Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

O, sunteti avansati! Noi continuam sa vomitam la fiecare pipi facut in olita sau wc. Incep sa cred ca i se trage si de la miros, poate si se incordeaza prea tare... nu stiu. Fiecare pipi se lasa cu spalat de covoare sau prosoape. Eu l-as lasa in pace, candva o renunta singur,peste tot scrie ca atunci cand e pregatit, cere olita. Problema e cand treb sa mergem la gradi, ca treb sa faca pana plecam, ca altfel umple scutecul, uneori da si pe langa, asta pt ca bea si seara si dimineata lapte, in total vreo 600 ml. Si atunci il bat la cap sa stea pe olita. In rest il las in pace. barbatu-meu in schimb e mai stsat, plus ca are niste prieteni, astia de maine, care fac atata caz de zici ca e dovada de proasta cstere ca face copilul inca in scutec. Dar ma rog, cumva m-am obisnuit, multi ma privesc pe mine ca principala vinovata ca nu mananca copilul si ca face inca in scutec. Unii, mai tupeisti, imi spun ca nu mananca pt ca nu l-am obisnuit sa-i dau, sau pt ca eu nu gatesc, altii, mai timizi, ma intreaba daca eu fac mancare gatita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am uitat sa spun ca am primit cadou de la Pisi un voucher pt produse cosmetice pe care am de gand sa-l fac praf luni
Sunt tare bucuroasa ca aseara m-a sunat maseuza mea ca din 24 sept reincepe treaba, de cand astept , a nascut si ea si acum se intoarce in campul muncii are bebe aproape un an
Daca tot vine toamna si nu mai iesim toata ziua afara vreau sa merg si la aerobic din nou , sper sa am timp


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

O, sunteti avansati! Noi continuam sa vomitam la fiecare pipi facut in olita sau wc. Incep sa cred ca i se trage si de la miros, poate si se incordeaza prea tare... nu stiu. Fiecare pipi se lasa cu spalat de covoare sau prosoape. Eu l-as lasa in pace, candva o renunta singur,peste tot scrie ca atunci cand e pregatit, cere olita. Problema e cand treb sa mergem la gradi, ca treb sa faca pana plecam, ca altfel umple scutecul, uneori da si pe langa, asta pt ca bea si seara si dimineata lapte, in total vreo 600 ml. Si atunci il bat la cap sa stea pe olita. In rest il las in pace. barbatu-meu in schimb e mai stsat, plus ca are niste prieteni, astia de maine, care fac atata caz de zici ca e dovada de proasta cstere ca face copilul inca in scutec. Dar ma rog, cumva m-am obisnuit, multi ma privesc pe mine ca principala vinovata ca nu mananca copilul si ca face inca in scutec. Unii, mai tupeisti, imi spun ca nu mananca pt ca nu l-am obisnuit sa-i dau, sau pt ca eu nu gatesc, altii, mai timizi, ma intreaba daca eu fac mancare gatita.



Keutu cheliutu



Oooo Kea da-i incolo de carcotasi ! Eu m-am lamurit ca fiecare copil are ritmul lui si cand e momentul face ce trebuie, si Ada s-a lasat tarziu de pampers dar dintr-o data si definitiv, ca eu de tigari
Prietena mea de ex are o fetita de 2 ani si 6 luni si s-a incapatanat sa o puna pe olita conform ritualurilor standard de la 10 luni, no de vreo 5 luni ii pune chilotei ziua si se tine de capul ei cu olita dar fetita tot mai face si in pantaloni , noaptea ii pune pampers , etc , sincer nu vad mari progrese, prevad ca va renunta cam la aceeasi varsta cu noi doar cu stres mai mare, noi macar n-am facut nicio incercare pana la 3 ani

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

In afara de parfum ce mai ai pe lista de cumparaturi?

Da, ma enerveaza ca ma pun in situatia de a le taia macaroana. Bine, am uitat sa spun, ca daca la cele de mai sus adaug si ca dorm cu noi in pat...se crucesc toti. Inclusiv pers din ro, de zici ca n-au mai pomenit asa ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Parfum nu am pe lista ca ala nu il iau din magazin, ca e pretul triplu, imi aduc furnizorii, dar acum oricum nu vreau niciunul nou
O sa-mi iau un ruj+contur, tus, rimel ca sunt pe gata toate cele care le folosesc zilnic si extra ceva crema pt masaj si mai vad eu ce gasesc , sigur mai pun eu bani


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ooooo si asta cu dormitul e obsesie nationala, pe bune !! zici ca nu poti face sex decat in patul din dormitor si intre anumite ore
Eu tinerele mamici le sfatuiesc mai presus de orice sa faca ce le spune inima si nu carcotasii: sa pupe si-n fund bebelusul daca asta simt si de cate ori le vine sa o faca, sa dorma toti claie peste gramada, sa nu se uite la ceas cand alapteaza ,etc

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Of, Kea, ce rau imi pare ca esti inconjurata de asa oameni batuti in cap si mai pui si la suflet Nu-i mai baga in seama si daca aduc ei subiectul in discutie taie-le scurt macaroana!
Novus, cat mai semanam noi!;)) Asa si io, pentru mine "antrenamente" de-alea lasate cu pus copchilu' pe olitza din ora in ora, lasat copilul in curul gol si daca e clar ca nu are controlul sfincterelor (sub 16-18 luni) si pisha toata casa, "ritualuri" gen plasat copilu' pe oala de cum casca ochii dimineata...pur si simplu nu-i de mine asa ceva, as innebuni, nervi, stres si agitatie degeaba...si pentru ce?! Nici Phiphi nu e ea genul dresabil, de pus pe olitza impotriva vointei ei etc. Ei, na, a acceptat cu seninatate si cu minimum de "accidente"(cred ca de maximum 4 ori s-a scapat peea, in prima saptamana fara scutec) sa se ceara la WC la 3 ani si 3 luni, mare branza, peste 20 de ani a si vedea cineva o diferenta intre ea si altul care a scapat de scutec la 2 ani, ca doar nu le scrie-n scutec:)) Eu chiar sunt incantata ca a sarit peste olitza, am scapat de golit/spalat/dezinfectat:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ah, va mai intreb ceva si o sterg sa trezesc poporul: va jucati ...jocuri cu copiii? Jocuri din acelea de stat la masa, cu carti, cu zaruri, cu ce-or mai fi de varsta lor. Eu abia ieri am cumparat pri ul joc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ah, va mai intreb ceva si o sterg sa trezesc poporul: va jucati ...jocuri cu copiii? Jocuri din acelea de stat la masa, cu carti, cu zaruri, cu ce-or mai fi de varsta lor. Eu abia ieri am cumparat pri ul joc.


Keutu cheliutu


Neaaah, n-are Phiphi rabdare de asa ceva...Adica inca nici nu am cumparat...Eu de jocurile alea imi amintesc ca eram foarte atrasa pe la 6-7 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ah, va mai intreb ceva si o sterg sa trezesc poporul: va jucati ...jocuri cu copiii? Jocuri din acelea de stat la masa, cu carti, cu zaruri, cu ce-or mai fi de varsta lor. Eu abia ieri am cumparat pri ul joc.


Keutu cheliutu


Nu n-am cumparat inca jocuri de copii, mi s-au parut toate pt copii mai mari , in schimb ne facem noi jocuri proprii a la Ada

Tu ce ai cumparat? ca poate nu am gasit eu jocurile potrivite, as lua si eu ceva ca iarna-i lunga

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput