FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 30

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

Buna dimineata!
multumim de cap. nou, Lara sau Speranta sau Alina? nu stiu care este vinovata

Amalia sunt prezenta dar nu prea activa, bebe ma trage la somn.
Intreaba pe Lara despre NK, cred ca iti poate spune multe.
Bafta in lupta cu "balariile".

Criena, Ivisor sarcini usoare si fiti sanatosi
ivisor eu am luat estrimax 3/zi pina in 11s, apoi am redus doja la jum. si in 12s am incetat estrimax. Despre utrog. pot sa-ti spun ca l-am redus la jum in 11s si am continuat asa pina la 20s.

noi2 si sandy bafta multa, sa fie cu happy end

asia ai grija de tine si de bebe, ia-ti concediu, este perioada critica, te poti intoarce la munca dupa ce se prinde bine bebe.

rodica ai mare nevoie de ajutor si sustinere de la DD continua sa speri.
Poate este prea micut si nu se aude inimioara. Pe mine ma aminat dr. meu pana dupa 7s ca sa detecteze sigur inimioara, nu a vrut sa ma vada la 6s. " Scortosul" dr. meu stie el ce stie, nu m-a lasat sa-mi fac iluzii pana nu a fost sigur de sarcina in evolutie.

Bafta tuturor si sanatate multa.
Pupam fete si baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodica.marin

Ivisor iti multumesc mult pentru mesaj. Nu stiu cu cine sa o mai schimb, l-am schimbat pe dr. meu de o saptamana, imi pusesem mari sperante in ea, dar....
Are ecograf, dar m-a trimis la 4d, abdominala, mi-a interzis categoric intravaginala. Chiar mi-a zis ca hemoragia pe care am avut-o a fost datorita ecografiei.
Ce mi se pare mie ciudat este ca aici toti calculeaza varsta sarcinii de la ultimul ciclu menstrual la care adauga 10 zile, spre deosebire de medicii vostri care calculeaza de la ultimul ciclu.
Dupa calculele mele ma apropii de 8 saptamani dupa ale lor am 6 si cateva zile.
Am inteles de la voi ca activitatea cardiaca devine observabila dupa 6 saptamani de la ultimul ciclu, dar la mine nu se observa nici la 6 saptamani de la punctie.


Salutare,
Stiti ca eu citesc din umbra la voi si sper sa nu va supere faptul ca si intervin
Draga mea, eu in sarcina cu Vlad (obtinuta prin FET)am sangerat din sapt.4 si 6 zile pana spre 8 saptamani, sangerare punctata de cel putin o data pe saptamana de hemoragie. Am fost monitorizata de dr. cu care am nascut dar si de proful de FIV, NICI unul dintre ei nu s-au pronuntat despre cauza sangerarii dar au afirmat ca sigur nu este de la echo. transvaginala si am facut numai transvaginal pana spre 12 sapt. Amandoi au zis ca nu este nici un pericol echo. Mi se pare tare neprofi. raspunsul dr.
Multa bafta si DD sa aiba grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Neata dragelor, ieri am lipsit motivat, am fost la dr pt reteta de clexan, am ajuns acasa franta. Sarcina e f lasata, imi e f frica de o nastere prematura. Nu pot merge pe jos mai deloc, ma gandeam ca de la dr merg pe jos pana la servici la sotul meu, care nu e f departe si nu am putut...dupa 200 m simteam ca nu mai pot face un pas, se lasese f tare si ma si durea, asa ca am pus mana pe tel si l-am chemat pe sot cu masina
Nu stiu ce voi face candbebe va mai creste.

Noi2, Sandy,sa aveti embrionasi lipiciosi, va asteptam cu vesti bune
Apalina, Doamne cat m-am gandit la tine zilele astea, bine ca bebele e bine, ce a trecut timpul asta, nu-mi vine sa cred ca mai este asa putin.Sa ne mai dai vesti despre tine

Rodica, eu doar la prima eco facuta( 5 sapt si 5 zile) am facut eco intern pt ca sarcina era f mica, in rest numai eco abdominala am facut. acum depinde si de cat de performant e ecograful dr. Cu protocolul nostru am bagat in ceata pe multi dr si ca sa nu mai dau atatea explicatii uite cum am calculat eu varsta sarcinii. ziua punctiei am considerat-o ziua ovulatiei. din acea zi am scazut 14 zile ( ca si cum avusesem un cm ideal in acea luna de 28 zile) si asa am aflat prima zi de cm ( fictiva). Asa ca eu acum cand merg la orice dr si ma intreaba data ultimului cm....eu zic data calculata de mine nicidecum cea adevarata ca ii bag in ceata. La mine ultimul cm pe bune a fost pe 28.02, apoi a urmat tratamentul pt transfer, dar data pe care o dau eu e 14.03....Deci de la data punctiei scazi 14 zile si asa aflii varsta sarcinii....sper sa ma fi inteles. Sper din suflet sa vii cu vesti bune



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fivdonate spune:

buna fetelor,

avand in vedere ca, s-au inmultit atat gravidutele cat si aspirantele, ma gandeam ca ar fi poate util sa mai actualizam prima pagina;
sunteti cu siguranta o inspiratie pentru multe femei, sunteti luptatoare, curajoase si nu in ultimul rand solidare atat in suferinta, cat si in bucurie, motiv pentru care, sunt convinsa ca multe femei se regasesc in datele voastre si citind povestile de succes, isi recapata speranta; speranta de a deveni mamici de bb sanatosi.

so, cine doreste, este invitata sa scrie cu rosu datele actualizate, pe care le voi completa cu drag la aspirante si/sau gravidute.

va imbratisez,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fivdonate

buna fetelor,

avand in vedere ca, s-au inmultit atat gravidutele cat si aspirantele, ma gandeam ca ar fi poate util sa mai actualizam prima pagina;
sunteti cu siguranta o inspiratie pentru multe femei, sunteti luptatoare, curajoase si nu in ultimul rand solidare atat in suferinta, cat si in bucurie, motiv pentru care, sunt convinsa ca multe femei se regasesc in datele voastre si citind povestile de succes, isi recapata speranta; speranta de a deveni mamici de bb sanatosi.

so, cine doreste, este invitata sa scrie cu rosu datele actualizate, pe care le voi completa cu drag la aspirante si/sau gravidute.

va imbratisez,





Chiar asta vroiam si eu sa va spun...dragelor suntem atat de multe gravidute aici dar in lista noastra apar doar 4....haideti sa actualizam datele, nu fiti superstitioase, ce avem/ daca avem de tras...tragem oricum si nicidecum ca suntem puse pe o lista. DD ne-a ajutat sa ajungem pana aici, sa ne acceptam "situatia", ne va ajuta si in continuare. mi-ar placea cand intra fete noi aici sa vada ditamai lista de gravidute care au reusit intr-un timp atat de scurt. Si mie imi e ffff frica de toate nebuniile care pot aparea, dar parca am asteptat prea mult momentul asta ca sa stau inchisa in mine si sa nu ma bucur de aceasta perioada, sa va impartasesc din experienta mea....in ideea de a ajuta pe viitor o viitoare graviduta, nicidecum sa infing cutitul in rana mai adanc.




MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Fumi, bine ca ai descoperit acum mutatiile, cu tratamentul adecvat peste putin timp vei aparea si tu in lista noastra de gravidute
Amalia, Alina-alba, Looana,Miracol, Coco, Smaick, Dorinta, Teli, Tusferi, Ivisor, Ella, Bichi, Lara, Danny ( sper sa nu fi uitat pe cineva)o duzina de , sa aveti o zi frumoasa


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

multumesc pentru sustinere dragelor
o sa merg saptamana viitoare dupa ce am toate rezultatele la hematolog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna dimineata!
Asia pierderile nu trebuie s a te ingrijoreze prea tare pt. ca sunt femei care le au pana la sfarsitul primului trimestru.
Trebuie sa stai in pat mai mult, sa te odihnesti!
Iti urez din tot sufletul ca astazi sa sari in sus de bucurie cand vei citi raspunsul de la beta!!!!
Noi2 si Sandy va urez bebei lipiciosi!!!
Rodica pana acum nu am mai auzit ca din cauza ecografiei interne ai pierderi, ma intreb: doctorii acestia chiar vor sa ne prosteasca?!? Noi avem sarcini "speciale", dar femeile in mod normal au raporturi sexule normale in sarcina, nu o sonda mica de ecograf....
Te astepatam cu vesti bune!
Fumi si Amalia e mai bine ca descoperiti problemele acum si cu ajutorul tratamentului veti putea duce sarcina mai usor!!
Amalia matusico, gravideste-te si aseaza-te comoda si linistita la tricotat caci incep sa ti se nasca nepotii, incep sa fie cam multi in acest forum!!!
Apalina cum trece timpul mai ai numai 4 saptamani si-ti vei imbratisa comoara!
DannyM mai intra si prin forumul nostru cate o data ca sa ne spui cum merge
Miracol esti o dulce

toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bichi

Amalia matusico, gravideste-te si aseaza-te comoda si linistita la tricotat caci incep sa ti se nasca nepotii, incep sa fie cam multi in acest forum!!!


Da da da...mare dreptate mai ai . Matusico te poti inspira de pe site-ul dat de Sper
Apropo...sper, ce mai faci, cum te mai simti?


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

VA IUBETE MATUSICA MULT DE TOT SUNT TARE FERICITA CA V AM CUNOSCUT INTRADEVAR BICHI INCEP NEPOTI SA VINA APALINA PRIMA LOANA SI DE AICI AM PIERDUT SIRUL MA ROG LA DUMNEZEU SA FIE BINE PENTRU DEPOTELUL IRILAC SI PENTRU TOTI NEPOTEI SI NEPOTICILE



amalia tsakoniati

Mergi la inceput