Strugurasi de Sept-Oct 2011 *68* LMA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

fetelor , toate ati platit vaccinul asta de 1 an ?
deci sa inteleg ca el de fapt se gaseste , dar cu bani pai cum vine asta ... mama masii de treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Am vazut eu ceva discutii pe aici despre vaccin, dar am crezut ca numai pentru cei care au ales schema cu plata.
Sa inteleg ca acum la un an, platim vaccinul in jur de 300 lei?

wow

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

fetelor , toate ati platit vaccinul asta de 1 an ?
deci sa inteleg ca el de fapt se gaseste , dar cu bani pai cum vine asta ... mama masii de treaba

_


de T 1+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JAde.. eu nu am gasit nici de cumparat, am sunat la 3 lanturi de farmacii in cj , numai infarixul, dr mea a sunat o mamica care a cumparat vaccinul si apoi s-a mutat in bucuresti si a lasat vaccinul l-a ea.. asa l-am procurat.. infarixul e catre 300, pentaximul ( cel din schema de la stat) e 169 am dat noi ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

JAde.. eu nu am gasit nici de cumparat, am sunat la 3 lanturi de farmacii in cj , numai infarixul, dr mea a sunat o mamica care a cumparat vaccinul si apoi s-a mutat in bucuresti si a lasat vaccinul l-a ea.. asa l-am procurat.. infarixul e catre 300, pentaximul ( cel din schema de la stat) e 169 am dat noi ..

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



am inteles ... uf , ce kk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Michela
apropo de mancare grasa, eu sunt intr-un grup pe FB se numeste Alimentatie Traditionala, majoritatea de acolo sustin ca alimentatia bogata in grasimi (cele bune) este foarte buna pentru noi.
Parerea lor este ca e bine sa incepi diversificarea cu carnita, ficat, galbenus de ou, supa de oase, si ca organele sunt mult mai hranitoare decat carnea macra.

Ei, o sa iau si eu balansoar, m-ati convins :P
Daca o fi sa iau oricum il iau din lemn :)

Raluca, da ai dreptate, trebuie sa ai timp... eu mai mult am citit cand eram insarcinata. Cand dormeam cu Maia in brate (off topic :imi aduc aminte si acum cum imi spuneau toti, o sa se invete in brate. Ei uite ca acum doarme singura pitica mea. Nu s-a invatat :d)
Si mai citesc seara cand adoarme, sau in timpul zilei
Dar recunosc, neglijez alte lucruri, cum ar fi vesela, care o spala sotul cand vine, mancarea mea, curatenia (facem sambata impreuna) etc :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

fetele , am si eu niste zmeura , imi recomandati si mie o reteta de ceva bun ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri!
Mariei ii este bine de cand mananca asa, eu ma bucur ca macar mananca ceva, stiti cum stam noi cu mancarea. Lena si eu m-am gandit ca are vreo carenta pe care inceaca sa si-o rezolve asa..
Din cate am mai citit, untul e chiar ok sa fie consumat de catre copii, recomadat mai ales cel bio. eu nu am gasit bio dar ii dau de casa, facut din smantana adevarata, nu cea din comert. cat despre laptele crud, eu nu ii dau laptele ca atare ci fermentat (il pun la prins apoi scurg si imi iese branza cruda), stiu ca lactatele fermentate sunt ceva mai sigure si pline de bacterii bune.

May avem si noi calut, Maria nu prea agreeaza sa se legene in schimb are si roti si adora sa o plimbam cu el prin casa, cu viteza de preferat. Si ii mai place sa il impinga prin casa

la voi ce jucarii au succes?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka.. la noi au succes :
-pianul/orga
-toba cantatoare
-bebele si winnie
-paharelele
-cercurile
-sortatorul
-cartile
-www.google.ro/imgres?um=1&hl=ro&biw=1366&bih=575&tbm=isch&tbnid=RMIQbhrQJJ9r4M:&imgrefurl=http://www.cauti.ro/produse/detalii/kiddieland-masina-winnie-the-pooh~~4273558.html&docid=8WZ4dJHqbix31M&imgurl=http://static.cauti.ro/images/merchant_products/2/2828/2336/233604_1_large.jpg&w=600&h=600&ei=cptQUOvrJdHBswbLzIC4DA&zoom=1&iact=hc&vpx=219&vpy=125&dur=833&hovh=225&hovw=225&tx=129&ty=106&sig=108118147871418709455&page=1&tbnh=121&tbnw=121&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:1,s:0,i:70" target="_blank">masinuta
-animalutele de plastic
-si are un tractors cu sunete pe care-l plimba mult in casa
-vasele de jucarie

Oricum ei ii plac jucariile in general, insa cu astea se joaca zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

fetelor, pe fb alayna a postat asa: yuhuuuuuuu vine barzapoate o sa ne anunte ea oficial

ayan nu prea se joaca cu jucarii:(..nici nu are asa cine stie ce, decat nsite ursi din plus, animalute din plastic si niste d'alea cantatoare, masini dinozauri rate care merg singure si canta..dar hm..nu prea e asa innebunit, are el un urs cu care doarme de cand e bebe si pe ala inca il adora,cul il vede se bucura si il ia repede in brate si il dragaleseste...mai mult acum e cu toate obicectele din casa, imi cara sticlele de plastic si le pune in cosul cu rufe.....de astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Fetelor ,sora mea se pregateste sa nasca un strugurel e cu bagajele la usa ,fetele de la odisee au inceput galeria
Vine barza in familie cum ar veni .....la mine PERSONAL nu inca ! zz

Mergi la inceput