Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Fetelor, eu iar sunt obosita de parca am tras la jug toata ziua.azi am fost la medic si am o tendinita nu stiu cum (un nume propriu, cu K). Deasemenea mi-a dat trimitere pt dermatolog sa verific o alunita (din initiativa mea, el a zis ca nu pare a fi periculoasa). bb a stat cu ta-su vreo 3 ore, cand a mai scancit a incercat sa-i dea apa cu bibe, smecherul se juca cu tetina si radea la el. Din fericire cea mai mare parte din timp a dormit.

La noi prima parte a noptii e linistita, desi nu atat de lunga cat as vrea. De la 7 max 7 30 nu mai am treaba cu el pana pe la 1-2-3, depinde. Ar trebui sa bag somn maxim atunci dar eu ma culc tarziu. Cred ca in seara asta totusi nu ma prinde ora 10 in afara patului, ca nu mai pot.

Mi=e lene si sa mai gatesc retete mai elaborate, la pranz am trantit cateva snitele de pui ce s-au mancat urgent cu niste ceapa verde. Acum seara am facut paste cu somon ultra-rapide, asa:
am fiert paste scurte (scoobi doo) am pus o in ele o lingura de margarina, 2 cutii de somon scurse de zeama, smantana dupa ochi, sare piper si putin oregano.
Mie mi-au placut sa vad ce zice berbantul care se intoarce acusi de la scoala.

In rest, toate bune...
Daconst, am avut si eu momente la alaptat cand imi venea sa-mi iau campii. Puseele de crestere. Intre timp ne-am reglat, sugem rapid si bine...pana la urmatorul (puseu), teoretic se anunta curand, la 3 luni, om vedea.

Zizou, Laura, toate fetele...sper ca aveti o noapte linistita.

Freedelia, multumim de vesti si pupam micutul si energicul Jeff. Important e sa fie sanatos, tin pumnii sa gasesti cine sa ii faca operatia, citisem si eu despre problema asta care se rezolva simplu. Cand intru pe mailul comun o sa iti copii si tie pozele in picasa.

Ali, sunt verde de invidie pt cat ai slabit. Eu am pus la loc vreo 2 kile .

Intrebare: bb-ii vostri transpira mult? Al meu da, cand suge, pe pielea capului, de trebuie sa-l sterg cu un prosopel. Si 2, in ultimul timp face multa saliva, "balutze" ca sa ma exprim mai neacademic. Sper ca nu-i da vreun dinte...la nici 3 luni!!!

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata

EI , uite ca tot eu dau si cafeaua , sa o savurati cu placere . Andrei a dormit aseara de la 8 pana la 12 noaptea in carut , nu l-am mai luat de acolo ca il trezeam si imi strica somnul meu. Sa trezit cu o foameeee , a papat bine si s-a culcat , au urmat treziri la 2 ore

Acum se screme poate iese totusi ceva ca este cam agitat . Ma duc sa bag o cafea ca nu stiu de ce dar ma simt ft obosita .

Dana eu cam uitasem cum este sa stai toata ziua cu el la tzatza , nu mi s-a mai intamplat cam de mult .

Fleur odihna placuta , buna rau mancarea ce ai facut-o

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Laura, ce faci?Esti de planton?S-a trezit si Nectarel la 2.30 si la 5.30.As bea parca o cafea.Noi, maine mergem la doctor si o sa intreb de vaccin.Dar, nu avem decat 14 zile de la ultimul control. Acum m-au apucat altele cu semnul acela, de fapt nici nu stiu ce e, parca e cuta acum de la grasime.M arog, vad eu. M-am gandit a daca era ceva -ar fi durut sau doamne fereste , nu i-ar fi crescut manuta cum trebuie.Nu vreau sa va innebynesc de dimineata cu grijile mele.
Porumbita, nici nu veau sa mi te imagnez ieri, cu urletele in cor a celor mici. Bine ca ai mai rezolvat cu hemoroizii si sper si eu sa nu mai auzi de ei.Freedelia, chiar ma intrebam ce mai faci. sper sa reusesti sa-l operezi pe cel mic.Ali, felicitari pentru slabit. Fleur, cred ca ai cel maicuminte bebelus.I-auzi, a ras intruna, a dormit cat ai fost tu plecata.Fleur, sa sti ca si NEctarel transpira rau, vad ca acum i-a trecut.Ieri, am avut chef de cumparaturi de cosmetice si am venit tare satisfacuta. Va las si va urez o zi buna.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Raportez o noapte foarte linistita.

A dormit de la 9 pana la 1, s-a trezit a papat si apoi s-a mai trezit la 5 si apoi la 7.30. Acum doarme, mai scanceste in somn se mai screme dar e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi
Multumim de cafea
Ada daca bebe s a culcat la 5 30 tu de ce stai treaza la 6 30 Inca?nu mai poti adormi asa repede sau?
Fleur lasa invidia ca am avut de undece sa zic EU de invidie cand vedeam ca voi puneti 5 6 10kg si va plangeti si EU ajunsesem la 20?sau ca au altele 50 kg si EU aveam dublu
Va pup si sa aveti o zi linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Laura,multumesc de cafeluta!
Raportez primul somn de 5 ore .
Deci ieri a fost ceva in aer cred ca...si Emma m-a tzocait toata ziua,si s-a trezit intr-una la cate 10-15 minute...cred ca nu a avut nici un somn sanatos ieri Bine ca a recuperat noaptea.
Ieri am facut greseala de a nu ma mulge,si aseara m-am trezit fleoscaita,Emma plangea,degeaba alternam sanii.Pana la urma am cedat si i-am facut lp.A baut vreo 40 ml si s-a linistit.Azi am muls deja,ca dimineata am lapte,dupa aceea tot scade ,o fi normal?Macar sa adun vreo 50 ml sa am de completare seara,sa nu fiu nevoita sa-i dau lp,ca oricum nu-l agreaza.S-a dus visul mea de a congela pentru zile negre.

Porumbita,ma bucur ca esti mai bine in sfarsit,tin pumnii sa scapi de tot cat mai repede si sa nu mai ai treaba niciodata

Delia am vaut pozele cu printesa,ce a crescut si ce scumpa e

Pusi,chiar vroiam sa intreb si eu de vaccin.La Emma parca abia acuma incepe sa-i apara un punctulet rosu.Tin minte ca la Timi i-a copt mult mai devreme .Sper sa nu fie nici o problema.

Fleur si noi ne apucam in curand de facut modificari prin camera,deocamdata sunt la sortat sa donez ceea ce nu-mi mai trebuie.Am o gramada,si ma mai mir ca nu-mi incap!

Maria,din fericire Timi nu da semne de gelozie.Se cere mai des in brate,in rest,se implica in multe activitati,gen schimbat pampers sau la baita,si ii place la nebunie.Pentru dureri de cap si eu tot paracetamol iau.Nu tot timpul are efect insa

Mai am de citit,dar fug sa manc.Azi am foarte multa treaba,sa vedem cat apuc sa fac,ca daca face ca ieri ...pot sa-mi iau gandul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

fleur victor nu prea transpira insa robert transpira la greu cand sugea si si acum la 3.5 ani transpira mult la cap noaptea de exemplu; cand era mic am tot intrebat pe la doc dar mi s-a spus ca e ok

adarevinca nu am terminat cu hemoroizii , dupa botez pe 25 ma duc pt ligatura numarul 2 si apoi peste inca 2 sapt ultima ligatura (sper)

cu robert nu am avut curaj sa conduc singura pana pe la 4 luni ale lui (parca); acum sunt mai relaxata; dc sunt doar cu victor si incepe sa planga (si stiu ca e mancat/schimbat) doar vorbersc cu el ; dc plange rau trag pe dreapta; dc sunt cu amandoi il intreb pe robert ce are frate su... facem conversatie si il shsh im amandoi sa taca
dc tot nu merge opresc sa vad dc vrea san sau ce vrea
e mai naspa cand nu prea am unde sa opresc

eu nu sunt mare soferita, aduca in 90% din cauzuri fac aceleasi drumuri si le cam stiu pe dinafara (gropi treceri de pieteni si semafoare)

laura is de mult la cafea dar am profitat ca restul casei doarme ca sa lucrez (ca ieri cu victor asa urlator am ramas in urma cu diverse de la munca); eu am a 2 a noapte proasta la rand; i am culcat pe ambii in jur de 22. victor la 12:30 s-a trezit sa suga; robert la 1:15 a inceput sa planga in somn (nu s-a trezit insa eu m am dus la el sa il mangai/linistesc; la 2:36 s-a trezit iar victor sa suga
la 3 si ceva s-a trezit robert ca vrea apa si sa il ajut
la 4 juma s-a trezit victor sa suga
la 6 siceva iar
la 7:30 m-a strigat robert dc e ora de sculat sau nu
acum cel mare e deja la gradinita, piticul inca doarme....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Sunt la serviciu. Imi beau cafeaua ca deocamdata nu am clienti.Ali, da fata mea, nu mai pot sa dorm dimineata si mai iau tableta in pat si citesc sau scriu pe aici. Barbatu meu mai imi zice, vezi poate -ti gasesti vreunul, deghizat in piersicuta de tot vorbesti tu. Zice in gluma. Vreau sa va spun ca tudor, aseara proba sosetutele lui Nectarel de care tot tragea si nu-i intrau decat pe varfuri, si spunea uite, imi sunt bune. Daca-l ridic pe Nectarel sa dea aerul afara imi zice Tudor, ii spui Bravo, Nectarel pe cand lui daca indrazneste sa faca asa ceva il cert. Eu nu stiu ce sa ma mai fac. Ce o face Ile , ca era la munte.Zizou, hai ca a fost mai bine cu bebelusa. Kimmy, si daca nu apare nimic oare ce se face, dupa vaccin?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

laura is de mult la cafea dar am profitat ca restul casei doarme ca sa lucrez (ca ieri cu victor asa urlator am ramas in urma cu diverse de la munca); eu am a 2 a noapte proasta la rand; i am culcat pe ambii in jur de 22. victor la 12:30 s-a trezit sa suga; robert la 1:15 a inceput sa planga in somn (nu s-a trezit insa eu m am dus la el sa il mangai/linistesc; la 2:36 s-a trezit iar victor sa suga
la 3 si ceva s-a trezit robert ca vrea apa si sa il ajut
la 4 juma s-a trezit victor sa suga
la 6 siceva iar
la 7:30 m-a strigat robert dc e ora de sculat sau nu
acum cel mare e deja la gradinita, piticul inca doarme....


Felicitari ca esti tare si rezisti !

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev


Kimmy, si daca nu apare nimic oare ce se face, dupa vaccin?

Ada


Daca nu apare nimic , din ce am inteles in spital la 6 luni se repeta .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput