Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 17

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Niko: http://daninaline.ro/26-caciula

Eu azi am program de facut bagaje si maine o intind, nu stiu daca mai apuc sa intru, asa ca va pup pe toate si sper sa ne recitim cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

buna ziua..
noi am fost la 2 nunti, cum stiti. la una am stat pana la ora 12 .. am plecat la a 2a (prima era obligatie, a 2a prieteni apropiati). am ajuns la a 2a .. ne-am simtit super bine.. am ajuns acasa la 7
nici nu m-am mai culcat k in 30min se trezea pisica.. asa ca... sunt super obosita si ea ma crede noua si fresh
acum adormise iar.. dar minunea a durat doar 20min. nu ne mai plangem... tati doarme.. o fi bine? eu deja nu mai resimt oboseala.. cred ca s-a obisnuit organismul.. dar diseara sigur pic lata
Chito.. wow.. bb 3.. esti curajoasa. Eu nu am curaj sa ma gandesc inca la bb2.
sa aveti o zi minunata!

EDIT: ronina, sa aveti un concediu asa cum vi-l doriti si sa ne recitim cu bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Am vesti de la Miha, sunt bine, i-au mutat pe salon, marti ii externeaza. Vlad mananca bine, doarme bine si are tonus bun. Se pare ca a trecut cu bine peste acest hop.

Acum pot pleca linistita in concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Neatza!
Miha ne bucuram sa auzim de bine, multa sanatate lui Vlad si recuperare usoara!
Mirela te inteleg perfect, eu sunt rupta de o sapt si ceva, non stop doar eu cu Giulia, a devenit tot mai dependenta , nu o pot lasa cu nimeni, nu merge la altcineva in brate decat la mine, daca apuci sa dormi,odihna placuta!
eu nu vreau bb2, nici nu ma gandesc momentan.
Ronina concediu placut!
Dumnica placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

later edit : ce fel de ceai dati bebeilor?ma gandesc ca la 5-6 luni nu poate fi vb de cel de colici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Buna fetele!
Am ajuns si noi acasa de la bunici si am intrat fuga sa vad ce face Vladut. Ma bucur ca sunt numai vesti bune, bv Vlad si mami
Ronina, distractie maxima in concediu si o fetita linistita si bine dispusa!
Irina, multumesc pt ideile de gustarica pt Stef, sa vad ce va dori si el sa pape...
Mirela, sper ca ati scapat de nunti ca e tare grea recuperarea dupa o noapte nedormita, stiu.....

Noi astazi implinim 6 ani de la casatorie si imi pare rau ca ploua aici ca am fi mers cu puisorii la o terasa....mai vedem pana la sfarsitul zilei daca ne petrecem ziua acasica sau in oras.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Supermami: ma bucur ca Super Vladut este mai bine. Pupam baiat curajos!
Ronina: concediu placut si muuulta odihna.
Danaang: am folosit pana acum Baby drink pentru ca ii place. Este dulce dar eu il diluez dublu. Am luat o cutie de ceai si de la Humana cu musetel si inca ceva. Nu prea ii place acela, dar e tot pentru tranzit intestinal. Nu greseti cu nimic daca bea si acum ceai pt colici, cu atat mai mult regleaza tranzitul. Oricum ziua primeste apa, noaptea ii dau o portie ceiut.
Happy bine ca v-ati distrat. Nu a fost la cort, nu?

Noi ieri am implinit 5 ani de la casatorie. Aproape sa si uit cu pomana socra mii si cu nunta de aseara. Am fost stresata ca dormise Victoras de la 6-7 si la la 7 l-am trezit fortat. Stiam ca daca mai doarme, la noapte ioc! Am rugat o prietena sa ramana cu el dupa ce l-am culcat. Am venit la 12.30. Oricum am simtit ca lipseste ceva mereu. E prima oara cand am plecat fara el.
Una peste alta a fost ok. Petrecere frumoasa, invitati multi si in 2h... am dansat ca acu am doua basici super la ambele degete de la picioare. Eh! dar cine s-a distrat?Nusunt extrem de obosita ca n-am stat pana la 7, dar vad ca puiul doarme de la vremea asta si bine face.
Noi papam bine nu foarte mult cantitativ dar mananca repede si cred ca se satura repede. Nu stiu. Azi am facut piure de avocado cu piersica si pruna. A fost bun. Deschidea gura ca o pasarica. Acum ii pregatesc supa de pui.
Cam atat despre noi. Sa aveti o duminica placuta si odihnitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Amy si eu i-as fi dat baby drink dar din pacate il vomita...merci, oricum mai studiez piata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Ioana iti doresc un concediu frumos si abia astept sa te intorci sa ne povestesti. O sa iti simt lipsa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Niko, uite caciulite https://www.facebook.com/photo.php?fbid=440988455935428&set=a.436454093055531.108057.100000728324105&type=3

Mirela... Esti zen! Eu in locul tau imi plangeam de mila... De fapt nici nu indrazneam sa stau pana la 7, sau imi luam babysitter si pt azi

Miha, ma bucur sa aud vesti bune!

Dorinutza, Amy, la multi ani fericiti!

Ronina, concediu placut!

Mergi la inceput