Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Raportam acelasi program , a dormit un pic mai rau ca de obicei ca tare mai este fornait

Azi plecam si noi la tara ( ca mi-e dor de soacra-mea ) si ramanem si peste noapte , va fi prima lui noapte in afara casei , sper sa nu avem circ

Multumesc Maria de cafea , o savurez acum

Fetelor nu v-am povestit ce a facut soacra-mea la botez? ... pana sa raman gravida era ft suparata ca toata lumea are nepoti si ea nu are , dupa ce am ramas gravida ma bazait toata sarcina ca trebuie sa fie fata , cred ca v-am mai zis ca ei ia murit fata la 20 ani , anul asta face 8 ani de cand a murit .... in fine ... a sperat pana in ultima clipa ca este fata si nu au vazut medicii bine sexul copilului , si la biserica am fost 4 botezuri la care un cuplu a avut 2 gemenute ... s-a dus la oamenii aia si le-a spus sa le dea o fata ca au 2 si le da ia baiatul , am inebunit , eu nu am auzit-o atunci ca circ iesea , a auzit-o lumea . Nu va spun ce m-am certat cu sotul , e chiar nebuna , oricine o intreaba de nepotasu-l spune ca seamana cu fata ei si el nu are nimic in comun cu ea . Chiar a pus capac faza asta ,de cate ori il vede spune ca seamana cu o fetita . Stie ea cate sacrificii si cati ani de chin am indurat eu ?!? Poate a stiut Dumnezeu de ce mi-a dat baiat , sunt ft suparata pe ea , cand vad ca nu se resemneaza ca are un nepot . Mie mi se pare ca nici nu-l iubeste , nu vede decat fete , imi pare tare rau pt ceea ce s-a intamplat in viata lor dar este copilul meu si nu vreau sa fie comparat cu nimeni si nimic

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi
Fleur draga mea sa Sti ca iti rog pe sanatate ca m ai salvat de durere.dupa ce mi ai spus ieri de crema direct m am facut si m am mai facut si inainte de culcare o data si m am trezit alta.si mi e ciuda pe mine ca sunt proasta si m am chinuit atata cand remediul era atat de simpu:dat cu crema.si pe langa asta am incercat sa il tin cat mai putin pe Denis in brate.am bagat carutu in casa si l am pus mai mult in el.
Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza! raportam prima trezire la 6 si finala la 10!!! akum papam tzitzi :) ne-am trezit cu un mega kaki care a trecut pana si prin faimosul scutec babylove!
carmen - bcr gandim la fel :) am banuit si io k tre sa existe o oaresce leg intre dimensiune si cantitate...nu-mi venea sa o trezesc aseara pt baie k abia se linistise. oricum e prima data cd intarziem cu baitza, dezi nu avem chiar o ora fixa. wow, ai reusit sa-l faci pe bb Patrick sa stea la masaj? cool! ii faci inainte de baie? noi facem dupa k fol lotiune nu ulei. ii place maxim pierzicutzei, se intinde pe tt partile :)))
fleur - io am inceput sa iau hainutze groase: salopete, bluze, pijamale, i-am comandat 2 geci de iarna, a primit trening, caciulitza si un combinezon...deci avem ceva hainutze in caz k da frigul :) o sa-i mai cumpar cu siguranta ceva de la targ sapt viitoare :)
porumbita - noi o sa depunem la sect 2, am vb deja cu cineva de akolo, la Obor e. sapt viit vreau sa depun pt alocatie dp ce fac rost de extras de cont si pt indemnizatie abia in nov cd termin postnat. caut lista de la tantik de la primarie si iti zic ce acte tb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

laura draga, e dusa soacra ta! cu scuzele de rigoare, dar cum puii mei sa sp asa ceva?!? cand te chinui atat sa ai un copil chiar nu mai conteaza ce sex are! in fine, sper sa aveti un w-e linistit si bb Andrei sa fie cumintzel :*
ada - e baiat mare Nectarel! sper sa revina la sentimente mai bune Tudor :*
noi diseara am chemat-o pe buni sa stea cu pitik k ma scoate sotzulache in oras sa sarbatorim cei 5 ani de casnicie pe care ii implinim azi :)
va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ms roxypuy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Roxy, distrac#539;ie pl#259;cut#259; si mul#539;i ani īnainte.Laura, soacra ta s-ar potrivi de minune cu socru-meu. Am chef de o schimbare.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Roxy , la multi ani si distractie placuta !!!

Ada , sa le facem cunostinta

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev
Am chef de o schimbare.

Ada



Si cam pe unde ai vrea sa ajungi ?

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna dimineata fetelor, si bine v-am regasit! Noi suntem inca la cluj. Pana acum investigatiile la dr au decurs ok si se pare ca totul e in regula.
Am facut si noi 3 kg in sfarsit
Singura chestie care ma deranjeaza e ca regurgiteaza aproape dupa fiecare masa si nu o pot pune jos din brate ca se agita si da afara...
De dormit, parca si-a facut si ea program...de la 11 seara la 4.30 dimineata si se mai trezeste la 7. Dar ziua e circoteca continua de nu apuc sa merg nici la baie uneori.

Fetelor, mie mi-a venit menstruatia. O fi in regula? Am 7 saptamani de la nastere...

Laura, soacra-ta nu are toate tziglele pe casa.... Saraca de tine...
Nu o mai baga in seama!

Va pup fetelor pe toate fara exceptie!
PS: Am si eu poze cu piersicuta dar nu stiu sa le pun pe picassa :-(

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ioana, m#259; bucur ca sunte#539;i bine. Vezi, ca se poate sa faci ceea ce mi-ai spus. Laura, nu #537;tiu ce vreau dar vreau o schimbare. M#259; gāndesc eu la mai multe.

Ada

Mergi la inceput