Strugurasi de Sept-Oct 2011 *68* LMA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

....sa nu uit: piticul meu nici nu imi simte lipsa Ieri l-am pupat la plecare, i-am zis pa si el se uita dupa mamaia. Ma oftic in sinea mea dar ma bucur ca nu sufera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

....sa nu uit: piticul meu nici nu imi simte lipsa Ieri l-am pupat la plecare, i-am zis pa si el se uita dupa mamaia. Ma oftic in sinea mea dar ma bucur ca nu sufera

I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George


Nu fi trista Klau,nepotii trag mai mult la bunici decat la parinti uneori, mai ales daca le fac toate poftele
Si al meu cand ajung acasa se bucura ca ma vede dupa care il striga pe tataie. Cand il vede pe tatal meu parca il vede pe D-zeu, uita complet de noi si vrea la el instant pentru ca stie ca tata ii face in voie, il plimba, petrece mai mult timp ziua in compania lui.... .


mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Klauditza si eu am scos-o acum 4 luni. E parfum pe langa cezariana, sa nu-ti faci griji. Gaza mea avea 8 luni si mai si alaptam, dar m-am descurcat. Am avut lapte pus la congelator care a ajuns numai bine pana am revenit din spital. Apoi am reluat alaptatul. Oricum, operatia e foarte usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

BUJO of! Nu stiam ca ai facut si tu operatia... Nu de operatia in sine mi-e teama ci de urmari. Adica nici nu am avut timp sa ma documentez care sunt urmarile. stiu ca se poate trai si fara. 100 ani, dar lipsa unui organ are sigur si efecte negative

RALUCA. strugurasii sunt niste rasfatati la bunici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Klau sa stii ca si eu m-am gandit la urmari. Insa nu mai era cale de intoarcere. Aveam niste crize de imi era si frica sa respir, dar sa mai mananc ceva. Acum sunt ca o floricica. Mananc absolut orice. Este adevarat ca eu defel nu mananc prajeli sau grasimi prea multe, insa cateodata imi mai fac pofta cu o omleta sau un carnacior prajit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna fetelor

Am luat-o pe urmele Anastasiei.Azi noapte mi-a fost rau si am azi mi-e la fel de rau.Aceasta stara am avut-o in sarcina

Anastasia mari noaptea mi-a facut diaree la greu si a si vomitat.Am fost cu ea la doctor si are putin rosu in gat.Ne-a dat sumetrolim.Nu mai vomita dar mai are diaree.
Mucilagiu nu vrea, ceai nu vrea.Am mai pacalit-o cu seringa d ela nurofen.Poate i s-o fi dus si ei ceva pe gat.

In rest este voioasa, si vorbeste intr-una in chineza.Ma imita tot timpul.Intr-o zi dam cu matura in bucatarie si a venit cu farasul.Cand ii schimb pampersul eu zic pfiuuuuu si face si ea la fel,dar nu se intelege cum zic eu.Cand mergem cu carutul eu ii zic brrr brrrr si zice si ea dupa mine.



Mikka eu i-0am luat mingea magica si carticica muzicala.Cu carticica se mai joaca dar mingea nu o baga in seama.



Va pup ca s-a trezit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

RACH ne faci vreo surpriza? Un fratior? Multa sanatate Anastasiei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

a inceput numaratoarea inversa pana la prima veste de fratior de struguras?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Alayna nastere usoara surioarei, sa aiba un bb sanatos! Foarte fain ca e tot strugurel.

Jade, eu si retele suntem doua drepte paralele.

Camady, felicitari pentru modul in care imparti viata profesionala cu cea personala si pentru cum te simti. Eu una abia asteptam sa ma intorc la munca, am impresia ca ma plafonez si ca nu sunt nici ok cu Andrei din aceasta cauza. Trebuie clar sa mai fac si altceva. Din complexul in care stau ies foarte, foarte rar si in afara de curatenie, spalat si tot ce inseamna Andrei nu stiu. Nu am mai vazut un film, nici macar la tv, nu am mai iesit cu fetele sau cu prietenii decat foarte rar.
Cu toate astea am fost o saptamana la mare si una la munte, dar parca a fost acum o mie de ani.

Pinky, disctractie placuta la party-uri! Legat de iritatii, noi am rezolvat cu putin ulei de masline, spalat des, asta prima data si a doua oara cu spray cu apa termala.

klau_ditza, sanatate! Sa ai putere sa treci peste toate! Sunt si momente din astea in viata, asta e de fapt viata.

racheel, sanatate tie si Anastasiei!

Meniul nostru de astazi:
-fructe (pepene galben, mar mic, putin mango), branzica de vaci si 2 biscuiti
-vita cu legume
-gris cu lapte

Vorbeati despre olita, noi am cumparat-o acum 2-3 luni, dar inca nu am pus-o in functiune. S-a jucat cu ea la inceput, acum nu mai prezinta interes. Iar eu am decis sa nu-l pun deocamdata, cand am citit ca sistemul lor urinar se dezvolta pana pe la 3 ani, dar pana la 1 an si 8 luni este dezvoltarea cea mai rapida si importanta. Se pare ca, ei isi formeaza reflexe sa faca pp si kk, ceea ce spun ei acolo le deregleaza sistemul urinar. Asa am decis eu acum, nu stiu daca peste 1-2 luni nu ma razgandesc. Vreau sa vorbesc si cu pediatra despre asta.

Vai fetelor,ce dor mi-a fost de voi si de strugurasii nostri!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

sau de surioara

In aceeasi tema, sotul meu iubit, de cateva luni bune, vrea surioara pentru Andrei.

Citat:
citat din mesajul lui seidana

a inceput numaratoarea inversa pana la prima veste de fratior de struguras?



Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Mergi la inceput