Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 17

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Miha, pupici si putere multa pt puiul tau iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Miha: ma bucur ca ai intrat sa ne dai vesti, sunt(em) cu sufletul la voi. Cred ca ti-e greu dar acum ati trecut hopul, mai e recuperarea, fruntea sus mamica draga
Happy: nu stiu sa spun, ar putea fi si de la dinti, daca nu urca mai sus de 38.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Miha, recuperare rapida rapida!

Lady X, pt TSH nu conteaza daca ai mancat sau nu inainte.
Ma bucur ca ai vorbit cu pediatrul si te-a linistit. Fiecare copil are ritmul si stilul lui, uneori ne poate parea ciudat, dar daca lor asa le pica bine...

Happy, distractie la nunti!

Ronina, nu sunt cereale standard, care se amesteca cu lapte sau cu apa, aici le spune "cereales biscuitee pour panade de fruits". Oricum, am facut pauza, mai ales ca au si gluten (desi ei le recomanda deja de la 4 luni).
Cu mancatul...Lavi papa bine; dar Adri nu manca 200g la o masa, cred ca nici macar la 1 an - stiu ca povesteau pritene cu bebelusi de varste apropiate ca manaca bebe 200-250g si mi se parea absolut SF.

Despre noi... eu am pus la loc kg dat jos ... si dupa programul de 2-3 treziri pe noapte, azi-noapte a dormit 8 ore fara pauza ...wow, ce bine e sa te trezesti odihnita ...
Asta e... speram ca daca incepe bebelina diversificarea pot si eu sa incep sa mai dau jos din kg, incet incet; cred ca mai astept cateva luni...

Azi avem programata o zi in parc; ne pregatim de plecare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Miha , ma gandesc la voi sa treaca repede episodul Asta si sa va intoarceti Acasa .
.Revenim si noi dupa 2saptamani de absenta.eu am incePut munca de pe 4 si nu Mai am timP de nimic si Sunt si in urma cu somn ul. Am. citit ce mame rele sunteti si m-am amuzat.si eu tin copiii nespalati cand nu ma simt in stare.mai rau e ca Rares cere sa faca baie si eu nu- I dau voie cand doarme Emma sa nu o trezeascA .
Eu Sunt stresata cum sa -I fac program de noapte Emmei ca sa manance in jur de 7 inainte sa plec eu si nu ne iese Mereu .ii da soacra mea cu canuta si cu biberonul un pic de laptic (cam 50 ml in zile le bune) pe la 9 si cerealele din 80 ml lapte la lingurita plus fructe cam 35 gr.
La legume facem si noi nazuri desi le lua bine.o sa incercam alte combinatii poate le accepta.Vreau sa- I dau si eu banana ca pare sa ii paca Daca I-am dat sa suga din ea.
Eu ii dau niste cereale de la Plum care au 42 la suta quinoa Asta de care vorbeati voi si vad ca face kk cam la 2 zile acum in mod constant fara sa se chinuie prea mult.
Am cantariti-0 zilele trecute si avea 7.500 kg si cred ca 62 cm deci scurtuta .
Pup toti bebeii mancaciosi sau mofturosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Miha: sa dea Domnul sa fie bine!
Happy: stiu ca pana in 38.5 e de la dinti. e posibil si sper sa fie asa.

Azi da, noi avem nunta, dar mai mult de 2 h nu stam. Mergem pe la 9. Am avut si pomana de an a socrului si mergem de nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

stiti voi cumva daca eu merg la vreo nunta azi? ei.. da.. la 2.
azi atat m-am foit de colo colo ca la 4 abia mi-am facut baie, curatat si vopsit unghii.. si acum iar stau.
Alexiei i-a scazut febra aseara, azi parca sa zic k n-a mai facut.. dar e fff maraita. are momente cand geme, se vaita. dimineata s-a trezit plangand cu lacrimi.. era f agitata. i-am dat cu calgel si s-a linistit. asa a fost toata ziua. intr-un final.. acum a adormit. sa vedem pt cat timp.
dia, spor la slabit. eu inca nu m-am apucat
amy, bine ca ati terminat si cu pomana ca stiu ce stress este.
ioana, gata bagajele?
cristina, si alexia e scurta. n-am mai masurat-o demult.. dar mai mult de 64-65cm n-are. in schimb are 7850g
sa aveti o seara frumoasa.. eu ma pregatesc psihic pt ziua de maine cand alexia ma va lua de odihnita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Mihaela asa ma bucur ca Strengarul a trecut cu bine peste operatie... sper ca refacerea sa fie usoara si linistita . Stiu ca iti e greu... sa-l vezi pe strengar acolo la spital dar vreau sa te felicit pentru optimism.
Eu eram un dezastru ambulant... atatia copii bolnavi in jurul nostru ..Edu vomita intruna si devenea tot mai palid.. si oriunde ma intorceam alta poveste trista...alt copilas bolnavior alta mamica distrusa( jur ca pana atunci traiam intr-un balon ... in alea 9 zile am auzit despre atatea boli despre care nu stiam nimic.

In rest intr-o nota optimista...lui Edu ii iese dintele nr.3... e cam ciufy sper sa sparga mai repede cu greu i-am intrat in voie azi.
Si ca sa ma ajute cu momentul asta tensionat vecinii continua cu constructiile .... s-a adaugat azi un vecin cu ceva tevi pe la baie... azi a dormit Edu asa greu ...

Sunt multumita ca am organizat sifonierul lui Edu ...sper sa trecem usor de la tranzitia vara toamna...acum ca hainele sunt aranjate. Am impachetat pe cele micute ..poate ma mai gandesc la bebe nr.3 .Sunt usor nostalgica cand le-am vazut asa micute.

Va pup.

PS: Nu am numarul Mihaelei asa ca fetele care vorbiti cu ea v-as ruga sa ne tineti la curent cu vesti. Daca pot ajuta cu ceva contati pe mine doar strigati si ma bag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Miha: cum mai sunteti?
Happy: da de unde, abia daca le-am inceput Dar macar sunt epilata si sotul tuns, bagaje putem face si maine, oricum inca mai am hainite la uscat.
Chito: wow, dintisorul nr 3? La noi inca n-a rasarit nici primul Si eu am mai cotrobait azi prin dulapiorul Biancai, chiar imi face placere sa i le aranjez asa ca imi tot gasesc motive de sortat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Buna dimineata, pupam mamicile si bebelusii
Ladies, aveti cumva idee unde as putea gasi caciulite de interior.? Pls help, ca nu am nici o idee unde sa caut de cand s a inchis magazinul titan iar puiul meu are tot timpul extremitatile reci.
Multu anticipat pt idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Miha noi suntem tot cu gandul la voi. Cum mai e puiul? de tine nici nu intreb pt ca-mi imaginez.
Niko eu parcaam vazut caciulite subtiri la Z, dar nu f recent.
Chitzo si ratusca mea e ciufy (asa cum bine ai descris tu starea) si sta mufata non-stop...

Mergi la inceput