Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Neata dragelor!
Sunt zombie. N-am dormit toata noaptea.
De 3 nopti puiul plange in somn si se agita, dar azi-noapte a fost cel mai rau.
Iar de dimineata s-a trezit cu ochii umflati.
Dupa masa de la ora 7 l-am pus sa doarma pe burtica(el rar doarme asa) pt ca m-am gandit ca ii mai calmeaza agitatia. A dormit o ora pe burtica. Se poate de la asta sa i se umflat ochisorii? Stangul este mai umflat ca dreptul.
Poate fi de la curent? Azi-noapte am dormit cu geamul intredeschis. Dar nu a fost frig deloc, noi stam la etajul 4.

Offff....mai e si sambata, ca asa mergeam cu el repede la pediatru.
Ma gandeam sa-i iau servetele Iridium pt ochisori, asta pana ajungem marti la control.

Ma mai innebuneste si gandul sa nu aiba vreo infectie urinara si de aici somnul agitat, ochii umflati si poate chiar si lipsa poftei de mancare.
Sper sa nu fie vorba de asta.

Hai ca v-am innebunit. Ma duc sa incerc sa mai inchid si eu un ochi, ca pe pui l-am adormi.

Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza si de la noi!
In sfarsit noi dormim...Da tot va dau o cafea extrastrong pt dezmeticire
ANITTA,saru mana pt micul dejun copios!Stai linstita ca revii la vechile preferinte dinainte de sarcina alaptare cand vei incheia in totalitate aceste capitole.ONUTZA,la fel!Nici eu nu iubeam dulciurile in mos deosebit si am rupt la ele cat am alaptat.Si simteam nevoia sa mananc chestii grase,gretzoase!.Acum incep sa=mi revin usor-usor...mananc doar ca trebuie...si mi-ar trebui numai scofeturi.
ANITTA,Lucas a mai facut ieri o tura de febra si gata s-a potolit de tot.Aseara la culcare avea 37,0.Si noi tot asa cu pustiul dupa noi la masa,si noi cu el in brate care si cum apucam ,si noi cu sosurile si borsul in capul copkilului....Ci ma bucur ca nu-s singura p-aici.Ziceai ca si M face febra?Sau m-am dilit,ca nu-s tocmai treaza...E bine pustiul?
ELLY,stai putin si nu intra in panica.Daca a plans mult si in plus a dormit si pe burtik atunci poate fi de la asta umflatul ochilor.O sa-l vezi peste zi ca isi revine.Daca ar fi infectie urinara ar trebui sa mai fie niste semne(poate febra,ceva la urina,te-ai uitat in pampers,ceva modificari de culoare sau cantitate?).Eu tot zic ca se suprapune eruptia dentara peste niste colici intarziate...Va doresc liniste si somnic odihnitor si vindecator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

MIRELLUSH,saru mana de urare!Nu mai umblati pe nicaieri ?...Vine frigul de-acum...brrrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

Neata
Siu eu mi-am trimis sotul la plimbare cu bebele asa ca pot scrie si eu.

Elena, si eu am cos de pampersi : Tommee Tippee Sangenic.
Il folosesc la maxim si chiar merita. Asa nu mai fugi tot timpul cu gunoiul jos. Al meu se umple cam in 1 sapt. Sincer, nu am tinut cont, asa ca nu stiu exact, dar sa zic ca 1 saptamana.
Cosul nu e asa scump (ca il platesti o data), sunt mai scumpe rolele de schimbat, dar sa stii ca tin ceva.
Acum m-am uitat si calculand, pana acum (in 3 luni) am consumat 4 role + 1 care e acum montata la cos.
Am dat 50e pe 6 role.

Azi mi-a venit coletul cu blanderul-streemer de la Avent! Il testez azi si va zic ce si cum!

Elly, eu cred ca de la plans si oboseala sunt ochii rosii si umflati. Si al meu i-a mai avut usor rosii de la oboseala.

Week frumos va doresc! Pupici de la Luca care maine face 3 luni. Bunica ii face maine tort sa sarbatorim!
Offf...sper ca ce e greu a trecut, la noi par sa fi trecut colicii.
Acum, liniste pana la dintisori. Sau sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Elly, imi pare rau. Ca sa nu te gqndesti prea mult la inf urinara: la bb e cu febra mare. M al meu a avut la 7 luni: a debutat cu 40 de grade.
Noi ne pregatim de scoala... Coperti, stilou, camasa, pantofi, ghiozdan...n-are nici o dorinta de scoala, ar vrea din nou la gradi.
A, Elly, nici iulia nu prea doarme pe burta, dar cand o asez asa se odihneste f bine, nu se mai sperie de maini pt ca nu mai are asa de mare libertate de miscare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Virgi, da, a facut subfebrilitate 4 zile, cu durere de cap si stare proasta, muci de vreo luna si tuse. Si ganglioni peste tot. Am fost ieri pe la medici cu el (si cu iulia dupa mine, nu o pot lasa inca nici un sfert de ora, va invidiez pe cele care puteti). Baiatul are sinuzita. Sper adica, in sensul ca imi doresc sa fie corect dgn. Are o sacosa de medicamente. Analize mi s-au recomandat, chiar din cele de boli mai serioase, dar m-a rugat cu lacrimi de crocodil sa nu faca. Am zis pana la urma sa amanam si sa le facem doar daca nu ii pleaca ggl dupa trat si daca nu incepe sa manance un pic mai bine, sa se mai inzdraveneasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Am eu blenderul Avent, dar nu va pot spune mai nimic despre el. L-am primit la botezul Amanei dar pentru ca am mers pe autodiversificare nu l-am folosit decat la partea cu aburi, ii faceam legumele si carnea in el, apoi l-am imprumutat verisoarei mele si apoi unei prietene. Nu le-am intrebat niciodata ce parere au despre el. Acum prietena mi-l da inapoi, o sa ii fac lui Robin tot asa la abur cu el, dar cutitul tot nu-l voi folosi pentru blenduire. Eu nu mi-as fi cumparat asa ceva, dar pentru bebelusii care merg pe schema normala de diversificare cred ca este foarte bun. Sau sa zic mai bine pentru mamele lor, cred ca se economiseste mult timp cu el, timp pretios de petrecut cu puii Plus ca pe vremea aia era vreo 6 mil daca mai tin bine minte.

Multa sanatate puilor bolnaviori, mai mici sau mai mari! Sa se faca bine repede de tot!

--------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana (31.03.2010) si de Robin (25.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta daca zici ca are ganglioni mariti si subfebrilitate poate ar trebui sa-o verifica de mononucleoza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Elena, facem deocamdata trat corect si complet pt sinuzita si apoi analize daca nu trece. L-am palpat si in seara asta: doamne, puzderie de ggl. Proasta de mine nu mi-a trecut prin cap de mai demult sa-l caut, habar n-am de cand sunt. Eu m-as gandi si la toxoplasmoza, la cat si-a pupat matza in bot. Astea ar fi cele mai simple. Ma gandesc si la mai grele, dar imi alung repede gandurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Mononucleoza e 'boala sarutului' Virgi, ti-o destainuit fata ceva?.

Mergi la inceput