Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

draga Virgi,
luna asta suntem consemnati la vatra

claudiu are 2 festivaluri in jud vaslui si nu a avaut alte solicitari prin tara. e si faza cu masina si suntem mai greu deplasabili

sa vedem ce urmeaza dupa 1 octombrie

weekend-ul viitor o sa fie plictisitor, are fest la barlad, eu o sa raman in vs si o sa stau singura in casa, pentru ca nu imi place sa ies prin vs de nebuna si nu am nici cu cine sa ies. am o pereche de nasi si finii aici, dar ei au treburile lor. sa zic ca ma vad o data cu unii si alta data cu altii si gata. . .

apoi vine weekend-ul cu festivalul la vs si poate se rezolva problemele la deni si poate veni si ea cu bebe paul si o sa mai ies si eu.

as trage o fuga la voi la roman, sau la anitta, dar fara masina e complicat. nu am cursa directa, nici tren. iar microbuzul, zice claudiu ca are un traseu f naspa si ca imi vars stomacul pana la destinatie.



Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta in perioada cand suspectez ca am luat virusul nici cu so#539;ul nu m-am sarutat, ca nu era in tara.
Plus ca sinuzita am si eu si nu imi amintesc sa fi avut vreodata ganglioni mariti de la ea.
S#259;n#259;tate mult#259; lui M!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

NEATZA TRUPAAA!Poftiti la cafea de duminik...buna,nu prea tare si cu putina frisca!
Ce-i cu amorteala asta fratilor?Hai inviorarea...Auuu,genunchii....si spatele.Gata,m-am potolit!
ANNITO;iti dai seama ca daca asta a fost cel mai recent lucru dupa care am avut de tras si eu tot la mononucleooza ma gandesc.Matza totusi o ai de mai multa vreme.Sa te uiti zilnic in gatutz sa vezi ce aspect are.Daca =i mononucleoza si a primit antibiotic din fam ampi-amoxi imediat ar trebui sa faca eruptie pe piele sau sa ia o intosura ciudata lucrurile(e aproape ca un test diagnostic adm de ampi in mononucl).Se maresc in special ggl submandibulari(mai rar laterocervicali si axilari) si nu sunt doar palpabili ci chiar vizibili,dar sunt nedurerosi.Daca nu vrea analize de sange si ati decis sa mai asteptati ,poti sa-i faci o echo sa vezi daca sunt semne de spleno sau hepatomegalie.Tegumentele pot deveni icterice.Asta asa ca sa ai o idee pana investigati mai mult.Ioana a zis ca a fost ca o sora mai mare a lui,atunci cand s-au intalnit.Nici gand de .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neata mamici de pui mici!
Aseara i-am facut baitza la pui, l-am pus in sacul de dormit si la el in patit si a dormit la fel ca la mine in pat. Eu in schimb am dormit mai adanc, cand m-am trezit sa-l alimentez abia m-am dezmeticit.
Ieri i-am mai luat la pui inca un combinezon de iarna, zic eu ca 2 sunt de ajuns sa treaca iarna.
Va doresc o zi minunata!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:

Va invit in casuta noua:

Aici


Mergi la inceput