Dovlecei de Sept-Oct 2009 LMA*22*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Mi-am adus aminte ca mai vroiam sa va zic ceva. Stiti ca saptamana asta am reinceput si noi cresa. Ei bine, dupa doua luni de stat acasa, ma asteptam sa faca fitze dl Rares dar nu. A fost tare incantat ca se poate juca din nou cu copiii. Sunt tare multumita ca a fost asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Mi-am adus aminte ca mai vroiam sa va zic ceva. Stiti ca saptamana asta am reinceput si noi cresa. Ei bine, dupa doua luni de stat acasa, ma asteptam sa faca fitze dl Rares dar nu. A fost tare incantat ca se poate juca din nou cu copiii. Sunt tare multumita ca a fost asa.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Raisa are nevoie de ajutorul nostru!


Felicitari lui Rares pentru cat a fost de cuminte! Sper ca si fratele lui de cruce(Mihai) sa faca la fel. Monica cu mare placere, chiar imi doresc sa ne intalnim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Gata!
L-am lasat acolo cu inimile facute bucatele,si a mea ,si a lui ... Plangea foarte tare un baietel si asta l-a facut si pe el sa nu inteleaga ce se intampla,au mai plans doi-trei copii. Cand a iesit ultimu ltatic, la vre-o 30 de minute dupa mine, mi-a spus ca mai plang doi copii : cel care i-a facut pe toti sa le fie teama si sa planga ,si inca unul ... L-am intrebat daca cu tricou albastru,si el a spus ca are ochi albastri,si parca da,si tricoul de aceeasi nuanta. Am inceput sa plang si eu , ca era Paul ... Of, trec si astea. Ce ma bucura este faptul ca cel care plangea tare nu arunca cu nimic , si toti ceilalti erau linistiti , se jcuau, se consolau unii pe altii si am recunoscut cativa parinti de prin parc.
Va pup, ma duc sa imi adun bucatelele de inima ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

In primul rand LA MULTI ANI Alexandra de Danuta 1979! sa ai parte de tot ce este mai bun!

Lali si Mihai a plans de la dus ingrijitoarea la Ramona in grupa. Insa ce m-a bucurat pe mine a fost faptul ca la pranz, cand m-am dus dupa ei, Mihai nu plangea si mi-a spus ca i-a placut si mai merge si maine.

Asa ca fetele fruntea sus! Trecem noi si peste asta, si ca sa o laud si pe Ramona, ea a fost foarte cuminte, si culmea pt prima data mi-a spus ca ar fi vrut sa mai ramana la gradi. Deci se poate.

Va dorewsc acomodare usoara si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Pup fetele
La multi ani celor sarbatoriti ! Sanatate si impliniri!
Fetele cu gradi si cresa va doresc sa treceti cat Mai repede peste aceste clipe "lacrimogene" si sa va acomodati cat Mai repede
Si Noi cand am inceput cresa fiul meu era Mai mic
Un an si zece luni la prima cresa si 2 ani si 7 luni la a doua
Cresa cu care am incheiat socotellile la 2 ani si 10 luni
Un an de zile cat am mers la cresa rareori erau zile in care nu Plangea ca l las acolo si eu pe langa el cand ieseam din cresa plangeam de mila lui
Acum avem dubii in privinta gradinitei nu stiu daca fiul meu se poate acomoda sau nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Buna dimineata

fetelor, va pup tare!

nu am mai avut timp sa intru deloc-deloc. va multumesc tare pentru urarile de ziua lui Carol. daca reusesc, mai intru mai tarziu sa va mai povestesc despre noi cate ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Hello girls,

Lali cum merge cu gradi?

Danuka eu zic ca daca rezisti sa il lasi la cresa/gradi 2 saptamani cu toate istericalele copilului, sunt sanse foarte mari sa se obisnuiasca. Daca dupa doua sapt inca plange..... nu stiu ce sa zic. La noi cam 2 sapt a plans dar nu mereu, doar cand il lasam si il luam si putin in cursul zilei. Bine, eu nu l-am lasat decat cate 4,5 ore pe zi. A mers asa 1 an iar acum dupa 2 luni de vacanta nu a plans deloc ba chiar a fost incantat sa se duca la masute, scaune si copilasi.
Cu toate astea imi aduc bine aminte ca si eu am fost tentata sa renunt la ideea de cresa dupa primele saptamani pentru ca racea non-stop.

Ioana, welcome back.

Laura multa sanatate Ramonei si acomodare usoara lui Mihaita.

Pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetele,

Laura cum e Ramona? L-ati dus doar pe Mihaita la gradi?

Kem cum mai stai varuitul?

Lali cum i se pare lui Paul la gradi?

Pupici.

Se vede ca am o perioada mai lejera la munca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Pup fetele
Nu este vb numai de plans noi avem un comportament exagerat
De isterii si b#259;tut alti copii cu sau fara motiv de cand am inceput sa mergem la cresa


Mergi la inceput