Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Hello fetelor!
ANDRO,nici nu stii ce mult ma bucur ca ti-ai luat ”buba” de pe cap.Luni la control stiu sigur ca vei afla doar de bine!Gandeste pozitiv!
Eu cu plozii astia ai mei am uitat sa va mai zic de mine.Pe 10 mi-a venit menstruatia(la 10 zile dupa ce am intarcat pustiul).Azi deja mai am ff putin,dar a fost intens3-4 zile...a curs ca la balamuc.N-am avut dureri de cap,de burta..doar plina de cosuri
Bebe LC a facut aseara 38,5 si i-am bagat un nurofen...a dormit pan la 4 ,a papat si apoi iar somn pan la 8.N-am mai dormit asa bine......
ONUTZA,am inteles perfect ce ai vrut sa zici.Am vrut eu doar sa fiu mai explicita.Daca l-ai vedea cu ce moaca studiata mananca,mori de ras,e serios ,dar incantat,calm si sistematic.Nu pierde nimic pe langa...Abia astept sa ne vedem.Eu saptamana cealalta am revederea de 10 ani de cand am terminat facultatea,dar nu vin cu bebe dupa mine.Oricum ajung in Iasi.
ELLY,puiu mic plange de burtik si cand papa pure sau supik,sau doar la lapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

TIGRUTA,saru mana de cafea!Eu acu o beau rece
MIHA,nu tre sa-ti faci un scop din a evita antibioticul,nu asta e esential.El poate fi de folos in situatia potrivita.Poate e o viroza,poate sunt dintzii,trebuia sa-l vada pediatrul si el va decide daca e nevoie sau nu de antibiotic.Daca vrei neaparat,recolteaza-i din gatut si vezi daca e vreun microb care creste pe acolo.Duci si o proba de urina.Si apoi cu rezultatele te prezinti la medic.I-ai dat ceva de febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

Gata am pus poza sper din suflet sa va ajute, lu bebe meu ii place ca vede tot ce misca:) e testata treaba 4 zile înainte sa va spun :) va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

ziua buna,

ma bucur pentru vestile bune de aici si va pupicesc

in schimb, sper ca sa ii scada febra lui bebe paul, iar mamica deni sa poata veni cu el la vs, si poate reusim sa ne intalnim la is, pan la urma.

virgi, ce fain, intrunire de 10 ani! petrecere frumoasa!

elly, sper sa gasiti si voi, cat mai curand, solutia in care bebe mihnea sa pape fara sa te mai rogi de el

pentru toate mamicile

Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

ELENA- noi avem cos special pentru pampersi.:) Noi avem modelul asta:

http://www.amazon.com/Diaper-Dekor-Plus-Pail/dp/B000RLQZD8/ref=sr_1_1?s=baby-products&srs=2588245011&ie=UTF8&qid=1347633971&sr=1-1&keywords=plus+refill

Sa stii ca te tin un pic sacii, mai ales ca tu ai un singur copil. La mine, as zice ca ma tine un set in jur de 2 luni, cam asa. Cu aproximatie, sa stii, ca nu am stat niciodata sa calculez exact.:)

Mie imi place foarte mult: util, practic, eficient!

Va pup si sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Clara multumesc, e f bine asa, ma gandeam ca trebuie sa iau saptamanal rezerve. Sa vad cand ajung la magazinul cu pricina sa iau un astfel de cos.
Elly, multumesc si tie si lui Anxy ca mi-ati aprins beculetul cu programul de somn al lui bb. Si ieri si azi l-am culcat cam la o ora jumatate dupa masa cand devenea agitat si marait si ne intelegem mult mai bine. Singurul mod in care adoarme repede si doarme mai mult de 20 min e sa-l pun in carut si sa-l misc inainte-inapoi, dar macar asa reusesc si eu sa mananc si sa-mi mai trag sufletul, dreg glasul etc. Astazi a dormit de la 14:30 pana aproape de 17.
Ioana, Cryssa ma bate si pe mine gandul sa-mi iau Avent-ul, eu am un robot fistichiu si cu blender si un storcator de fructe, dar cum nu am pe nimeni sa ma ajute cu bb, timpul e fff pretios. Va astept pe voi sa le testati bine intai si apoi o comit si eu.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Seara buna!

Gabi mersi pt poza. Mai incerc si maine, asta seara era cam obosit si poate de asta n-am avut succes.
Dar si puiul tau face scandal la biberon?

Elena ma bucur ca te-am putut ajuta.
Asa e cu unii pui. Nu reusesc sa adoarma singuri si trebuie ajutati.
am o prietena cu o fetita mai mica decat Mihnea cu 1 luna si ea doar o aseaza in pat pe cea mica si adoarme singura.
Cand i-am zis ca eu il culc pe al meu dupa program se uita crucis, cred ca a zis ca-s nebuna.
Dar asa e. Mihnea niciodata nu a adormit singur, doar in brate, leganat, cantat, mangaiat. Asa e el, mai sensibil si dornic de atingere si afectiune.

Clara ce frumos ca se intoarce tati si o sa aiba grija de voi.
Mult succes lui Bryce la gradi si acomodare cat mai usoara!

Alma ce printese superbe ai tu acolo!!!
Eu de ce nu am retinut ca sunt gemene identice? Asa par.
Sunt absolut superbe!
Sa va aduca multe bucurii!

Virgi noi suntem la inceput cu diversificarea, abia ziua 4-a de morcovel-piure. De maine ii bag si radacina de patrunjel.
Nu pot sa spun ca mananca. Ne jucam ce ne jucam si cand se plictiseste strangem calabalacul si luam biberonul.
Dar il pun sa scoata gazele inainte, si chiar da afara, deci ceva ceva morcovel tot inghite.
Se agita si la piureul de morcovel, dar eu am presupus ca se satura si nu mai vrea, de aia face asa.

Ma bag la somnic.
Seara frumoasa si noapte linistita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Neatza hai la cafea si ceva dulceee!!!
Mi-am trimis sotul si pe Tudor afara si sa se duca la cofetarie dupa ceva dulce:)) am visat azi noapte numai prajituri.Nu stiu ce e cu mine ca eu nu mancam deloc dulciuri.
Ma apuc de dat c aspiratorul si mopul .Am numai juma de ora la dispozitie ca apoi pleaca Adi la servici.
Va pup!!!Sa aveti un wekend placut
Elly tare frumosi sunteti amandoi.si tu esti skija ninja:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Neata si de la noi. Am facut deja un munte de snitele, put toata. Ceai de tei cu lamaie, paine prajita cu unt si miere, poftiti la masa!iulia sta de fiecare data cu noi la masa, doar cand doarme ne rateaza. O asez pe un taburet, in scaunul de masina. Mananca si ea odata cu noi, mainile sau vreo jucarie. Sau suge, eu mananc cum pot, îi mai scap pe ea cate cevra sos, uo distractie.t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Da, deci scriu de pe telefon, o nebunie.
Virgi, Lucas a mai facut febra? Onuta, vreau si eu ceva dulce. mananc ca o balena nehalita, eu cred ca-i hormonal, mie pana acum, cu sarcina si nu mi-a placut deloc sa mananc, as fi preferat sa nu fim nevoiti sa mancam. Acum as rade tot din frigi, is disperare.

Mergi la inceput