Strugurasi de Sept-Oct 2011 *68* LMA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:


La multi ani, Iancu!!! Sanatate, noroc, fericire din belsug !!!!

Helenutza eu iau untul gata facut de la un magazin de produse traditionale, intai am discutat cu patroana, mi-a spus ca are stana si laptele este de acolo, deci sunt animale care stau in libertate, pasc iarba nu mananca cereale si alte porcarii. Alta sursa mai okm nu am gasit. Tot ea imi aduce laptele de capra.

Oana, multumesc pt sfat, nu o sa ii mai dau galbenus combinat cu unt ci separat, o zi unt, una galbenus..

Rach multam pt raspuns
Poate ati luat ceva vreo chestie la stomac amandoua...

Andreea deja ati inceput proiectul bb2? Vreau si eu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Multumesc pentru raspunsurile despre calut. mergem in weekend sa o pun pe cativa sa vedem cum reactioneaza.

Eu caut acum un fotograf sa facem o sedinta foto pentru un an :D am fost la o firma de asta cu mini studio si m-am speriat de preturi... stiu 2 fotografi romani pe aici si vreau sa-i intreb cat cer, dar sunt convinsa ca mai putin decat au zis aia.

meniu de ieri si azi:

mar, para si biscuiti
supa crema din spanac, dovlecel, rosie, ceapa verde, dreasa cu smantana
paste cu sos de rosii si carnita de curcan.
iaurtel
in manuta banana, branza cedar, biscuiti, rosie, castraveti, pufuleti si ce o mai pofti :D

am luat azi doua vase mici pentru gratin sa incep sa-i fac retete la cuptor :D
cred ca o sa ma boscorodeasca bona :))

alayna, nastere usoara!

si eu sunt ok ca-s la servici. nu-s genul de stat acasa. as innebuni.
eu am noroc ca fii-mea pe mine ma vrea cum ma intorc acasa. ii da cu flit la bona in sec 2 de cum ma vede. partea proasta e ca plange daca dispar din raza ei vizuala si ta-su mai tre s-o pacaleasca daca vreau sa ma duc la baie sau ceva. :D

bineinteles ca imi creste inima cand vad cum topaie de fericire cand ma vede si ma ia imediat de gat si se lipeste de mine cand ma intorc de la servici.

nu credeam ca pot iubi asa de mult. inainte de Bibi ma gandeam ca nu pot iubi pe cineva mai mult decat il iubesc pe sotul meu. dar vad ca se poate mai mult :D
eu ma tot intreb cum o sa pot sa o las sa plece de langa mine cand o fi mare ca acum respir pentru ea.
eu tot incerc sa-mi infranez posesivitatea asta :D
am luat-o prin porumbi, ma scuzati :D





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

la multi ani, Iancu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Da, mikka11, pot spune ca l-am inceput

Acum asta imi lipseste o sarcina, fara job...cu copil de un an...:))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


La multi ani Iancu !!!

Helenutza, eu fac asa http://jurnaldenutritie.ro/2012/06/26/unt-crud-din-smantana-adevarata/
Am auzit si eu de sibieni de bine, dar nu stiu detalii.

Jade, nu vazui intrebare. http://andreeachinesefood.blogspot.ro/2011/10/tort-cu-mure-si-alune-de-padure.html inlocuieste murele cu zmeura, e demential tortul :D

Pinky fol scutece textile?
si noi ca Oana cu weleda


Oana, apropo de ou sau unt. E problema in combinatie sau ca e multa grasime?
Adica daca un ou are grasime 10 sa zicem si o lingura de unt 20
impreuna 30, deci mult, dar daca mananc jumate de galbenus si putin unt, in total vreo 10 grasime, e ok?

May, asa ziceam si eu cu dragostea. Si faptul ca o iubesc mai mult in fiecare zi tot mi s-a parut superb :)

Eu stau acasa si imi este foarte bine. Am foarte multe prietene in zona cu copilasi cu care ies la plimbare, merg pe la serviciu destul de des, mai ies cu colegii de serviciu la pranz (da, si cu Maia).
Chiar nu vreau sa revin la job, ma tot gandesc sa imi deschid o afacere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, daca sunt mici cantitatile e ok. daca deja vb de jumate de galbenus cu unt mi se pare multicel in conditiile in care medicii recomanda max 2 galbenusuri/sapt fix din cauza sta, ca e prea gras. ori mika am inteles ca da o zi da una ba. nu stiu daca il da pe jumate sau intreg. eu daca as da jumate, o zi da una nu , nu l as mai combina cu alte grasimi.

si eu ma gandesc la un biznis. mi e prea bine acasa.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Fetelor multumesc frumos , ii tin pumnii sa nasca usor


Iancu sa cresti mare ,sa fii sanatos si sa asculti de mami !

Alinutza bine ai venit ,hai scrie-ne mai des

Jade de ce intrebi de tetine ? Nu stiu ce sa-ti zic ,alea sunt pe numere ,nu? Noi folosim numai de la Nuk si sunt diferite fata de cele de la Avent . Tetina nr 4 Avent e dupa 6 luni ,asa scrie pe net

Oana si Lena ganditi-va sa faceti o afacere impreuna ,mai ales ca sunteti in acel oras si aveti acelasi gand
Nici eu nu vreau servici ,macar un an sa mai stau cu Nouras ca-mi face viata prea frumoasa si iubesc sa stau lipita de ea
La anul va merge la cresa si imi voi cauta si eu ceva de munca

Sei ce desteapta e Ela



Menu :
-branzica cu piersica si banana
-supa de legume (mazare,ceapa,cartof,morcov,telina ,porumb) cu carnita pui
-iaurt cu cereale


Noura are nasul infundat de o saptamana , facuse febra si dr ne-a dat numai Nurofen inca nu si-a revenit complet ,nu poate respira ,ii mai picur apa oxigenata in nasuc dar degeaba si la farmacie nu-mi da nimic fara aprobarea medicului
Am incercat sa-i mai scot din nasuc cu pompita ,dar mucisorii sunt ca apa
Ceva sfaturi cum s-o ajut sa respire mai bine?





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May.. parca ai zis de la mine citire tot ce ai zis in mesajul de mai sus- mers la baie cu prosteala, flit la mama, agatat de mine
.. cu iubitul... hm .. eu nici acum nu cred ca pot sa iubesc cat o iubesc.. in fiecare zi descopar inca un gram de iubire in plus, si inca unul si inca unul pana vad ca m-am umplut de iubire pt ea.. si eman asta prin toti porii..

Pai mie cum sa nu-mi fie bine la servici daca in o luna maine e a 3-a vinere in care sunt free si vin la 2 acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

lena saru mana muult
nu numai pt reteta de tort care arata demential , ci pt blog
eu ador mancarea chinezeasca si acum mi ai dat de lucru

alayna hai ca m ai luminat tu cu tetinele , ca oricum nu mi raspunsese nimeni
m am uitat pe net si am aflat ce cautam (ca nr 4 este maxim)

andreea bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

si eu mor dupa mancarea chinezeasca. merci de blog

eu tetine 2 folosesc ca oricum bea lapte putin. 500 ml in 24 de ore.

ne-am trezit cu inca un ditisor in gurita. fara scandal, febra sau altceva
e caninul.
e ok ca are 2 jos si acum i-a iesit un canin?
parca si broome patise ceva similar dar nu mai stiu raspunsul ancai....

Mergi la inceput