Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Azi e marti. Se intoarce plimbareasa de Bianca cu Vladi. (si cu omu din dotare).

O lasam sa isi linga ranile, sa caute vaporul din fata ferestrei cateva zile si apoi o poftim pe acilisea.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Haaaaa:))))
da am revenit.

citeam din urma si am dat de mesajul tau.
am revenit toti. Omul din dotare pleaca insa vineri sau luni la Bruxelles si apoi Copenhaga. Cu alte cuvinte o sa-mi lipseasca 2 luni de acasa. Ceea ce nu ma bucura foarte tare.

sper sa am bani de avion sa mergem sa il vizitam.

Imi pare rau ca m-am intors. IUbesc Lisabona. Iubesc clima de acolo, oamenii, strazile, vapoarele, oceanul...TOT.

dar mai merg. Sper.

Ma bucur ca s-a virat aansul pentru Iulia.

Felicit dombisoara Monn pentru titulatura proaspat obtinuta. Acum o sa o bage si pe lumea in seama. Asta e o gluma. Si mie imi zice Robert ca degeaba deschid gura ca abia dupa 30 de ani o sa devin si eu credibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Bianca, in legatura cu Lisabona iti fac o dedicatie:"daaaaca (mai) pleeeci/ ia-ma si pe mineeee..."
Denisamada si Pisigri, cuibareala placuta!
A, dna dr. gen (deja avem o gramada de doctori la club...dar numai unul gen!:))): acum mi-am dat seama: nu ar fi trebuit sa-i prescrie domnu' doftor si ceva antimicotic?! Este asa ceva pentru copii, nu? Adica 7 zile tratament cu antibiotic...nu ar necesita si asa ceva?! Voi cum ati facut, cele care ati trecut deja prin experienta asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ilinca nu a luat antimicotic decit cind cu otita aia complicata, cind am bagat antibiotic in ea vreo 3 luni, cu scurte pauze. Si a luat tirziu, cind a facut o usoara candidoza in zona AIA si o ustura la pipi. In rest doar biotice si iaurt.



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mai exact ce-s bioticele alea?...Nu i-am dat niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bacterii lactice. care refac flora intestinala.



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
A, dna dr. gen (deja avem o gramada de doctori la club...dar numai unul gen!:))): acum mi-am dat seama: nu ar fi trebuit sa-i prescrie domnu' doftor si ceva antimicotic?! Este asa ceva pentru copii, nu? Adica 7 zile tratament cu antibiotic...nu ar necesita si asa ceva?! Voi cum ati facut, cele care ati trecut deja prin experienta asta?


Nu, nu se da antimicotic preventiv! Daca vrei, povestea cu antimicoticele este similara cu cea cu antibioticele.



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 17+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Seara buna
raportam si noi col inchis, placenta buna, bebe a crescut frumos, topaia de nnuma, am stat cu zambetul pana la ureki, nu mi=a zis ce sex are, si de vitamine, a zis ca nu=i cazul dc ma alimentez bine, sa profit de fructele de sezon si legume ca e super ok asa;

am dat si pe la mac, insa nu a fost f ok, ca in loc de cheeseburger am dat iama in cartofii prajiti, asa ca mai mult pofta;

Ari vrea o fratioara, dar sa nu=i dea papusicile, eu eram cu sufletul la gura cand i=a numarat dr degetelele; grija mea e sa se dezvolte ok sa fie sanatos, desigur ca la dorinte ar fi un Neghinita cu putzulika, acum sa vedem dc ii creste ceva pana luna viatoare
ma bag in pat, profit ca ARI a ramas la mama, sa ma hodinesc ; maine treb sa ma prezint cu un print si o printesa

buenas noches

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada


Nu, nu se da antimicotic preventiv! Daca vrei, povestea cu antimicoticele este similara cu cea cu antibioticele.



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 17+

IULIA va invinge CANCERUL!



Pe bune?! Aoleu, deci e o legenda urbana aia ca musai cand iei antibiotic tre' sa-ti prescrie doctoru' si antimicotic, ca altfel faci ciumperca pe la nyunyu si-n alte cele?! Si io traiam cu convingerea asta! Pai dentista mereu imi dadea reteta si de antidraci de-ala de trebuia sa iau ceva pentru masea...Mno, bine ca am aflat acum.
In alta ordine de idei io nu inteleg cum am ratat pana acum piesa aia cu "ma-ta are cratima", ce funny e!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ioi, Monn, ce rau imi pare! Eu in 22 am nunta la care sunt nasa, asa ca nu pot sa plec din front. Era tare faina o intalneala...

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Gata cafeaua !


Pisigri, si la Ada in grupa la gradinita vor fi cam 25 de copii inscrisi, asta cam e numarul la toate gradinitele de stat, dincolo unde am vrut eu anul trecut erau 40 pe lista


burticile Pisigri, Mada, Bebestrumf, sa creasca bebelusii sanatosi si voiosi !!si pe Ramonacare cred ca se pregateste de livrare deja


Bianca, welcome home !!


Inapreda, te-am visat azi noapte, faceam planurile pt intalnirea de la Cluj cu Monnvas



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput