Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Ali,mersi,o sa sun la preot sa intreb si eu cind sa merg pentru molifta.ca eu sunt pe linga tare.
Ca sa vezi cam ce greu imi e mie aici cu duciurile astea sa slabesc.
Asa am inceput si eu cu ingrasatul aici...dar reusisem sa ma abtin intre nasteri.apoi la sarcina iar mi-am dat drumul de am adunat 30 de kg in plus.
Asta e,cu ambitie si vointa le dam noi jos.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor. Uff de cate ori ma loghez intru la odisee si abia dupa ce nu va gasesc imi dau seama ca nu sunt unde trebuie. Ce repede a trecut timpul... parca prea repede.. deja vad fete care vorbesc de intoarcere la seriviciu....(Ada tu esti exceptia, nu stiu cum ai reusit si cu un prematur acasa si zi de zi la munca)

Noi am avut o noapte relativ normala, Silviu se trezeste dupa o repriza de 4/5 ore de somn, mananca, dar asta dureaza cam 40 minute si dupa aceea la 2h sau mai rar la 3 ore se tot trezeste. Dupa 6 dimi nu mai vrea sa doarma decat la mine pe burta sau il mai pun tot pe burta cu mine in pat. In timpul zilei e cumintel, afara doarme si cate 3 ore.


Laura multumesc. Arata foarte bine torturile si daca spui ca sunt si gustoase, sunt de luat in calcul.

Aruba la fel si torturile recomandate de tine, acum sunt indecisa, cred ca imi fac timp sa comand ceva si sa gust inainte pt. a ma decide.

Kimmy ma bucur ca va reveniti incet, incet. Si la noi completarea de seara cu lm muls este salvatoare. Fetia ta cum mai reactioneaza cu Emma, a inceput sa fie geloasa?

Freedelia multa bafta cu piticii la scoala.Pe ce motiv refuza cei de acolo operatia? Nu poti sa ii dai lm la bibe?

Diana o sa ai un program tare incarcat, dar de ce iti este frica de condus? Unei mamici cu 4 copii nu cred ca ii mai este frica de nimik




Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

dianami fa drumurile alea singura pana inveti toate semafoarele.gropile si trecerile de pietoni; asa nu o sa ai stres cu copii in masina

ali durerile dupa ligatura au fost suportabile; azi ma simt f ok deja; am sa merg sa le fac si la ceilalti doi pe care ii mai am si apoi sper sa nu mai aud de hemoroizi o perioada lungaaa de timp

la mine azi a fost tare nedistractiv;
de la vaccinul lui victor am fost sa il iau pe cel mare de la gradinita si s-au pus ambii pe plans;
victor de la vaccin zic eu, fratesu ca nu stiu ce suparare avea

a trebui sa intru pe o strada laturalnica sa ii calmez

oricum victor a plans azi dupa amiaza cat nu a facut o in cele 2 luni de viata
sper sa nu faca si febra....


noi botezul il avem pe 23.09 si tortul il fac cei de la restaurant; l am gustat si e super compozitia ; modelul e ales de noi din catalog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

A adormit. Sa indraznesc sa sper la o noapte linistita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ZIZOU

A adormit. Sa indraznesc sa sper la o noapte linistita?

Mami de Emma Mihaela
DN 13.08.2012


iti urez muuult succes , sa ai un soooomn linistit

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Si noi am avut o zi agitata ,de la 1 mi-a mancat in continuuu la tzatza , la un moment dat erau flescaite si el urla in continuare . Am iesit afara pana la urma si a adormit , acum doarme de la 8 , nici baie nu am facut si nu prevad o noapte roz ... o vad cam alba

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Multumesc Laura!
Sper sa fie linistita si la tine la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Schimbam impresii de dimineata , sa vedem care da prima cafeaua , sper sa nu fiu eu aia .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Citat:
citat din mesajul lui ZIZOU

A adormit. Sa indraznesc sa sper la o noapte linistita?

Mami de Emma Mihaela
DN 13.08.2012


Depinde de ce visezi.

Noapte buna!

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Si noi am avut o zi agitata ,de la 1 mi-a mancat in continuuu la tzatza , la un moment dat erau flescaite si el urla in continuare . Am iesit afara pana la urma si a adormit , acum doarme de la 8 , nici baie nu am facut si nu prevad o noapte roz ... o vad cam alba

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Asa si al meu,ma tzocaie de la opt.I-am facut si baie ca am crezut ca scap-Dar doarme 15min si iar ma cauta.
Oh,ca eu m-am saturat deja de alaptatul asta.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



Mergi la inceput