt, cum aveam eu. Acum stau pe 10 pana in sapt 12, cand probabil ca reduc la 4. Le iau intravaginal pe toate, am luat oral doar 2 zile, sa imi poata face gineco un examen de secretie...
Rodica, beta al tau este in continua crestere, ceea ce inseamna ca sarcina este inca in evolutie. Eu asa vad lucrurile. Tu parca nu iei vitamine, nu? Poate nu strica niste Femibion... Te imbratisez cu drag si iti tin pumnii sa fie bine. Ce frumos ar fi sa se divida si sa ai gemenasi! Incearca sa fii pozitiva!
Multumesc fetelor care s-au mai gandit la mine si va pup pe toate, fara exceptie!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11

Mergi la inceput