FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 30

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Fetelor va multumesc mult.
Irilac am inteles procedura de calcul. Eu am avut punctia pe 2 august si daca scad 14 zile obtin ziua de 19 iulie, iar la mine prima zi a ultimului ciclu a fost 18 iulie. Deci nu asta ii deruteaza, la fel stresul cu ecograful, daca faceam intern poate ascultam inimioara daca e sa fie, dar asa mai stau in stres o saptamana.
Azi am recoltat pentru beta, pana primesc rezultatul....
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica.marin spune:

Bichi sunt constienta ca ai dreptate, dar nu am ce sa fac...
Matusico iti multumim, noi iti multumim pentru toata dragostea si blandetea ce ne-o oferi. Pe mine ma blochezi ca nu am cuvinte pe masura.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fete harnicute si multumim de capitol nou

Fumi nu plange si nu te necaji, cam toate de aici suntem mutante. Partea foarte buna este ca ti-ai gasit "bubele" si daca vei face tratamentul potrivit vei putea avea bebele mult visat
Rodica incearca sa nu te mai stresezi. Exista si o alta posibilitate aceea ca embrionul tau sa se divida si sa faci 2 in acelsi saculet. In perioada impartirii beta nu se mai dubleaza(a patit asa o fata dela babute parca-a facut fiv la Sibiu -ii crestea beta dar nu se mai dubla, a crezut ca s-a oprit sarcina si cand colo apoi s-au vazut 2 inimioare). Pana beta nu scade considera ca esti graviduta, ia medicamentele cum ti-au spus dr si gandeste pozitiv cat poti tu.

Miracol nu am vrut sa te contrazic sunt medici si medici peste tot.(mi-am spus doar si eu naduful...)

Irilac ai mare grija de voi. Stai in pat daca e nevoie, nu fa efort deloc, pt ca e un pic devreme sa nasti acum. Poate ar fi bine chiar sa stai internata sub supraveghere. Medicul tau ce zice?


Fetelor multe pentru toate si va multumim ca existati si va ganditi la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Asia asteptam vesti bune de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannyM spune:

Buna fetele mele dragi!
Revin si eu cu vesti bune,avem la purtator un singur saculet in care bate o inimioara de numa numaVarsta bebelului la ecograf a iesit de 6 saptamani si 4 zile(eco fiind pe data de 10,luni)iar cei de la clinica mi-au spus ca din data de 10 practic intru intr-a 7-a sapt.
Nu i-am spus doctoritei ca am facut FIV cu ovo donate,asa mi-a venit desi e o doctorita faina si priceputa.
Rodicaiti tin pumnii iubita si te asteptam cu vesti bune de la beta.Doamne ajuta!Off cat se mai indura...
Noi2,Sandy,bine ati venit acasa cu puisorii!Sa ramana cu voi puisorii cele 9 luni!
Criena,felicitari iubita!Sa fiti sanatosi sa auzim numai de bine!
Matusico,Fumi,bine ca ati facut analizele necesare inainte de ET si ca acum puteti sa tineti totul sub control cu medicatie.Asa se pare ca este dat ca sa va mai chinuiti cu injectii si pastilutze,important e pana la urma rezultatul,nu?Doamne ajuta!
Bichi,iubita mamicuta cum te mai descurci cu injectiile?.Tare ma mai gandesc la tine si la cate suporti.Te pup iubita,si te admir!
Toate fetele de pe acest forum sunt senzationale si ma bucur enorm ca v-am cunoscut si va doresc din inima tot ce-i mai bun pe lumea asta!Va iubesc neconditionat pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Dany sa iti traiasca inimioara si sa fiti sanatosi

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Danny ma bucur mult pentru inimioara ta. Felicitari si te mai asteptam cu vesti bune
Si noi te iubim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criena spune:

Danny, ce fericita zi ! Bunul Dumnezeu sa te insoteasca de acum incolo !

Asia, sa ne anunti o beta MARE! Tinem pumnii stransi. Eu,ieri te incurajam pe tine si azi au reaparut spotting-urile. Incerc sa-mi pastrez calmul si ma incarc de ganduri pozitive citindu-va pe voi.

Wish, cum esti cu programarea? Pana la urma cand te duci?

Paunas, mai vorbeste si cu noi...

Tusferi, am vazut in schema ta ca ai 10mg acid folic si 10 utro/zi. Cei de la clinica ti-au prescris asa, sau dr de aici ti-a ajustat dozele? Eu, de ieri am intrat pe utro (2-2-2) si azi au reinceput scurgerile. Sa fie doza insuficienta ?!

Pup pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Criena ia macar 800utro pe zi. (tu acum iei 6 de100? sau 6 de 200?) Daca iei 1200/zi poate iti tb din nou injectabil sau poate ar fi bine sa adaugi si duphaston daca nu ti-au dat deja. Si bineninteles repaus la pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criena spune:

Sandy, eu iau utro de 100mg. Unele fete am vazut ca le administreaza pe cale orala. Maine tr sa merg la dr, chiar daca sunt programata abia luni. Cei de la clinica mi-au spus ca doza de progesteron este mult mai mare cu 6 utro/zi decat era cu injectiile pe care le-am terminat luni.Si nici nu eram imobilizata la pat in timpul zilei...

Mergi la inceput