Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Mie imi spuneti , ii lipseste tot acoperisul de pe casa , oricum ea a simtit ca nu o agreez foarte tare .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza. Noi am avut o noapte obisnuita cu o trezire la 3, cred ca se sete, apoi la 7.30.

Roxy, te invidiez cu somnul pana la 10!! Vreau si euuu. Masaj ii fac inainte de baitza si tot cu lotiune. Asa ni s-a recomandat ca sa respire pielea, ca ramane unsuros. Acum nu mai protesteaza pe fata, dar nu suporta sa-l pun pe burta ca sa-i fac pe spate. Oricum masaj+baitza+papa=somn de voie...

Ioana, ce mari v-ati facut! Bv voua.

Laura, ma faci sa-mi iubesc soacra...

Noi am fost prin herastrau de la 10 pana adineauri. Voi stiati de insula copiiilor? E paradisul lor. Iar cei nascuti vara isi pot aniversa ziua acolo. Clar anul viitor scoatem piersicutele la joaca acolo. Abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Buna, fetelor,
Acum am savurat si eu cafeaua pe ziua de azi, am avut de dimineata program de mers la cosmetica si la shoping pt bb, ca vine toamna si nu sntem pregatiti. Of, ce scumpe sunt hainutele pt astia mici - ce ciuda im e ca nu am luat mai multe de la reduceri, dar nu erau mai grosute. Oricum, sunt frumoase foc

Laura, povetsea cu soacra ta parca e de la mine din curte . S noi am avut niste schimburi taioase de rplici pe tema asta cand am ramas gravida, ea tot spunea ca spera sa am baiat, ca doar nu sumtem fraieri sa avem fata, asta mai ales in cond in care noi ne doream fetita. Oameni dusi cu capul

Nu stiu ce sa zic de asta mic al meu, ded cateva zile mananca mai putin si doarme mai mult. In urma cu o saptamana manca in medie 120 ml la o masa si manca apropae la 3 ore. Acum mananca 6 mese pe zi si are o medie de 90, si aia mancati cu scandal. In schimb, doarme bine si ziua si colief+infacol cred ca il ajuta, nu prea il mai doare burtica. Oare sa o sun pe dr? A luat in cont in greutate zilele astea, o fi vreun alt fel de puseu de crestere? Imi e frica sa nu cumva sa uite ca ii trebuie mancare

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Salut fetele,

Azi Eric mi-a facut ferfenita dimineata, s-a trezit la 5, 6, 6.30, 7,8. Dar nu pot sa ma supar pe el, ca am dormit de la 9 30 la 2, apoi pana la 5. Incep sa ma obisnuiesc cu culcatul devreme.

Laura, soacra ta sa se ia de manutza cu socrul Adei si sa mearga sa se trateze sau sa va lase Dumnezeului in pace.

Revin

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Fleur, si eu sunt trezita de cu noaptea'n cap. pitikul de la 6 n-am avut mai mult de 10 min de somn legate in casa. Asa ca am stat pe drumuri, am fost la un targ de haine si...am facut o super baie in mare cu Alexandra. Ai mei l-au plimbat pe Eric si noi am avut ceva timp impreuna ca fetele. A fost o zi adevarata de vara, am stat si in parc pana la 21. Sunt cam cocosata dar acum tb sa ma apuc si de ceva ordine prin casa, sa pregatesc uniforma de scoala a fetei, am de calcat...am atatea de acut incat mai bine ma bag la somn.
Cu socrii, nici ai mei nu sunt de pus in rama dar macar sunt topiti dp nepoti. In rest prefer sa nu le cer prea mult ajutorul. Si nici la parinti. piticii mei dp creier, ma descurc mult mai greu singura dar totusi mai usor pt creierul meu asa.
Merg sa imi dezlipesc fata de la Tv. Am cam lasat-o de capul ei cu Tv-ul vacanta asta, macar mai puteam respira si eu. Dar de luni sa te tii cu programul, o sa cam iasa seara cu tragedii ca n-o s-o mai las la serialele preferate.

A, pe langa putza am alt stress cu Eric. Are un punctulet mic rosu pe spate, ca o alunita mica. Abia astept sa ma lamureasca pediatra.

O noapte usoara cu putine treziri. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fleurdelise
Laura, soacra ta sa se ia de manutza cu socrul Adei si sa mearga sa se trateze sau sa va lase Dumnezeului in pace.


o bagam si pe soacra mea in schema asta . a mea isi iubeste asa mult nepotii, asa incat in 9 sapt a simtit nevoia sa isi vada nepotii doar de doua ori, cate 10-15 minute, desi locuim in acelasi oras . nu, nu lucreaza ca sa zici ca e ocupata, e pensionara si are timp berechet. doar ca nu are sentimente pt copiii lui fii-su.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ioana, felicitari pt cele 3 kg. si la mine regurgiteaza eric uneori, tot asa, cand se agita. dar cata vreme ia bine in greutate, nu imi fac griji.

fetelor, unde gasesc paturici groase, pilote si saci de dormit pt bb-i? nu ma trimiteti la ikea, ca nu avem la timisoara iar la budapesta nu ma incumet sa merg.

multumesc pt raspunsurile legate de alocatie bb-i.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

balanta eu am luat sapt asta un sac din Galeria 1, alb cu picalete roz, mai aveau unul cu picatele argintii si unul alb cu dungi rosii. Magazinul este la etaj, chiar langa scari, asa drept in fata.

Am mai vazut tot sapt asta la Bega sus la etajul 2 parca la magazinul Haiducel aveau expusi 2 saci, modelul era potrivit pt baietel si erau mai grosuti decat cel de la galeria, iar la pret cam tot acolo 80 si ceva pana in 90 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
fetelor, unde gasesc paturici groase, pilote si saci de dormit pt bb-i? nu ma trimiteti la ikea, ca nu avem la timisoara iar la budapesta nu ma incumet sa merg.


In Carrefour gasesti paturici si saci de dormit. Nu stiu daca si pilote, dar tind sa cred ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Baietii dorm, acum pot si eu sa mai scriu.
Toata ziua i-am hranit, cand pe unul, cand pe altul: adica am alaptat si am gatit, nici n-am iesit din casa.

Ali, ma bucur ca te-ai dres cu Voltarenul. Si eu am stat luni de zile cocosata de spate si cu dureri infioratoare la maini pana sa-l incerc.

Azi ne-am distrat ceva cu bursucelul nostru. Mai nou se plictiseste singur in patut, ziua, si il luam in living, mai in balansoar, mai pe canapea pe perna de alaptat. Azi de la 6 la 7 seara ne-a oferit o repriza de gangurit, chicoteli si hohote de ras (mai mult niste galgaituri, asa), de ne prapadeam de ras si de drag pe langa el. I-am montat un parc sau paturica din aia de joaca si de maine o incercam, sper sa-i placa. A, si e f atent la tablouri, rade la ele, cu cat mai colorate cu atat mai bine.

Partea a 2 a e ca anuntatul puseu de la 3 luni nu ne-a ocolit, se pare. A papat ziua la 1-2 ore, ultima masa de la 7 nu se mai termina ,dupa o ora i-am scos eu sanul din gurita ca era practic adormit dar tot toncanea. Sa vedem cum trece noaptea asta.

Va pup pe toate si sper ca sunteti bine, a fost liniste azi pe aici.

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput